• 159.490 films
  • 9.812 series
  • 29.108 seizoenen
  • 608.740 acteurs
  • 355.293 gebruikers
  • 8.899.163 stemmen
Avatar
 
banner banner

Friday Foster (1975)

Actie / Misdaad | 90 minuten
2,72 30 stemmen

Genre: Actie / Misdaad

Speelduur: 90 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Arthur Marks

Met onder meer: Pam Grier, Yaphet Kotto en Godfrey Cambridge

IMDb beoordeling: 6,0 (2.442)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Friday Foster

"Wham! Bam! Here Comes Pam!"

Friday Foster is een jonge, mooie journalist/fotograaf. Op een dag ondekt zij dat een groep blanke misdadigers plannen hebben om zwarte politici te vermoorden.

logo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Friday Foster

Colt Hawkins

Madame Rena

Enos Griffith

Reverend Noble Franklin

Fancy Dexter

Senator David Lee Hart

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van hans vd togt

hans vd togt

  • 338 berichten
  • 630 stemmen

wel ok, minder cool als coffy en foxy


avatar van stephan73

stephan73

  • 6202 berichten
  • 13856 stemmen

Pam Grier is prachtig en de seventies sfeer aanstekelijk. Jammer genoeg is de actie niet helemaal geslaagd, anders had ik Friday Foster een overtuigender cijfer kunnen geven.

Het blaxploitation genre liep in 1975 al tegen het einde, maar het was heerlijk om enkele bekende gezichten te zien. Naast Yaphet Kotto, waren ook Scatman Crothers, Eartha Kitt en Ted "Love Boat" Lange te zien.

Erg fijn, maar had toch net iets beter kunnen zijn!

3,5*


avatar van movie acteurs

movie acteurs

  • 2920 berichten
  • 3125 stemmen

Cool filmpje weer. Geweldig ook nu weer een ander verhaal.

Best geinig filmpje weer uit de Blaxploitation films. Leuk om Catwoman Kitt, en andere cast te zien. Degelijke film alleen iets minder dan Coffy en Foxy Brown met Grier. De tekst op de poster spreekt ook gelijk aan. Wham! Bam! Here comes Pam!


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 11246 berichten
  • 5295 stemmen

Niet meer als een redelijke jaren 70 blaxploitation actie film welke vergelijkbaar is met films als "Foxy Brown (1974)" en "Coffy (1973)". Die films zijn wel beter en vooral ook sensueler.

Het verhaal van deze film zit aardig in elkaar en hetzelfde geldt voor de uitvoering (misschien wel iets te langdradig en soms ook wat saai) inclusief de soulmuziek. Hier en daar is de actie lekker grof zoals de scene met de telefooncel. Geweldig hoe de man in de telefooncel verpletterd werd door de achteruit rijdende truck Ook de cast doet het aardig en dan vooral natuurlijk schoonheid Pam Grier. Gelukkig laat ze ook in deze film wederom haar twee fraaie wapens zien (o.a. douche, bad en bed-scene). Deze film zenden ze overigens uit op MGM en daar heb ik hem dus ook op gezien.

P.S. het was ook wel geinig dat Carl Weathers ook een rolletje had in deze film. Hij werd dit keer niet in elkaar geslagen door Sylvester Stallone maar door Yaphet Kotto


avatar van Movsin

Movsin

  • 7562 berichten
  • 8025 stemmen

Los en vlot avonturenfilmpje zonder pretentie.


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Doorsnee misdaadfilmpje die dankzij de aanwezigheid van Pam Grier en de über funky soundtrack toch goede punten scoort. De 88-Films blu-ray is weinig bijzonders; prima transfer maar er zijn verder geen extra's.