• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.926 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.938 acteurs
  • 198.973 gebruikers
  • 9.370.370 stemmen
Avatar
 
banner banner

Un Dólar de Recompensa (1973)

Western | 87 minuten
3,00 2 stemmen

Genre: Western

Speelduur: 87 minuten

Alternatieve titels: La Preda e l'Avvoltoio / Prey of Vultures / The Artist Is a Gunfighter

Oorsprong: Spanje / Italië / Frankrijk

Geregisseerd door: Rafael Romero Marchent

Met onder meer: Peter Lee Lawrence, Orchidea De Santis en Carlos Romero Marchent

IMDb beoordeling: 5,6 (78)

Gesproken taal: Spaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Un Dólar de Recompensa

Een jonge gunfighter overleeft een overval op een stagecoach waar zijn vader bij om het leven komt. De gunfighter gaat werken in een stad, waar de stagecoach overvallers een dubbelleven blijken te leven als gerespecteerde inwoners van het dorp. Hij hangt overal "wanted" posters op, met een beloning van één dollar, waarmee hij alle overvallers beschuldigt van hun daden. Zijn wraakactie wordt ingewikkelder wanneer hij erachter komt dat de sheriff van het dorp en de vader van zijn liefje ook onderdeel van de bende zijn.

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Danny Lom/Daniel O'Hara

Janet Sullivan

Sheriff Sullivan

Doc Jeremiah Dempsey

Joe Porter, Blacksmith

Carol Wolley

Mr. O'Hara, Danny's Father

Mathathy Johnson, Barber

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van pippo il buffone

pippo il buffone

  • 2745 berichten
  • 0 stemmen

Ze bestonden nog: spaghetti's met Peter Lee Lawrence...niet voor lang meer want dit was zijn laatste en een jaar later wassie dood, 68 jaar jonger dan Wallach. Ook de laatste western van Rafael RM, die hier een zinloze toevoeging aan een genre in terminale fase afleverde.

Dat het genre stervende was zie je hier als in de meeste spaghetti's uit die periode aan alles: erg cheap, stock footage galore en een algehele sfeer van uitgeblustheid van mensen die niet meer geloven in wat ze doen. Rafaels broer Joaquin probeerde tenminste nog te vernieuwen via de toevoeging van gore aan de canon in condenados a vivir, dat was voor Rafael schijnbaar al te hoog gegrepen.

Wat we hier hebben is een ouwerwetse wraakwestern waarin de held moet afrekenen met de moordenaars van papa en dit weinig originele gegeven wordt uitgewerkt via een kunsgreep met een "fotografisch geheugen " waarover de protagonist zou beschikken, hetzelfde procédé werd al toegepast in o.a. da uomo a uomo waarin de held de baddies herkent aan- letterlijke- sporen, hoeden, bepaalde revolvertypes enz. Een whodunnit achtig procédé dus, naar verluidt uitgewerkt door Ernesto Gastaldi onder anderen. Als whodunnit werkt het echter al evenmin en wie ut gedaan hebben raadt meteen een kind, ook de identiteit van de laatste killer die zgn. totaal had moeten verrassen ligt zeer voor de hand.

Verhaal is verder simpel : Lawrence is een aspirant schilder- en beslist geen gunslinger- wiens papa Induni tijdens een overval op een koets wordt gedood. Lawrence overleeft als enige en spoelt aan in een stadje waar- verrassing- de killers van pappie in het dagelijks leven brave middenstanders en notabelen zijn. Onder deze verderfelijke lieden treffen we regulars als Brana, Mayo en Baldassare aan. Lawrence besluit de booswichten tegen mekaar uit te spelen door te suggereren dat 1 van hen een verklikker is, en wel degene die een dollar beloning uitreikt onder het pseudoniem the resurrected . Lawrence lijkt er alleen voor te staan, vindt echter een buddie in de figuur van Carlos RM en de Liefde in de persoon van Orchidea de Santis , die bij wijze van hoge uitzondering niet eens haar tieten laat zien hier. Probleem is alleen dat haar pappie- de sherrif - 1 van de killers van Lawrence's pappie lijkt te zijn...

Afgezaagde kost dus, weinig hoogstaand uitgewerkt ook met zoals gezegd overdadig gebruik van stock footage , e.g. tijdens de mass shoot out op het eind, het beleg van Mayo's ranch of de verder toch al zinloze bankoverval. Het gebrek aan budget wordt pijnlijk duidelijk tijdens een sequentie rondom een fort, dat wordt geattaqueerd door...4 man ! De authentieke footage werd trouwens geschoten in colmenar viejo en de Elio's studio's in Rome, schimmen van wat ze ooit waren en zelf al spookdorpen geworden. Alleen de laatste confrontatie tussen goodie en baddie was nog enigszins adequaat uitgewerkt.

Goed nieuws voor de kenners : comic relief via een zatte dorpsarts Calvo ! Blijft leuk hè ?

Score van Nora Orlandi met een...zingende zaag en wat barokke contrapuntoefeningen.

Hoewel ik het u verder niet aanraad kunt u deze film aanschaffen op DVD via een Lawrence double bill van wild east, slechts Engelse dubs maar dat maakt hier weinig uit.


avatar van thunderball

thunderball

  • 5878 berichten
  • 1414 stemmen

Deze zojuist zitten kijken onder de titel Prey of Vultures.
Aardig werkje met onze favoriete, pedante jongeling, Lawrence, in hoofdrol.

Dit maal is hij een jongeman, die aan zijn vader heeft beloofd, dat hij zijn revolver aan de wilgen hangt en alleen nog als tekenaar zijn kost zal verdienen.
Geen nood! Eén minuut later is hij al weer aan het knallen, want schurken willen de postkoets overvallen, hij valt zelf echter uit de koets en wanneer hij lopend naderbij komt is hij nog net getuige van de moord op de passagiers, zijn vader incl.

Kortom: we krijgen weer een onvervalste wraak Spaghetti voor geschoteld (en dat is smullen)!

Lawrence heeft bij de gemaskerde schurken allerlei typische kenmerken opgemerkt, zoals een versierde laars, holster, of hoed. Snel tekent hij deze kenmerken op papier en ontdekt dat ze afkomstig zijn van notabelen uit het volgende stadje, waaronder de sheriff en tevens vader van zijn geliefde, of althans, daar lijkt het op.

Ofwel niemand is te vertrouwen en de leider wordt opzichtig buiten beeld gehouden... rara... wie kan dát nu zijn? De geoefende kijker weet dan al genoeg! Er is namelijk één iemand, die wel heel graag erg aardig en behulpzaam wil zijn, redelijk verdacht, toch?

Lawrence is goed in hoofdrol en de rest weet hem aardig bij te staan. Orchidea De Santis speelt zijn geliefde en is net als haar naam een werkelijk prachtige verschijning, geldt in mindere maten ook voor Dada Gallotti, maar haar rol is helaas te snel uitgespeeld.

Film wordt vol vaart gebracht en verveelt geen moment. Misschien geen absolute topper, maar zeker de moeite van het kijken waard.

Een zeventje, ofwel 3,5 ster.