• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.038 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.063 acteurs
  • 198.999 gebruikers
  • 9.371.633 stemmen
Avatar
 
banner banner

Sita Sings the Blues (2008)

Animatie | 82 minuten
3,14 22 stemmen

Genre: Animatie

Speelduur: 82 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Nina Paley

Met onder meer: Manish Acharya en Aseem Chhabra

IMDb beoordeling: 7,6 (5.085)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Sita Sings the Blues

"The Greatest Break-Up Story Ever Told."

Nina Paley mengt gegevens uit haar persoonlijk leven met elementen uit het Indische Ramayana epos waarin de god Rama zijn vrouw Sita verstoot. Net zo werd Nina door haar man verstoten toen die naar India werd geroepen om daar te werken. Dat gebeurde per sms. Drie schaduwpoppen vertellen over beiden verhalen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Sita (singing)

Dave / Dasharatha / Ravana / Dhobi / Valmiki

Surphanaka

Mareecha/ Hunuman

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van hydraulix

hydraulix

  • 123 berichten
  • 535 stemmen

Bijzonder charmante animatie afkomstig van de hand van kunstenares Nina Paley, die met Flash heeft gewerkt. Nina bewees voor mij al een kunstenares te zijn met oog voor detail en het gebruik van interessante soundtracks voor haar animaties. Een aanrader is ook de minimalistisch gestileerde short "Fetch!" (hier te zien op youtube) en één van mijn favorieten.

De animaties zijn prachtig en enorm gedetailleerd, met diverse artistieke Indische stijlen erin verwerkt. Bijzonder om te zien hoe er verwisseld wordt tussen de Ramayana epos en het persoonlijke autobiografische verhaal van Nina Paley, die zelf voor haar eigen stem heeft gezorgd. Erg leuk is ook het element met de drie schaduwpoppen, die met een eigen kijk het verhaal al discussierend aan elkaar praten.

Paley is behoorlijk creatief te werk gegaan en met name de prachtig elegante liederen gezongen door Annette Hanshaw passen verbazingwekkend goed bij het verhaal en animatie. Let vooral op de lippen van Sita als ze aan het zingen is; het is haast perfect gesynchroniseerd!

De animatie is nu te downloaden op de site van de film zelf:

link


avatar van Gizzmann

Gizzmann

  • 5617 berichten
  • 2839 stemmen

Ben best nieuwsgierig.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23437 berichten
  • 76922 stemmen

Ik vond het vreselijk en de tekeningen vond ik ook lelijk absoluut niet mijn ding.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Ik had er een hoop van verwacht, maar het viel enigzins tegen. Met name dankzij de humor. Het verhaal wordt constant onderbroken door drie personages die de gebeurtenissen interpreteren en er bijdehand commentaar bij leveren. Erg postmodern natuurlijk, maar niet erg scherp en voornamelijk flauw. Ook tijdens de gebeurtenissen zelf is het kennelijk nodig om de personages de dialogen zo overdreven mogelijk te laten zeggen, maar is dat werkelijk grappig? Ik heb niet een keer gelachen, ondanks dat er niet bepaald een tekort aan grappen was. Ik dacht dat dergelijke zelfbewuste grappen vooral populair waren bij Dreamworks, maar ze dringen nu zelfs no-budgetfilms binnen. Had ik ook helemaal niet verwacht.

De film werkte voor mij het best als er dus niet al te grappig gedaan werd, wat bijna alleen gebeurt tijdens de muzikale stukken. Schitterend is de titelsequentie, maar ook de bluesmomenten zijn mooi uitgevoerd, al worden ze iets te vaak gebruikt. Ik vind de animatie op deze momenten, ondanks de technische eenvoud, erg mooi. De handgetekende stukken waren aardig, maar deden mij weinig. De andere momenten, die wat realistischer geanimeerd waren, vond ik vooral flauw omdat daar de humor voornamelijk zat, maar er wordt ook visueel weinig creatiefs mee gedaan. Eigenlijk was dit het best geweest als een kortfilm van net onder drie kwartier of zo, dan had net alles eruit gekund waar ik me aan ergerde en zou het verhaal niet minder helder zijn.

2,5*


avatar van Demini

Demini

  • 56 berichten
  • 97 stemmen

Ik heb deze film gezien zonder enige voorkennis, en ik ben 80 minuten van de planeet geweest. Nog nooit zoiets gezien. Visueel sterk, perfecte soundtrack en onweerstaanbaar grappig. Alleen al voor de originaliteit verdient dit een dikke vier. Prachtig hoe die vier totaal verschillende animatie stijlen en de twee muziekgernes die bijna 100 jaar uit elkaar liggen tot zo'n sterk geheel worden gemixt.

Wat ik achteraf over de film en de making of ben te weten gekomen heeft mijn respect en bewondering alleen maar doen toenemen. Hoed af Nina Paley!

Samen met Persepolis en Mary and Max is dit het beste wat ik de laatste jaren qua full-length animatiefilm gezien heb. A must see voor elke filmliefhebber. Omdat ik nooit een 5 geef aan films die ik niet meer dan driemaal gezien heb, momenteel een 4,5*


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12839 stemmen

Erg matig.

Al is de combinatie op zich wel interessant. Enerzijds de oude Indische folklore en religie, anderzijds Paley en wat commentaar van buitenaf op de gebeurtenissen. Jammer genoeg is de animatie erg goedkoop en is de structuur van de film veel te repetitief.

Ik heb het niet zo op Flash animatie, al helemaal niet in een film van 80 minuten. Het oogt mij altijd wat goedkoop en gemakkelijk, zeker de animatie zelf. De visuele stijl van deze film is dan nog wel aangenaam, al vond ik de mix van de verschillende stijlen niet echt veel toevoegen. Het was wel duidelijk hoe de segmenten aan elkaar hingen, daar hoefde geen visueel onderscheid gemaakt te worden.

Het cyclische verloop van de film (liedje, Indisch verhaaltje, Paley's verhaal, ...) werd na een tijdje ook wat vermoeiend. Wat meer afwisseling was leuk geweest, al denk ik vooral dat deze film nooit 80 minuten had mogen duren. Een kortere versie van 20 minuten ofzo had beter bij dit project gepast. In het begin was het nog wel enigszins intrigerend, maar na een half uurtje had ik het wel gezien, en dan heb je toch nog een goeie 50 minuten te gaan. Het is niet zo dat daar niks interessants meer gebeurt, maar verrassen kan de film jammer genoeg niet meer.

2.0*


avatar van John Milton

John Milton

  • 24221 berichten
  • 13386 stemmen

Polariserend animatiefilmpje kennelijk, maar ik hoor bij de enthousiastelingen. Te gek dat een animator in haar eentje zoiets aflevert, heel creatief. Met grote ogen zitten kijken. Leuke review van Ebert wel, die er aanvankelijk niets van moest hebben.

4*