• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.917 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.970 gebruikers
  • 9.370.282 stemmen
Avatar
 
banner banner

Un Enfant dans la Foule (1976)

Drama | 85 minuten
3,07 7 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 85 minuten

Alternatieve titel: A Child in the Crowd

Oorsprong: Frankrijk

Geregisseerd door: Gérard Blain

Met onder meer: Jean François Cimino, César Chauveau en Annie Kovaks

IMDb beoordeling: 6,9 (304)

Gesproken taal: Duits, Engels en Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Un Enfant dans la Foule

Paul is een gereserveerd kind en zeer gehecht aan zijn moeder. Zijn ouders zijn gescheiden en bij het uitbreken van de oorlog, bevindt hij zich bij zijn grootmoeder, in Saint-Denis. In ruil voor kleine diensten krijgt Paul van de Duitse soldaten sigaretten en wat geld dat hij aan zijn moeder geeft. Maar zij is ongevoelig voor de tekenen van genegenheid die hij haar geeft. Paul steelt links en rechts en heeft zijn eerste homoseksuele affaire. Bij de bevrijding, doet hij kleine transacties met Amerikaanse soldaten maar hij lijdt nog steeds onder de onverschilligheid van zijn moeder...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Paul (Teenager)

Mother of Paul

Micheline, enfant

Micheline, adolescente

Father of Paul

La grand-mère

La maîtresse (as Raymonde Mauffroy)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van pippo il buffone

pippo il buffone

  • 2745 berichten
  • 0 stemmen

Wat zie ik????Nog een stemmen voor een gay coming of age drama Pialat style ?????

Hij werd nog wel genomineerd voor een gouden palm in Cannes ! Ben ik dan weer de enige hier die naar gay films kijkt ?

Enfin, soort rip off van LEN van Pialat of MPA van Eustache, maar dan met een gay interest. Zoals jullie weten hebben gays nogal eens last van een moedercomplex, het is dan ook de vraag of die moeder echt wel zo afwezig is en of Paul niet een beetje overdrijft met zijn affectieve proto-nichterigheid...wat niet wegneemt dat we hier bepaald niet te maken hebben met een voorbeeldig gezinnetje: pappie en mammie hebben ook niet wat je noemt een beste band met mekaar, in het begin wonen ze trouwens nog samen. Ik had echter de indruk dat hij meer last had van zijn opvoeding bij- verrassend- niet al te frisse priesters.

Pialat style zei ik, dus ongekende semi-amateurs die zo understated als mogelijk te werk gaan, natuurlijk geluid, geen achtergrondmuziek, Bressoniaanse montage enz.

Dat laatste wordt briljant toegepast bij het uitbreken van de oorlog: eerst horen we luchtalarm, meteen daarna wordt er gecut naar een straat vol wehrmachtuniformen.

Daarmee begint ook de gay interest: Paul is q.q. uiterst geinteresseerd in stoere kerels in uniform, welk uniform dat verder ook moge zijn en hij heeft duidelijk last van een viriliteitscomplex, hij sluit zich dan ook even aan bij het verzet.

Ik heb wel een WAARSCHUWING voor de community: deze film bevat geen expliciete pederastie scènes, misschien dat dit een verklaring is voor het lage aantal stemmen hier.

Enfin, de film besluit met een verwijzing naar LEDP van Carné, ik begreep het slot eerst niet maar de IMDB link maakt het duidelijk.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8426 stemmen

De film is één vraag : Wat speelt zich af in het hoofd van de jonge Paul, die bij zijn ouders geen liefde vindt en in die 7 jaren van zijn zevende tot zijn veertiende, veel meer levenservaring opdoet dan dat ge van zo'n adolescent moogt verwachten !?
Hij is ongedisciplineerd maar beleefd, handig en hulpvaardig en deze laatste hoedanigheid levert in deze sobere film twee heel mooie scenes op, namelijk kort na de bevrijding, wanneer hij onmachtig maar niet onverschillig moet toezien op een zwaar geblesseerde Duitse officier en ook op een jonge, naakte vrouw, die om haar sympathie met de bezetter, door de massa wordt beschimpt.
Alhoewel het scenario er zich toeleent, is de film uiterst diskreet met beelden. Geen shokerende scènes dus en dat komt deze knappe film ten goede. (Zag van dezelfde regisseur onlangs "Les Amis" uit 1971 en daar werd een homoseksuele relatie ook zeer diskreet voorgesteld)
Verrassend goed, zou ik zeggen, zeer degelijke opbouw, veel suggestieve close-ups van het hoofdpersonage en terzelfdertijd ook een treffend maatschappelijk sfeerbeeld van de jaren vlak vóór WO II tot kort erna.
Degelijke vertolkingen.