• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.079 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.092 acteurs
  • 199.014 gebruikers
  • 9.372.314 stemmen
Avatar
 
banner banner

Roma Ore 11 (1952)

Drama | 107 minuten
3,69 13 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 107 minuten

Alternatieve titels: Het Gebeurde in Rome / Roma Ore Undici / Rome 11:00 / Roma, Ore 11 / Klokslag Elf...

Oorsprong: Italië / Frankrijk

Geregisseerd door: Giuseppe De Santis

Met onder meer: Eva Vanicek, Carla Del Poggio en Massimo Girotti

IMDb beoordeling: 7,8 (959)

Gesproken taal: Italiaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Roma Ore 11

Over een echt gebeurd ongeluk dat zich voordeed in Rome op een regenachtige ochtend in 1951. Zo'n 200 vrouwen verdringen zich in het trappenhuis van een kantoorgebouw terwijl zij in de rij staan om te solliciteren naar een baan als secretaresse, wanneer één van hen zich naar voren dringt en zodoende de trap doet instorten. De film toont in episodes de voorgeschiedenis van vijf van de verongelukte vrouwen. Met als raamvertelling de uitbeelding van de gewetensnood van de voordringster, die zelfmoord overweegt, en zich bij de politie aangeeft. De politie wil haar echter sparen en seponeert de zaak.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Luciana Renzoni

Caterina the Prostitute

Nando the Unemployed

Carlo the artist

Adriana the Pregnant

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van pippo il buffone

pippo il buffone

  • 2745 berichten
  • 0 stemmen

Wat zie ik, nog geen stemmen voor deze neo-realistische klassieker van De Santis ?

We worden hier weer eens geconfronteerd met het de neo-realisten zo dierbare type van de uitgebuite typiste, in vijfvoud nog wel of eigenlijk in tigvoud want het eerste halfuur is een minitieuze reconstructie van de ramp, waarvan de fysieke aanstichter weliswaar een sollicitante was maar de intellectuele dader was uiteraard- volgens de regisseur- de kapitalist die nog te lam was om een fatsoenlijke procedure te volgen. En de Grote Dader is het kapitalistiese systeem dat de uitgebuite jongedames dwong om zich als een hysterische horde op 1 mager baantje te werpen.

Na dit overigens zeer goede dramatische begin krijgen we het meer standaard neo-realistische werk waarin De Santis verder zijn communistische propaganda mag spuwen in de vorm van vignetten waarin doorelkaar de wederwaardigheden van de slachtoffers na de ramp worden gevolgd en vooral hun strijd tegen gezin, kerk, gangbare moraal en het grootkapitaal. Dit wordt uitgebeeld door supersterren als de rebellerende bourgeoise Bose, haar artistieke vriend Vallone, Del Poggio en haart communistische vriendje Girotti enz.

Het laatste shot is identiek aan het eerste, om de revolutionaire boodschap nog maar te benadrukken.


avatar van Flavio

Flavio

  • 4893 berichten
  • 5225 stemmen

Drama dat erg goed begint met de rij die zich begint te vormen voor een kantoorgebouw, en de vrouwen die gaandeweg vriendschap sluiten, ervaringen delen, roddelen. Na de ramp -die vrij realistisch wordt verbeeld zonder al te veel sensatiezucht - wordt het wel iets minder maar het bleef wel boeien. Je volgt een aantal slachtoffers, waarvan de meesten er met wat schrammen vanaf komen maar weer terugkeren naar een moeizaam leven. Niet alle verhaallijnen waren even interessant maar de Santis vindt de goede balans tussen drama en luchtigheid.

Het valt trouwens alleszins mee met de revolutionaire boodschap, wat de Santis wel goed doet is het tonen van de hoop en wanhoop van de werkende -en werkeloze- klasse in het naoorlogse Italië, zonder gebruik te maken van al te veel sentimentele tafereeltjes. De gesprekjes in de rij geven een aardige inkijk en ook na de ramp zijn er de nodige treffende scenes, zoals het meisje dat ontslag neemt en wiens koffer meteen gepakt wordt door haar opvolger, of de consternatie in het ziekenhuis als men beseft dat de zorg betaald moet worden. Sterk vond ik ook de terugkomst van de koetsier met zijn zwangere dochter. Diep gekrenkt wil hij haar eigenlijk de toegang tot het huis ontzeggen, maar de opgeluchte begroetingen van de hele buurt doen hem kennelijk inzien dat het toch veel erger had kunnen aflopen, en er verschijnt zowaar een glimlach op het gelaat van Elena Varzi.

Beviel me beter dan het bekendere Riso Amaro van dezelfde regisseur.


avatar van Brix

Brix

  • 19677 berichten
  • 5113 stemmen

Flavio

Smaakmakende recensie

Maar...waar te vinden met ondertiteling ?


avatar van Flavio

Flavio

  • 4893 berichten
  • 5225 stemmen

Hij is nog wel te vinden met Engelse ondertitels, Nederlands wordt lastig.


avatar van Brix

Brix

  • 19677 berichten
  • 5113 stemmen

Engels is ook goed, maar ik heb er nog geen kunnen vinden helaas.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5071 stemmen

Ik ook niet. Lijkt legaal een heel lastige film. Helaas.


avatar van Brix

Brix

  • 19677 berichten
  • 5113 stemmen

starbright boy

Zojuist DVD-R besteld via Ebay, geen officiële release, maar wel met Engelse subs.

Hopelijk valt de beeldkwaliteit mee.

Ik kom er later nog op terug.


avatar van Brix

Brix

  • 19677 berichten
  • 5113 stemmen

starbright boy

Zoals beloofd: vandaag heb ik de DVD ontvangen en die is perfect qua beeld en geluid, behalve dan de titelsong, die klinkt wat aangetast

(Met Engelse ondertiteling)