• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.926 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.938 acteurs
  • 198.977 gebruikers
  • 9.370.453 stemmen
Avatar
 
banner banner

Un Dólar de Recompensa (1973)

Western | 87 minuten
3,00 2 stemmen

Genre: Western

Speelduur: 87 minuten

Alternatieve titels: La Preda e l'Avvoltoio / Prey of Vultures / The Artist Is a Gunfighter

Oorsprong: Spanje / Italië / Frankrijk

Geregisseerd door: Rafael Romero Marchent

Met onder meer: Peter Lee Lawrence, Orchidea De Santis en Carlos Romero Marchent

IMDb beoordeling: 5,6 (78)

Gesproken taal: Spaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Un Dólar de Recompensa

Een jonge gunfighter overleeft een overval op een stagecoach waar zijn vader bij om het leven komt. De gunfighter gaat werken in een stad, waar de stagecoach overvallers een dubbelleven blijken te leven als gerespecteerde inwoners van het dorp. Hij hangt overal "wanted" posters op, met een beloning van één dollar, waarmee hij alle overvallers beschuldigt van hun daden. Zijn wraakactie wordt ingewikkelder wanneer hij erachter komt dat de sheriff van het dorp en de vader van zijn liefje ook onderdeel van de bende zijn.

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Danny Lom/Daniel O'Hara

Janet Sullivan

Sheriff Sullivan

Doc Jeremiah Dempsey

Joe Porter, Blacksmith

Carol Wolley

Mr. O'Hara, Danny's Father

Mathathy Johnson, Barber

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van thunderball

thunderball

  • 5878 berichten
  • 1414 stemmen

Deze zojuist zitten kijken onder de titel Prey of Vultures.
Aardig werkje met onze favoriete, pedante jongeling, Lawrence, in hoofdrol.

Dit maal is hij een jongeman, die aan zijn vader heeft beloofd, dat hij zijn revolver aan de wilgen hangt en alleen nog als tekenaar zijn kost zal verdienen.
Geen nood! Eén minuut later is hij al weer aan het knallen, want schurken willen de postkoets overvallen, hij valt zelf echter uit de koets en wanneer hij lopend naderbij komt is hij nog net getuige van de moord op de passagiers, zijn vader incl.

Kortom: we krijgen weer een onvervalste wraak Spaghetti voor geschoteld (en dat is smullen)!

Lawrence heeft bij de gemaskerde schurken allerlei typische kenmerken opgemerkt, zoals een versierde laars, holster, of hoed. Snel tekent hij deze kenmerken op papier en ontdekt dat ze afkomstig zijn van notabelen uit het volgende stadje, waaronder de sheriff en tevens vader van zijn geliefde, of althans, daar lijkt het op.

Ofwel niemand is te vertrouwen en de leider wordt opzichtig buiten beeld gehouden... rara... wie kan dát nu zijn? De geoefende kijker weet dan al genoeg! Er is namelijk één iemand, die wel heel graag erg aardig en behulpzaam wil zijn, redelijk verdacht, toch?

Lawrence is goed in hoofdrol en de rest weet hem aardig bij te staan. Orchidea De Santis speelt zijn geliefde en is net als haar naam een werkelijk prachtige verschijning, geldt in mindere maten ook voor Dada Gallotti, maar haar rol is helaas te snel uitgespeeld.

Film wordt vol vaart gebracht en verveelt geen moment. Misschien geen absolute topper, maar zeker de moeite van het kijken waard.

Een zeventje, ofwel 3,5 ster.