Genre: Drama / Horror
Speelduur: 85 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Canada
Geregisseerd door: Paul Solet
Met onder meer: Jordan Ladd, Gabrielle Rose en Samantha Ferris
IMDb beoordeling:
5,2 (8.404)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Grace
"Love. Undying."
Madeline Matheson is acht maanden zwanger. Met nog een maand te gaan, maakt Madeline een ongeluk mee. Bij dit ongeluk komt het ongeboren kind om. Madeline besluit echter de negen maanden af te ronden en het kind niet weg te laten halen. Wonderlijk genoeg brengt Madeline haar kind alsnog levend ter wereld. Maar al snel merkt ze dat er iets mis is en ze moet verschrikkelijke opofferingen maken om haar hongerige kind in leven te houden.
Externe links
Acteurs en actrices
Madeline Matheson
Patricia Lang
Vivian Matheson
Michael Matheson
Henry Matheson
Shelly
ER Doctor
Dr. Richard Sohn
Video's en trailers
Reviews & comments
robkuh1984
-
- 40 berichten
- 17 stemmen
Orgineel verhaal, misschien niet te geloofwaardig, maar dat zijn er maar weinig in deze genre.
Ben erg benieuwd welke opoffering er gemaakt moet worden voor het hongige kind. beloofd in iedergeval veel bloed
orbit
-
- 12092 berichten
- 0 stemmen
Qua uitwerking best sober voor zo'n soort film en verder ook niet teveel extremiteiten. Er zitten ook wat ongemakkelijke scènes in en voor de borstvoeding-fetisjist is dit jé van hét! Maar al met al loopt het me toch iets te clichématig door en eindigt het in een topcliché. Helaas.
Bas I.
-
- 461 berichten
- 4 stemmen
Mijn verwachtingen bij deze film waren vrij hoog. Ze werden helaas niet ingelost... De film draait om de zwangere Madeline die bij een auto-ongeluk zowel haar man als haar ongeboren kind verliest. Ze besluit echter om dit kind toch op een natuurlijke manier geboren te laten worden. Wanneer het kind drie weken later vervolgens dood wordt geboren, komt het op miraculeuze wijze weer tot leven. Het kind heeft echter een gekke voorkeur voor bloed... Wat volgt is een beetje een slappe film waarin Madeline haar kind wil beschermen en daarvoor verschillende offers moet brengen. Helaas vond ik het nergens echt boeiend of interessant worden.
aerts007
-
- 1324 berichten
- 54 stemmen
Wat een ongeloofwaardig cliche verhaal.
HerrFlicK
-
- 2 berichten
- 8 stemmen
Trailer zag er redelijk uit, maar de film vond ik wat minder.
Het verhaal was origineel maar was uiteindelijk toch te saai..
Toch 3 sterren omdat hij wel lekker wegkeek.
Onderhond
-
- 87594 berichten
- 12842 stemmen
Goede film.
Uiteindelijk, alles droog bij elkaar bekeken redelijk tam. Als je de gebeurtenissen op een rijtje zet misschien nog wel te flauw als opening voor menig andere horror film. Het knappe is dat Solet de film veel meer dreiging meegeeft dan diezelfde resem aan andere horror films.
Er gebeurt maar weinig, zeker in het begin, maar dat onderhuidse gevoel (je ziet het meer iets meer tegenwoordig, reactie tegen de overdadige gore van de laatste jaren?) zit doorheen de hele film stevig gebijteld.
Eens het babytje geboren wordt het allemaal nog wat leuker, vooral de stukjes met het babytje zelf zijn sterk. Eng ding zonder dat je er al te veel van in beeld krijgt. Enige minpuntje vond ik dat de film nooit echt een sterke climax krijgt. Het einde, hoewel het zeker werkt en sfeervol is, vond ik uiteindelijk toch wat te braaf.
Maar zeker de moeite om een keertje te proberen. Het gemiddelde hier voorspelt al een hoop lauwe reacties, maar eigenlijk een sterk en origineel vampieren verhaaltje. Vampieren zijn weer helemaal in, de zombies weer uit.
3.5*
barcam
-
- 910 berichten
- 896 stemmen
Vond het een uitstekende film.
Sfeer zit zeer goed en trage opbouw.
Weinig personages die uitstekend acteren.
Er is gore maar is niet overdreven.
Einde vond ik er ook maar wat bijgesleurd.
Een aanrader voor de klassieke horror fanaat 
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7278 stemmen
Eindes.
En hoe je het voorgaande ermee (deels) verneukt of uit balans trekt. Maar goed, binnen dit genre lijkt het e.e.a. wel onlosmakelijk met elkaar verbonden. Ik vond i.i.g. de laatste scenes erg flauw. By the way, dacht dat mama dood was. Het laatste shot is wel lekker smerig.
Wilde de film een nog hogere score geven, maar het laatste half uur vond ik zowiezo al iets minder sterk. Het geneuzel met schoonmama op viste duurde mij iets te lang. Echter over het algemeen worden de spanning, de 'gore' en het prettige acteerwerk prima in beeld gebracht. De spanning is menigmaal om te snijden. Tijdens de scenes met de vlieg beet ik zelfs heel even op een nageltje. Het eerste uur van de film is meesterlijk, mijns inziens.
Vind dit een erg goed voorbeeld van hoe je met een klein budget een puike griezelfim maakt. Eentje waarmee je menig bigbudget-horror van de tafel veegt.
Een aanradertje.
Zeer goed.
mcdaktari
-
- 7285 berichten
- 0 stemmen
Ik vond hem alles behalve zeer goed, Ik had er al geen al te hoge verwachting van, maar was nog slechter als ik verwachten. Maar er zijn blijkbaar wel mensen die het wel goed vinden. Smaken verschillen nu eenmaal. Mijn ding is het i.i.g niet
RickZ
-
- 1329 berichten
- 1235 stemmen
Horrorthriller over vampierachtige baby en haar moeder, slap verhaal weinig gore.
stef89
-
- 150 berichten
- 1499 stemmen
Begint wel redelijk, al kon je al gauw zien dat het een B-film is. Maar goed, daar valt soms nog wel mee te leven, als het verhaal maar interessant blijft. En dat doet het in het begin ook wel, maar na het auto-ongeluk begint het verhaal saai te worden en valt- ie in herhaling. Zo heb ik die scene met de baby aan de borst wel heel vaak voorbij zien komen. Ook zag je het einde al van ver aankomen. En over de 'horror' maar te zwijgen, behalve als je honderd keer moeder die door kind in tiet gebeten wordt horror noemt. Jammer, want het verhaal begon wel interessant.
zorro
-
- 105 berichten
- 105 stemmen
ik vond deze film heel erg tegenvallen dat dit onder Horror valt de Filmposter lijkt heel wat maar valt vies tegen gauw vergeten maar deze film
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Geen goedkope productie van een paar duizend dollar, dus ik heb het wel enigszins naar mijn zin gehad tijdens deze film. Baby's kunnen zorgen voor enge momenten. Hoe lief en onschuldig ze ook zijn, ze kunnen je de stuipen op het lijf jagen. Zo speelde ik ooit is een Horrorgame waarin je in een verlaten en donker huis rondloopt. Als achtergrond geluid hoorde ik het gejammer van Baby's. En oehh dat maakte het serieus eng.. Brrrrrr!
Goed, de film. Als je de plotomschrijving leest dan verwacht je toch een vrij gruwelijke film lijkt mij. Mensen die dus verwachten dat je een moeder als een soort rampage killer te zien krijgt om zo haar Baby'tje te voeden, komen bedrogen uit. Natuurlijk verraad de poster al het 1 en ander, maar het blijft vrij soft. Het wordt gelukkig nog best geloofwaardig gebracht en dat scheelt een hoop. Al zijn ze in Amerika echt de enige volgens mij die glas gebruiken voor het drinkflesje i.p.v. plastic.
Een film die rustig begint, maar het uiteindelijk toch niet helemaal weet waar te maken. De film voelt vrij leeg. Er zitten wat nare momenten in, maar echt op het puntje van je stoel kom je niet te zitten. Met andere woorden de spanning schoot me toch een beetje te kort en het einde is niet echt verassend.
2,5*
Vascago
-
- 4798 berichten
- 3592 stemmen
Booooring !!
Ik heb er 5 uur over gedaan om deze film af te kijken omdat ik in slaap ben gevallen. Zo verschrikkelijk saai en slaapverwekkend vond ik het. Acteerwerk vond ik ook superslecht. Kon geen greintje meeleven met de personages. Ik had veel meer gore verwacht. Dit leek er niet op.
Derekbou
-
- 281 berichten
- 3590 stemmen
Voor mij allemaal net iets te braaf. Grace wankelt wat tussen horrorfilm en drama, waarbij in de eerste helft de nadruk ligt op het drama en later op een lichte horrortoer wordt overgestapt.
Hoewel de film goed begint met het inleiden van het verhaal en het uitdiepen van de karakters miste ik een dreigende spanning als voorbode van wat er komen gaat. Hierdoor leek de film zich voor te doen als een vrouwendrama handelend over moeizame zwangerschap, iets wat mij niet direct aanspreekt.
Dan keert de film ineens 180 graden om en wordt het allemaal wat gruwelijker. Maar niet genoeg. Hoewel de psychologische aftakeling van de moeder goed is weergegeven, schort het vooral aan de portrettering van de baby. Dit had veel angstaanjagender gekund. Deels door de bloedzuigscènes explicieter in beeld te brengen, maar ook door de moeder meer verschillende manieren om haar kind van bloed te voorzien aan te laten wenden. Heb het idee dat er veel meer met het uitgangspunt gedaan had kunnen worden.
Grace climaxt nog snel met drie moorden en eindigt vervolgens met een leuke epiloog, waarbij een flashforward van het kind als kleuter bijvoorbeeld niet had misstaan.
Al met al een redelijk vermakelijke film die dankzij zijn korte speelduur makkelijk uit te zitten is. Helaas weerhoudt een gebrek aan luguberheid Grace ervan om echt aan te slaan.
Halcyon
-
- 9952 berichten
- 0 stemmen
Eigenaardig filmpje. Bloeddorstige baby's hebben al meerdere genrefilms voortgebracht, maar bij mijn weten nog geen enkele die zo oprecht serieus is als deze. Ik begrijp de negatieve score dan ook niet zo goed, want naast een degelijk scenario met een sterke psychologische insteek brengt Grace ook nog een flinke portie onderhuidse spanning die je tot het einde aan het scherm gekluisterd houdt.
Het heeft regisseur en scenarist Solet naar verluidt veel moeite gekost om deze prent uiteindelijk te voltooien. Zijn idee sprak geldschieters in eerste instantie wel aan, maar ze stonden weigerachtig tegenover de onconventionele aanpak waarmee hij dat idee wou verfilmen. Nochtans onderscheidt zo'n aanpak een film als deze net van de middelmaat. Gelukkig heeft hij zichzelf niet verloochend en heeft hij een teaser-kortfilm ingeblikt die de nodige aandacht wist te trekken. Onder andere Adam Green (Hatchet) en Eli Roth (Hostel) hebben zijn talent opgemerkt en hem aan de nodige fondsen geholpen.
En daar mogen we dus blij om zijn, want al met al heeft deze kleinschalige film heel wat te bieden. Waaronder een stel zieke personages die, zij het subtiel, de nodige psychologische achtergrond meekrijgen. Hierdoor weekt de film de ene keer ontroering, de andere keer huivering los bij het publiek. Een smerige horrorfilm is Grace uiteindelijk niet geworden, maar door de goede timing en de onderhuidse spanningsopbouw weten de schaarse grafische scènes toch al snel een onbehagelijk gevoel op te roepen. Kortom, subtiliteit is de sleutel.
Ik zou eigenlijk graag eens weten of vrouwen deze film anders bekijken (beoordelen) dan mannen...
Bas I.
-
- 461 berichten
- 4 stemmen
IMDb:
Males - 5.8 (1248 votes)
Females - 5.6 (191 votes)
Je zou er verschillende conclusies over kunnen trekken. Zo zou het zo kunnen zijn dat er toevallig minder vrouwen de film hebben gezien en beide groepen de film ongeveer even hoog beoordelen. Het kan echter ook zo zijn dat alleen de vrouwen die graag horrorfilms kijken de film zagen (terwijl dan meer niet horror-georiënteerde mannen deze film zagen) en het cijfer daardoor hoger uitvalt (en vrouwen de film dus eigenlijk minder waarderen).
Maar ach, ik zeg maar wat. 
Halcyon
-
- 9952 berichten
- 0 stemmen
Thanks. Er zit weinig verschil op inderdaad. Hoe dan ook, de film verdient in mijn ogen toch beter dan deze score.
Halcyon
-
- 9952 berichten
- 0 stemmen
Het gemiddelde hier voorspelt al een hoop lauwe reacties, maar eigenlijk een sterk en origineel vampieren verhaaltje. Vampieren zijn weer helemaal in, de zombies weer uit.
Noodless
-
- 10042 berichten
- 6178 stemmen
Inderdaad een opvallende lage score die de film zeker niet verdient.
Het scenario is eens iets anders, wel heel bizar, gedurfd en ik denk wel dat het voor sommige mensen ook erover is. Niet echt veel gore of bloederige scènes, maar enkele kunnen wel tellen. De gedachte alleen al. Ook de personages zijn zonder meer raar.
Het slot was wat abrupt en kon voor mij anders.
Kleine, goede , speciale horrorfilm. 7/10
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Stijlvol filmpje dat een geweldige opbouw kent en met weinig middelen toch goed spannend weet te zijn. Grace tilt zich boven het gros van de horrorfilms uit door de audiovisuele finesse van deze regisseur. Een paar leuke trucjes en sterke ambient zorgen voor een fijne kijkervaring. Vooral de confrontatie aan het eind is een bijzonder geraffineerde scène. Aangename verrassing.
3,5*
m1701
-
- 1849 berichten
- 2326 stemmen
Wel een aardig film, maar had alleen iets meer verwacht.
Het einde vond ik maar raar.
Het verhaal kabbelde een beetje aan en werd af en toe interessant.
Maar de film had wel het juiste sfeertje. Acteerwerk was ook goed
3*
Jolene.
-
- 21 berichten
- 17 stemmen
Op den duur werd het wat langdradig... Het ging voortdurend over hetzelfde, zonder al te veel variatie.Vond ik dan toch.
Ik had er ook meer van verwacht, hoewel dit niet wegneemt dat het verhaal inderdaad origineel is, geen film waarvan er al honderden bestaan.
Ik zou zeggen... 2,5
Maphesta
-
- 120 berichten
- 63 stemmen
De film is goed, maar deze film krijgt terecht een lage score omdat het zich in het begin goed opbouwt maar dan uit het niets stagneert op een middelmatig niveau dat leunt tegen spannend en tegelijkertijd saai aan.
Het resultaat? Je kijkt de film zeker weten af, want je verwacht nog extra informatie dat zorgt voor een knaller van een einde, maar je krijgt niets. Het stagneert letterlijk tot aan het einde op dat middelmatige niveau.
De conclusie? Een middelmatige filmervaring. 2,5.
SPG
-
- 34 berichten
- 0 stemmen
Redelijk filmpje. Hoewel het verhaal raakvlakken vertoont met andere bloeddorstige baby's uit It's Alive en in mindere mate Cronenberg's The Brood, weet Solet er toch een mooie eigen draai aan te geven.
De baby zelf is eigenlijk vrij passief en de film richt zich met name op de moeder. Solet heeft goed gekeken naar Polanski's Repulsion: de geestelijke aftakeling van de moeder wordt weergeven aan de hand van een volle fruitschaal die steeds erger begint te rotten.
Grace is geen echte horror, maar meer een psychologische thriller met enkele horror kenmerken. Met name naar het slot toe wordt het iets bloederiger met een verrassende climax op het end. Op weg hier naartoe wordt de film echter nooit echt spannend. De korte speelduur werkt hier gelukkig in het voordeel. 3***
Het laatste nieuws

Netflix-hits ingehaald door dramafilm 'Materialists' van Celine Song

'Blind Sherlock' is een kijkcijferhit op Netflix: dit zijn de best bekeken series van dit moment

Netflix voegt onverwachts alle seizoenen van 'The Vampire Diaries' toe aan het aanbod

Derde 'Yellowstone'-spin-off over personage Kayce Dutton in maart al op SkyShowtime
Bekijk ook

An American Crime
Biografie / Misdaad, 2007
183 reacties

Mute Witness
Thriller, 1994
59 reacties

13 Game Sayawng
Thriller, 2006
16 reacties

The Girl Next Door
Drama / Horror, 2007
258 reacties

Fritt Vilt II
Horror, 2008
66 reacties

Sheitan
Horror / Thriller, 2006
122 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
