• 12.927 nieuwsartikelen
  • 169.055 films
  • 11.073 series
  • 31.730 seizoenen
  • 629.268 acteurs
  • 196.142 gebruikers
  • 9.176.497 stemmen
Avatar
 
banner banner

Truman (1995)

Biografie / Drama | 135 minuten
3,48 23 stemmen

Genre: Biografie / Drama

Speelduur: 135 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Frank Pierson

Met onder meer: Gary Sinise, Diana Scarwid en Colm Feore

IMDb beoordeling: 7,1 (2.542)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Truman

Biografische film over de Amerikaanse president Truman in de latere tijd van Tweede Wereldoorlog. De film laat zien hoe Truman van een onbenullig persoon uit een klein dorp de leider van Amerika werd en zijn beslissing om de atoombom te gebruiken tegen Japan.

logo tmdbimage

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Harry S. Truman

Bess Truman

Henry L. Stimson

Charlie Ross

Sam Rayburn

Clark Clifford

Boss Tom Pendergast

Gen. George C. Marshall

Frank Vassar

Margaret Truman

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Tonyvdb

Tonyvdb

  • 1408 berichten
  • 1168 stemmen

Gary Sinise was goed in deze

***' 3,5


avatar van Kuck-x

Kuck-x

  • 402 berichten
  • 735 stemmen

Integer verfilmde biografie, maar voor wie wat minder thuis is in de Amerikaanse geschiedenis is het wellicht wat moeilijk te volgen. Af en toe wordt met zevenmijlslaarzen door het leven van Truman gestapt. Ik had graag helderder gekregen hoe zo'n onbenullige boerenkinkel - zo wordt-ie aanvankelijk toch afgeschilderd - ineens de running mate van de doodzieke Roosevelt kon worden. Ook zijn conflict met generaal McArthur tijdens de Koreaanse oorlog wordt voor mij te weinig uitgediept. Aan de andere kant: 135 minuten... hoeveel hadden het er niet moeten worden om alles wel uit te spitten. Dan hadden het rustig twee films mogen zijn. En als ze dan allebei zo mooi gedaan waren als deze, met vlot en toegewijd acteren, mooie belichting, goede sfeerschildering, had ik daar weinig bezwaar tegen gehad.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8050 berichten
  • 8283 stemmen

Goede biografie die vooral uit documentair oogpunt interessant is : de positie van een Amerikaanse president die inviel voor icoon Roosevelt en bekend zal blijven als diegene die bevel gaf "de bom" te gebruiken wat het einde van WO II betekende. In zijn campagne voor een herverkiezing in 1952 werd ook dit feit hem aangewreven naast de "ondergravingen" die hij moest ondergaan van anti-communist bovenal, senator McArthur.

Anderzijds is Golden Globewinnaar Gary Sinise uitstekend in zijn rol en is er naast de historische benaderingen van de loopbaan van Truman toch ook wel aandacht voor het familiaal aspect.

35 jaar carrière van een man die meerdere jaren, en niet de eenvoudigste, een stevige inbreng had in de wereldgeschiedenis, in 2 uur film inblikken is beslist een uitdaging, die al bij al geslaagd is.


avatar van Timvabe

Timvabe

  • 82 berichten
  • 83 stemmen

Ik vind ze geweldig die film biografieën over voormalige presidenten en deze misschien wel in het bijzonder.

De toevallige president die eigenlijk geen president had moeten worden maar het toch werd?

Één van de grootsten?

Misschien wel als de atoombom er niet geweest was want die maakte meteen van hem de meest controversiële president.

Mooi verfilmd waarin naar voren komt dat deze man wat klunzig was in zijn gedrag, een beetje verlegen misschien, maar hij drukte wel een enorme stempel op de vorige eeuw.

Beetje jammer dat de Truman doctrine eigenlijk niet aan bod kwam en evenmin de luchtbrug naar Berlijn een huzarenstunt van die tijd.

Bijzonder dat deze man na zijn presidentschap in bijna armoede zeer bescheiden verder moest leven.


avatar van eempag

eempag

  • 397 berichten
  • 349 stemmen

Altijd fascinerend een biografische film over een Amerikaanse president.

Deze over Truman, een bijzondere man en president, zeker ook.

Iemand die zich in het grote politieke spel regelmatig lijkt af te vragen hoe hij in godsnaam in deze situatie terecht is gekomen.

Dat wordt hier mooi neergezet

Specifieke Truman uitspraken kenmerkten hem.

If you can't stand the heat get out of the kitchen.

The buck stops here