• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.383 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.649 acteurs
  • 199.107 gebruikers
  • 9.378.061 stemmen
Avatar
 
banner banner

Le Père de Mes Enfants (2009)

Drama | 110 minuten
3,05 98 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 110 minuten

Alternatieve titels: Father of My Children / The Father of My Children

Oorsprong: Frankrijk / Duitsland

Geregisseerd door: Mia Hansen-Løve

Met onder meer: Chiara Caselli, Louis-Do de Lencquesaing en Alice de Lencquesaing

IMDb beoordeling: 6,8 (2.993)

Gesproken taal: Engels en Frans

Releasedatum: 1 april 2010

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Le Père de Mes Enfants

"A beautiful life, a tragic obsession"

Gregoire Canvel heeft alles wat een man zich kan wensen: een vrouw waar hij van houdt, drie prachtige kinderen en zijn droombaan - hij is filmproducer. Hij besteedt vrijwel al zijn tijd en energie aan zijn werk. En ook al besteedt hij de weekenden met zijn gezin, worden ook deze kostbare momenten regelmatig onderbroken door veeleisende regisseurs en bezorgde investeerders. Ondanks Gregoires air van onoverwinnelijkheid komt de toekomst van zijn prestigieuze productiebedrijf op losse schroeven te staan: te veel producties, te veel risico's, te veel schulden. Donkere wolken pakken zich samen, en Gregoires besef dat hij wellicht een gok te veel heeft genomen zet een serie gebeurtenissen in gang die de toekomst van zijn gezin voorgoed zal veranderen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Sylvia Canvel

Clémence Canvel

Anja, la stagiaire

Valérie, l'assistante de Grégoire

Bérénice, la directrice de production

Valentine Canvel

Billie Canvel

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8588 stemmen

Een redelijke Franse dramafilm...

Franse film is mijn type niet...

Langdradige verhaal...

Redelijk acteerwerk...

Zeker de meisjes spelen wel goed...

Geen aanrader...


avatar van Fran

Fran

  • 1953 berichten
  • 1732 stemmen

Pfff, nou ik vond het wel een heel indrukwekkende film. Zo tragisch om te zien .Gregoire had gewoon een dubbelleven. Een leven met zijn vrouw en kinderen. Naar mijn idee genoot hij er juist heel erg van op de momenten dat hij er was maar aan de andere kant kon hij zijn werk en passie voor film gewoon niet loslaten. En uiteindelijk verkoos hij toch zijn werk voor zijn gezin. Zelfs op het einde. Het verdriet dat hij achterliet ging bij mij best wel door merg en been. Het verdriet van die meisjes. Vooral de middelste kwam heel indrukwekkend over in haar verdriet.

Wat Norma hierboven zegt, dat alles heel realistisch overkomt, vind ik ook. Bij sommige shots van Parijs lijkt het wel of je er zelf ook tussenloopt. Heel knap gedaan.

Misschien kwam de zelfmoord wel wat te vroeg Ik had nog net iets meer van Gregoire willen weten. Maar toch heeft deze film mij best wel geraakt !


avatar van scorsese

scorsese

  • 13171 berichten
  • 11080 stemmen

Goeie film over een vader van drie dochtertjes en tevens filmproducent wiens bedrijf over de kop gaat. Het gezinsleven komt bijzonder naturel en levensecht over. Ook biedt de film een boeiend kijkje in het productieproces van films. De zelfmoord is nogal abrupt/verrassend en wellicht hierdoor ook wat ongeloofwaardig. Hierna wordt de film ook wat onevenwichtiger. De film kan in eerste instantie wat saai overkomen, maar is uiteindelijk een mooie doch trieste slice-of-life film. Dik verdiende 3.5 sterren.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22412 berichten
  • 5077 stemmen

Ik zag de zelfmoord echt totaal niet aankomen, het was al weer een tijdje terug dat ik zo verrast werd door iets in het plot van een film. Het verandert de hele film. Tot dan toe lijkt het een realistisch drama over een man die een evenwicht zoekt tussen zijn gezin en zijn langzaam instortende bedrijf, daarna is een een rouwverwerkingsdrama. Het sterkste is het mysterie. Het waren niet mensen die dichtbij me stonden, maar ik ben een aantal keer geconfronteerd met zelfmoord en vaak is de overeenkomst dat het niet te begrijpen is. En dat is het voor de nabestaanden hier ook. Verder wordt het verdriet zonder al te grote gebaren voelbaar gemaakt. Er zijn betere films met een vergelijkbaar thema en de film legt soms wat teveel nadruk op al het zakelijk gedoe, maar goed was het wel.

3.5*


avatar van blurp194

blurp194

  • 5502 berichten
  • 4197 stemmen

In het begin lijkt het er nogal op dat dit dan een Franse film wordt zonder dat certaine je ne sais quoi. De introductie is dan ook wel erg lang. Maar de dramatische tint, de tristesse, de verbinding met het echte leven komt na een half uur volledig uit de verf. En dat tegen de achtergrond van de Franse filmindustrie. Gelukkig wordt het afgekloven stereotype van de film in een film daarbij vermeden. Wel is het wat erg stereotype dat het allemaal wat erg 'que sera sera' is, als alles verteld is. Maar misschien is dat dan ook wel zo. Het leven is stereotype, en hangt van clichés aan elkaar.

Treffend is wel dat er - zoals eigenlijk best vaak in dit soort films uit Frankrijk - echt steengoed gespeeld wordt. In de regie en cinematografie komt dat nog eens sterker uit - helemaal in lijn met hoe ik de Fransen ken, komen de emoties er vooral uit als ze alleen zijn - of en famille, wat ongeveer hetzelfde is eigenlijk.

Toch is het eigenlijk een vrij onbevredigend verhaal. Met de irritante soundtrack, en als nagelkrassend hoogtepunt het liedje van Doris Day als illustratie, wordt de simpele boodschap gebracht. Dat doet daarmee geen recht aan de ondraaglijke lichtheid van het bestaan, de zwaarte van het lot.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Film met twee gezichten. Het eerste deel gaat over een balsturige filmproducer, die door een opeenstapeling van tegenvallers van lieverlee helemaal aan de grond komt te zitten, geen uitweg meer ziet en zonder iemand ook maar een aanwijzing te geven uit het leven stapt. Het tweede en veel betere deel toont de wijze waarop zijn gezinsgenoten omgaan met zijn plotselinge heengaan. Daarbij komt de focus vooral te liggen bij de puberende dochter.
De eerste helft van de film kon mij op geen enkele wijze bekoren. Het tweede deel vond ik een stuk interessanter, mede vanwege de fraaie rol van Alice de Lencquesaing als de oudste dochter.


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14535 berichten
  • 4519 stemmen

Tegen het eind zegt de half-Italiaanse dochter (in het echt ook dochter van) dat haar ziel wel Frans is. Zoiets kan je ook over Franse film zeggen, dat ze en bepaalde ziel hebben. Direct te herkennen en erg fijn kijkmateriaal. Altijd zonnig en zomers, met soms zwaar drama maar relatief licht van toon waardoor kijkplezier fier overeind blijft en misschien daardoor ook vrij indrukwekkend. En papa altijd met een frisse wind door het overhemd, de bovenste knoopjes los en niet zo'n lelijk wit shirt eronder. Frans dus, met zin in rode wijn.
Deze film is als een boom, met een sterke stam (en een steeds slechter uitziende vader De Lencquesaing) en halverwege (na de zelfmoord) iets dat alle kanten vertakt. Dat maakt dat de film geen focus meer heeft, en veel verhalen maar half worden uitgewerkt, maar als geheel is het nog steeds prima en vooral de pacing is uitstekend. Mooi ingetogen geacteerd ook. Dat laatste uur had allicht beter gekund om nog meer indruk te maken, maar als geheel is de film nog steeds dik in orde. 4,0*.