• 17.070 nieuwsartikelen
  • 181.757 films
  • 12.538 series
  • 34.680 seizoenen
  • 654.662 acteurs
  • 200.284 gebruikers
  • 9.454.261 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Amsterdam Kill (1977)

Actie / Misdaad | 88 minuten
2,74 23 stemmen

Genre: Actie / Misdaad

Speelduur: 88 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Hongkong

Geregisseerd door: Robert Clouse

Met onder meer: Robert Mitchum, Leslie Nielsen en Richard Egan

IMDb beoordeling: 5,4 (763)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Amsterdam Kill

"In a world gone soft, there's still one tough guy!"

Quinlan (Mitchum) werkt bij de Amerikaanse narcoticabrigade, en krijgt een tip over drugsmokkel tussen Hongkong en Amsterdam. Een grootscheepse politie-actie wordt op touw gezet, maar dit wordt een fiasco. Quinlan ontdekt dat een van de mensen in zijn brigade een verrader is.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van wendyvortex

wendyvortex

  • 5304 berichten
  • 7315 stemmen

Er breekt een Chinese drugsoorlog uit in Hong Kong en Amsterdam. Oude Chinese heroïnebaas wil eruit en benadert ex-narcotica Mitchum voor een deal. yep heroïne-oorlog film speelt het eerste deel met name in Hong Kong, maar in het tweede deel gaan we toch echt naar ons eigen Nederland: Amsterdam, Utrecht en Aalsmeer. En een fijne finale in het Westland. Lekkere 70s actiefilm met Nederlands tintje.


avatar van 80&90’s Nostalgia

80&90’s Nostalgia

  • 638 berichten
  • 702 stemmen

Gezien op bluray van 88Films. Met namen als regisseur Robert Clouse (Enter the Dragon), action director Sammo Hung, badguy stunts van Seven Little Fortunes leden Yuen Biao/Mars/Yuen Wah had ik wel hoop voor deze film, maar ik kwam helaas zeer bedrogen uit.

“The Amsterdam Kill makes The French Connection looks like a Sunday Picnic”. Die Britten weten het soms mooi te brengen, maar deze film mag niet eens in de schaduw staan van The French Connection. Een enorme sleeze fest met opoe Mitchum in de hoofdrol. Leslie Nielsen en Keye Luke (Gremlins) hebben slechts bijrollen. Dodelijk saaie film dat zeer fragmentarisch wordt verteld onder een slaapverwekkende typische jaren 70 soundtrack. Een sterretje voor de op locatie geschoten beelden in Hong Kong en Nederland.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 10164 berichten
  • 4754 stemmen

"Sneeuw op de tulpen" is de vertaling van de Franse titel van deze actiefilm , geregisseerd door Bruce Lee filmregisseur Robert Clouse. Lift wat mee op het succes van Friedkins French Connection. Je zou het dan ook gerust een soort van Dutch Connection kunnen noemen... Gaat over een ex-flik die een drugskartel moet helpen ontmantelen en daarbij getipt wordt door een "insider" (Keye Luke, beter gekend als de Chinees die de Mogwai verkoopt in Gremlins)... Maar door een lek binnen de DEA lopen de operaties op basis van die tips uit op mislukkingen. Mitchum zit hier niet in zijn beste rol en alles lijkt gericht op zoveel mogelijk actie waardoor ik het ook niet echt vond vervelen. Het is op dat vlak wel erg doorsnee seventies. Verdict: niet goed maar eigenlijk ook niet hemeltergend slecht. Een vlug vergeten tussendoortje.