• 15.761 nieuwsartikelen
  • 178.104 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.148 acteurs
  • 199.025 gebruikers
  • 9.373.111 stemmen
Avatar
 
banner banner

Black Sheep (1996)

Komedie | 87 minuten
2,42 197 stemmen

Genre: Komedie

Speelduur: 87 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Penelope Spheeris

Met onder meer: Chris Farley, David Spade en Tim Matheson

IMDb beoordeling: 6,2 (45.692)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Black Sheep

"There's one in every family."

Al Donnelly is een succesvol politicus; en hij vecht een hevige campagne uit met zijn concurrente Tracy. Helaas heeft zij zijn zwakke plek gevonden: zijn jongere broer Mike, een dikke gymnastiekleraar en imbeciel. Mike daarentegen wil niets ander dan het respect van zijn oudere broer. Helaas maakt hij zijn broer vooral erg belachelijk, en deze geeft zijn hulpje Steve de opdracht Mike een beetje onder controle te houden. Dit blijkt niet zo eenvoudig.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Mike Donnelly

Steve Dodds

Al Donnelly

Drake Sabitch

Neuschwander

Clyde Spinoza

Robbie Mieghem

Motorcycle Cop

Roger Kovary

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van speedy23

speedy23

  • 18945 berichten
  • 14043 stemmen

Verstand-op-nul-film met de fysieke grappen van Farley en de droge humor van Spade. Waar ze in comedyklassieker Tommy Boy ondanks een zwakke plot toch slapstick en sarcasme in een amusante roadmovie combineerden, opteerden ze hier voor de platte, repetitieve onderbroekenlol...


avatar van tommykonijn

tommykonijn

  • 5139 berichten
  • 2356 stemmen

Opzicht een aardige film, Chris Farley zet nog wel een paar leuke scenes neer en vooral die speech inderdaad op het laatste is erg leuk , ook de eindscene vond ik vrij grappig. Ondanks dat stelt het toch allemaal erg weinig voor en zitten er soms saaie momenten in. Wel absoluut aardig voor een keertje te zien.

2,5*


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8150 stemmen

Dit is inderdaad nog wel een aardige komedie. Er zitten een aantal leuke grappen in. Farley en Spade zijn samen een leuk ingespeeld duo. Film heeft echter ook een aantal momenten dat het niveau behoorlijk inzakt. Als je ervoor in de stemming bent is de film echter zeker genietbaar.

2,5*


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12268 berichten
  • 5513 stemmen

Dit was min of meer het vervolg van Tommy Boy alleen was deze stukken minder. Er zitten nog wel een paar leuke scene's in (het headbangen op de autoradio met een los contact was geweldig) door Chris Farley maar het verhaal is gewoon niet leuk of grappig.


avatar van Derekbou

Derekbou

  • 281 berichten
  • 3590 stemmen

Het downloaden van films kan ook zo zijn nadelen hebben...Het complete eerste uur was ik onder de veronderstelling dat ik Black Sheep uit 2006 aan het kijken was, kom ik er pas tegen het einde pas achter dat ik met deze erbarmelijke komedie te maken had. Zeer kinderachtige humor, met een Chris Farley die echt om van te huilen is. Niks is echt grappig, en daarnaast is het verhaal ook nog eens erg generiek en flinterdun. Totale tijdverspilling, meer kan ik er niet van maken.


avatar van jumpstylemovie

jumpstylemovie

  • 6225 berichten
  • 1221 stemmen

Flauwe film die nergens heen gaat. Er zit helemaal geen verhaal in de film, enkel wat onsamenhangende gebeurtenissen. De acteurs waren nogal irritant.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6351 berichten
  • 4614 stemmen

Je zou misschien denken dat de 'klunzige dikzak pijnigt zichzelf en schreeuwt het uit' shtick na een dertigtal keer zou gaan vervelen.. wel dan misken je het genie van Chris Farley! Zijn energie verheft het bronmateriaal van wat anders een matige komedie zou zijn en Farley weet bovendien de quintessentiële 90s mid western white boy slacker nagenoeg perfect te evoceren (na Farley's dood rest er ons enkel Jack Black, een teleurstellende herinnering aan wat had kunnen zijn): lang haar, incoherent gebrabbel en FOOTBALL. (hoe hij die minderjarigen gaat aanmoedigen in hun drank -en drugsmisbruik is onvergetelijk) Ook subcultuur specialiste Spheeris zal wel haar duit in het zakje hebben gedaan (fijn, dat gastoptreden van Mudhoney) en als regisseur weet ze eveneens op een ironische wijze de opgezwollen grandeur van de Amerikaanse (politieke) elite te beschimpen (een beetje à la Landis in Trading Places)

PS: beetje kansloos hoe er altijd gemekkerd wordt bij dit soort komedies (en bovendien niet zo geloofwaardig komende van mensen die in de waan zijn naar een Nieuw-Zeelandse horrorkomedie over moordende schapen te kijken). Ooit zullen de Farleys, de Carreys en de Sandlers in ere hersteld worden (zoals ook Jerry Lewis nu plots - ook buiten Frankrijk - herontdekt wordt)