• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.383 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.645 acteurs
  • 199.107 gebruikers
  • 9.378.047 stemmen
Avatar
 
banner banner

Séraphine (2008)

Biografie / Drama | 125 minuten
3,45 139 stemmen

Genre: Biografie / Drama

Speelduur: 125 minuten

Oorsprong: Frankrijk / België

Geregisseerd door: Martin Provost

Met onder meer: Yolande Moreau, Ulrich Tukur en Anne Bennent

IMDb beoordeling: 7,4 (6.762)

Gesproken taal: Frans, Latijn, Duits en Tsjechisch

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Séraphine

In 1912 huurt de Duitser Wilhelm Uhde, een verzamelaar van kunstwerken, een appartement in Senlis om te schrijven en uit te rusten van zijn drukke leven in Parijs. Hij neemt de 48-jarige Séraphine in dienst als huishoudster. Korte tijd later merkt hij tot zijn verbazing bij plaatselijke notabelen een doek dat geschilderd is door zijn eigen huishoudster.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Séraphine Louis, dite Séraphine de Senlis

Wilhelm Uhde

Anne-Marie Uhde

Helmut Kolle

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Rudeo

Rudeo

  • 135 berichten
  • 2162 stemmen

Prachtige film die het verdient om gedraait te worden in de nederlandse filmhuizen. Het is niet een film die zo op het eerste gezicht heel erg uitnodigt. Maar al vrij snel wist hij mij te pakken en vast te houden tot het einde. Het is een verhaal over een bijzondere kunstenares. Dit op een prachtige maar simpele manier vormgegeven met een script vol interessante momenten. Een die je niet snel zult vergeten.


avatar van Aapje81

Aapje81

  • 2227 berichten
  • 5188 stemmen

Viel me toch een heel klein beetje tegen. De rustgevende sfeer en de prachtige beelden begeleid met schitterende muziek is werkelijk super.

Het grote euvel van deze film was voor mij het tempo. Ik heb er niets op tegen als een film traag is maar de personages en vooral de verhaallijn vond ik net niet interessant genoeg om 2 uur van te kunnen genieten.

Kortom deze film heeft zeker heel veel moois te bieden maar hij boeide me over het geheel genomen te weinig.


avatar van Fran

Fran

  • 1953 berichten
  • 1732 stemmen

Een mooie film waarin je een heel mooi beeld krijgt van het leven in Frankrijk aan het begin van de vorige eeuw. Je kijkt naar het leven van Seraphine. Een lieve, ontwapenende, wereldvreemde vrouw die een keihard leven leidt en ploetert voor haar bestaan. Ondanks dit harde leven blijft ze haar passie, het schilderen trouw.

Deze film zit vol prachtige beelden van Frankrijk van vroeger tijd en het is prachtig om hier naar te kijken. Ook het leven van Seraphine blijft je boeien alhoewel ik wel een beetje moet bekennen dat ik het af en toe wat saai vond worden. Maar desondanks is deze film toch een pareltje om naar te kijken. De actrice die Seraphine neerzette was werkelijk fenomenaal. Triest om te zien hoe haar leven eindigt. Maar ik kan werkelijk waar, niets anders dan respect opbrengen voor deze vrouw.


avatar van Near_Dark

Near_Dark

  • 754 berichten
  • 424 stemmen

Deze 2 uur durende film wist me van meet af aan te boeien. Je wordt op sleeptouw genomen door de regisseur die hoofdrolspeelster Séraphine op de voet volgt in haar dagdagelijkse leven als huishoudster en manusje van alles in het plaatselijke dorpsleven.

Zij is een buitenbeentje en eenzaat die, ondanks de dagelijkse vernederingen die ze moet ondergaan, wonderwel haar plan weet te trekken en tot rust komt in de natuur waar ze uren kan genieten op de tak van een boom of al naakt wadend in een riviertje. Ze is erg Godvruchtig en aanbidt de Maagd Maria.

Hij deed me er aan herinneren dat je moet blijven wie je bent en je zeker niet hoeft aan te passen aan wat anderen vinden hoe je zou moeten zijn. Hopelijk heb ik dat een beetje verstaanbaar geformuleerd...?

Het is een ontzettend trage film die volgens mij volledig in natuurlijk licht werd opgenomen, als je kaarsen daar ook mag bij rekenen. Dit resulteert regelmatig in donkere beelden waarop je soms niet goed ziet wat er aan de hand is, maar ik vond deze aanpak bevorderend voor de sfeerschepping, dus wat mij betreft is dit geen probleem.

Verwacht zeker geen meeslepend verhaal met vele plotwendingen want die zijn er bijna niet, hij kabbelt rustig verder en moet het louter hebben van de mooie beelden, muziek en het charisma van de acteurs. Af en toe vond ik hem wat minder boeiend maar de vele gevoelige scènes compenseren dit gebrek ruimschoots.

7/10.

Ik vond het aangenaam vertoeven in het gezelschap van deze film.

De prachtige natuurbeelden en trage vertelstijl zorgden er voor dat ik volledig tot rust kwam.

Ik durf hem enkel aan te raden aan de eenzaten en weirdo's onder ons, waar deze film uiteindelijk over gaat

Filmsite : Séraphine Movie - seraphinemovie.com of http://musicboxfilms.com/se...


avatar van scorsese

scorsese

  • 13171 berichten
  • 11080 stemmen

Mooie, maar soms wel wat langdradige film. Je krijgt een mooie kijk in het dagelijkse leven van een huishoudster in het begin van de vorige eeuw. De regisseur kiest ervoor om eigenlijk niks uit te leggen over de beweegredenen van de twee hoofdrolspelers, hierdoor wordt zeker niet alles duidelijk over hun gedrag.

Twee uitstekende en geloofwaardige rollen van Yolande Moreau en Ulrich Tukur.


avatar van Ricardan

Ricardan

  • 40 berichten
  • 39 stemmen

Nooit van haar gehoord, nu wel! zeer mooi verhaal, jammer vond ik wel dat ze telkens zo 'slofte' niet de film vind ik traag, maar haar lopen vond ik soms vermoeiend.

Toch is de film de moeite waard om te zien, vooral vanwege het levensverhaal en wellicht ook de historische waarde en aandacht voor een onbekende, bekende vrouw.

Het levensverhaal van Ulrich Tukur is daarbij ook interessant.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8286 berichten
  • 8432 stemmen

Onderhoudende en boeiende biografie van de Franse kunstenares Séraphine de Senlis, figuur in deze film schitterend neergezet door Yolande Moreau.

Yolande Moreau is de dochter van een Waalse vader en een Vlaamse moeder en....werd in Brussel geboren en hield aan deze "Séraphine" een oververdiende César over, naast andere prijzen.

Meerdere mooie beelden en ééntje die zal blijven is deze met het hoofd van Séraphine boven haar doeken.