Pelican Blood (2010)
Genre: Drama
Speelduur: 94 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Karl Golden
Met onder meer: Harry Treadaway, Emma Booth en Arthur Darvill
IMDb beoordeling:
6,3 (625)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Pelican Blood
Pelican Blood vertelt het verhaal van Nikko, een grappige, maar links georiënteerde jongeman die in Londen woont. Als zijn relatie met zijn vriendin Stevie op een rampzalige wijze eindigt, leeft hij met de dag en gooit hij al zijn energie in zijn hobby: vogels spotten. Net als het leven draaglijk wordt, komt Stevie weer opdagen, waardoor een breuk tussen Nikko en al zijn vrienden dreigt, die hem waarschuwen dat ze hem zal vernietigen. Ze zijn zich volledig bewust van de manier waarop het paar elkaar voor het eerst ontmoette: op een zelfmoord website. Hun intense, onrustwekkende en seksueel geladen relatie zet zich verder, waardoor de relatie tussen Nikko, Stevie en zijn vrienden en hobby verzinkt in een bedenkelijke chaos.
Externe links
Acteurs en actrices
Nikko
Stevie
Bish
Cameron
DC Thomas
Elaine
Linda
Eddie - Poacher
Hannah
Owen Whittle
Video's en trailers
Reviews & comments
SaNDuTjE
-
- 1434 berichten
- 3236 stemmen
Aardig drama met overtuigend acteerwerk, goeie score maar rommelig van opzet is.
Het thema zelfmoord staat in schril contrast tot het misschien wat luchtige lijkende vogelspotten. Helaas is de uitwerking wat rommelig zodat het niet een geheel vormt en er een duidelijk scheiden tussen de 2 onderwerpen is. Het acteerwerk vond ik dan wel weer behoorlijk sterk, met name Treadaway zet een goeie rol neer als een jongen die duidelijk nog mentale problemen heeft en constant met het idee loopt om deze wereld te verlaten. Het eind vond ik dan ook even verwacht als onverwacht en redelijk heftig. Opvallend vind ik de goeie score die net dat beetje extra toevoegde aan verschillende scenes en de film als geheel niet te zwaar maakt.
Zeker geen verkeerde film die wel een betere uitwerking had verdiend.
3*
FMHZ
-
- 192 berichten
- 409 stemmen
Vreemde zin in de omschrijving.
"Pelican Blood vertelt het verhaal van Nikko, een grappige, maar links georiënteerde jongeman die in Londen woont"
Alsof links georiënteerd en grappig niet samen gaan?
Movie-Addicted
-
- 2221 berichten
- 3435 stemmen
Deze film ook laatst gezien, was wel erg onder de indruk van het acteerwerk. Leuk thema ook Vogels spotten en zelfmoord. Heel excentriek.
een 4
Noorderwijk
-
- 5 berichten
- 0 stemmen
Vreemde zin in de omschrijving.
"Pelican Blood vertelt het verhaal van Nikko, een grappige, maar links georiënteerde jongeman die in Londen woont"
Alsof links georiënteerd en grappig niet samen gaan?
De omschrijving is een letterlijke vertaling van de storyline op imdb en daar staat funny and left-of-centre. Ik denk dat het laatste iets betekent als een beetje apart en dus niet (politiek) links.
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Dit emotionele drama onder het motto 'leef snel en sterf jong' is verrassenderwijs niet zo donker als je zou veronderstellen en laat ook zien hoe waardevol het leven kan zijn. Het vogels spotten werkt in samenhang met het voorgaande wel wat vervreemdend. Het plot kent daarnaast onvolkomendheden. Er wordt uitstekend geacteerd, maar de handcamera-opnames zijn irritant.
orbit
-
- 12092 berichten
- 0 stemmen
Het acteerwerk is prima in deze film, de sfeer is ook wel luchtig zwartgallig.. het is alleen niet zo overduidelijk wat er achter de karakters in de film schuilgaat. Het wordt een beetje als een gegeven gebracht, maar nergens echt uitgediept.
Aapje81
-
- 2227 berichten
- 5185 stemmen
Verassend sterke film met overtuigend acteerwerk en een boeiend scenario. Heel ver weg vind ik deze film wel wat weg hebben van Hallem Foe hoewel deze net wat zwaarder op de maag ligt.
Verder zijn de dialogen erg sterk en is de chemie tussen het stel wel overtuigend. Ook het camerawerk en de muziek dragen bij aan de droevige maar ook levendige sfeer. Absoluut hoogtepunt vond ik het einde. De monoloog van de politieagent was erg overtuigend
Alles bijelkaar is dit een film die me nog wel even bij zal blijven.
Zeer goed.
Decec
-
- 6741 berichten
- 8580 stemmen
Redelijk dramafilm...
Redelijk verhaal...
Redelijk acteerwerk...
Acteur Harry Treadaway speelt niet zo goed...
Perfect muziek...
Wel mooi HD kwaliteit...
Geen moeite waard...
John Lee Hooker
-
- 14934 berichten
- 1625 stemmen
Intigrerende en ietwat maffe productie uit Engeland waarin een liefhebber van vogels bekneld komt te raken in zijn onzekere relatie. Bijzonder hoe deze regisseur de suggestie weet te wekken dat er elk moment weer iets nieuws gaat gebeuren. Soms was dat het geval, soms niet. Mooi acteerspel, enkele afgelegen settings en een realistische cameravoering. Het einde was niet compleet naar mijn wens want ik ben van mening dat die zelfmoord niet persé uitgevoerd had hoeven te worden. Verder goed.
oemoemenoe
-
- 659 berichten
- 617 stemmen
Beetje depri gebeuren wat langzaam op gang komt naar een banaale ontknoping....
Emma Booth is schitterend om te zien...
De rest gedraagt zich middelmatig zonder uitblinkers.
AFCA-030
-
- 29 berichten
- 0 stemmen
Betere film dan ik vooraf verwacht had. Ik ben dan ook van mening dat het cijfer hier op MovieMeter, maar ook op IMDB wat aan de lage kant is. Acteerwerk was zeer geloofwaardig en daardoor kon ik goed in het verhaal groeien en meeleven met de personages. Ook is de film op geen enkel moment voorspelbaar en heb je op een gegeven moment geen idee meer welke kant de film op zou gaan. Deze film heeft mij zeer positief verrast.
Diederik58
-
- 830 berichten
- 1463 stemmen
In het begin was het een beetje zoeken waar het over ging.
Dat werd duidelijk. Het vogelspotten brengt de jongens samen die elk hun eigen problemen hebben. De relatie tussen Nikko en Stevie is enigszins vreemd en wat ze bindt is sex en zelfmoord.
De verschillende mnaieren waaop relaties al dan niet worden onderhouden zijn goied neergezet. De plot is toch wel verrassend.
Goed geacteerd.
Robi
-
- 2526 berichten
- 2525 stemmen
Het onderwerp is niet bijzonder. Een moeizame relatie tussen jongen en meisje. De omstandigheden zijn meer bijzonder. Beiden hebben elkaar ontmoet op een website voor zelfmoord. De omgeving waarin alles afspeelt is ook bijzonder. De wereld van de vogelaars.
Toch is de film helaas te afstandelijk gemaakt om echt door te kunnen dringen. En dat is jammer, want er zat zeker meer in deze film, met een dergelijk verhaal en dito elementen.
schnoetsz
-
- 225 berichten
- 1553 stemmen
'Pelican Blood vertelt het verhaal van Nikko, een grappige, maar links georiënteerde jongeman die in Londen woont.'
Ik snap dat 'maar' niet.
Boenga
-
- 2628 berichten
- 1532 stemmen
Twee mensen die elkaar laren kennen via een zelfmoord-site... Dat klinkt als zware kost, en het is dan ook prima om zo'n verhaal op een of andere manier wat luchtiger te maken.
Het vogels spotten heeft helaas niet dat resultaat. Het tempo wordt daardoor uit het verhaal getrokken, het staat (te) los van de relatie tussen Nikko en Stevie, heet geeft/heeft geen enkele meerwaarde. Een bizarre keuze van de regisseur...
Het einde had ik helemaal niet zien aankomen...
En: Emma Booth zag ik ook al in The Boys Are Back (2009): bijzonder mooie dame wanneer ze 'zichzelf' is. Een (over)dosis make up: bedankt, maar...: nee bedankt.
Het laatste nieuws

'The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes' weg bij Netflix en nu een succes op Videoland

Goed beoordeelde dramaserie 'Rivals' krijgt een tweede seizoen dit jaar: wat weten we erover?

HBO Max-kijkers vol lof over eerste aflevering 'A Knight of the Seven Kingdoms'

Netflix breidt komend jaar het Koreaanse aanbod flink uit
Bekijk ook

Deadwood
Western, 2019
45 reacties

My House in Umbria
Drama, 2003
20 reacties

The Good Guys and the Bad Guys
Western, 1969
9 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.


