• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.409 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.674 acteurs
  • 199.117 gebruikers
  • 9.378.480 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Burrowers (2008)

Western / Horror | 96 minuten
2,56 212 stemmen

Genre: Western / Horror

Speelduur: 96 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: J.T. Petty

Met onder meer: Doug Hutchison, Clancy Brown en William Mapother

IMDb beoordeling: 5,7 (10.076)

Gesproken taal: Engels en Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Burrowers

"Evil will surface."

In het Wilde Westen verdwijnt een gezin van pionieren op mysterieuze wijze uit hun huis. Een groep mannen gaat hen zoeken. Ze verwachten dat de indianen verantwoordelijk zijn en ze maken zich klaar voor de strijd. De echte vijand ligt echter op de loer.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Vascago

Vascago

  • 4798 berichten
  • 3594 stemmen

Zowel als western én als horror zeer geslaagd wat mij betreft. Een wat ongebruikelijke combinatie die hier erg goed uitpakt. De film is wat traag zoals een goede western betaamd maar bevat genoeg spanning. Er wordt heel behoorlijk geacteerd en de monsters zijn origineel. Af en toe is het misschien net iets te donker, maar dat draagt wel bij aan de uitstekende sfeer idd. Gewoon lekker achterover zitten, biertje erbij, sigaretje en genieten maar.


avatar van Jaegelsch

Jaegelsch

  • 34 berichten
  • 87 stemmen

Een goede film, met een mooie westernsfeer. Die duisternis waar hierboven over wordt gesproken valt reuze mee vind ik. Ik heb me er in ieder geval niet aan gestoord. De combinatie western/horror bevalt me trouwens uitstekend. Weet iemand of er meer soortgelijke films zijn?


avatar van Prudh

Prudh

  • 3124 berichten
  • 1874 stemmen

Ook nog op het AFFF kunnen meepakken, gelukkig maar. The Burrowers is een uiterst geslaagde horrorwestern die het vooral van de sfeer moet hebben. Het typische westernsfeertje wordt spannend bij nacht, zodra de monsters uit hun holen kruipen.

Erg groots en meeslepend wordt het nergens, maar dat is ook helemaal niet nodig. De monsters handelen tamelijk morbide, je wil geen slachtoffer van ze worden. De mogelijkheid met wat er met de hoofdpersonages kan gebeuren is angstaanjagend genoeg. Stoer monsterdesign bovendien.

Cool ook om Clancy Brown langs te zien komen, ik had niet gelezen dat hij ook meedeed. Hij blijft toch echt een meesterlijke bijrolacteur. Ook de rest van de cast is goed te pruimen, zeker die ranger dude (William Mapother).

The Burrowers is een verwacht aangename film. Zeer cool einde ook!


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Pff, wat een vervelend filmpje zeg. Hij begint nochtans aardig met de eeuwige vete tussen cowboys en indianen als katalysator voor een levensgevaarlijke tocht door de prairie. De western-insteek in The Burrowers is best wel origineel voor een horrorfilm en levert enkele leuke plaatjes op. Hier houdt het helaas op. De film bouwt traag op en als kijker denk je dan dat de hel op een gegeven moment wel zal losbarsten, maar niets is minder waar. Uiteindelijk zit je als kijker opgescheept met een troep oninteressante personages die maar wat paardje rijden en lullen over typische cowboyproblemen.

De makers doen nog wel een poging om het monster-element op afdoende manier in het verhaaltje te integreren, maar ze slagen hier voor geen meter in. Om twee redenen. Ten eerste vindt de weinige actie telkens 's nachts plaats in veel te donkere scènes waardoor je dus alles mist en ten tweede valt het relatief mooie monsterdesign door slechte belichting en mak camerawerk helemaal in het water. Een gemiste kans, want wie de stills bekijkt ziet dat er enorm veel potentie in zat.

Conclusie: Ondanks een veelbelovende samensmelting van twee genres een enorm saaie film die veelbelovend begint maar nooit losbarst.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Niet goed. Prima setting, casting en een origineel idee, maar een uitwerking die elke vorm van intensiteit mist. Met zo'n gegeven had je hier een meesterwerk van kunnen maken met de juiste regisseur, maar Petty heeft het audiovisueel niet voor elkaar kunnen krijgen een geslaagde film van The Burrowers te maken. Ook de scènes met de wezens waren stuk voor stuk slecht en niet spannend. De designs van deze dingen waren op papier waarschijnlijk beter dan in de film, want nergens kwamen ze dreigend of angstaanjagend over. Slappe hap. Het is dat het cynische einde nog wat elan aan het geheel geeft en de film nog een redelijke score meegeeft.
2,5*


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87598 berichten
  • 12853 stemmen

Nogal pover inderdaad.

De laatste tijd al iets teveel horrors gezien die eindeloos aanmodderen alvorens te beginnen. Bij deze is het extra pijnlijk aangezien het Western gebeuren mij echt geen bal boeit en het hele cowboy/indiaan riedeltje er maar wat bijhangt.

Tempo is ver nog wel aardig, als er ook daadwerkelijk wat gebeurd was. Regie is in deze rustige stukken niet eens zo slecht, maar qua horrorgebeuren is deze prent ook al ondermaats. Vooral het slechte monsterdesign is een killer voor een film als deze. Lijken wel restjes uit Doom III, en terwijl ik gehoopt had dat er naast de petieterige flock nog wel ergens een gaaf moedergedrocht zou zitten was dat ook ijdele hoop. Werd na verloop van tijd ook redelijk gek van de Predator geluidjes. Mocht zeker iets originelers.

Spannend was het allerminst (het zijn nu ook niet meteen de meest spannende beesten), visueel is het ook matig. De openingsscene is nog de mooiste, had een aardige romantische plakker ingezeten.

Op z'n hoogtepunt redelijk sfeervol en in de rustige momenten aardig in beeld gebracht, maar de horrormix is derderangs en het geheel erg mak en frullig.

2*


avatar van huVILEub

huVILEub

  • 3081 berichten
  • 537 stemmen

Deze film heeft een mooi verhaal. Acteurs spelen goed (voldoende).

Helaas heeft het wel een héél open einde. De special effects van de wroeters zijn goed gelukt en ook de lijken zijn goed. Het is geen adembenemende horror maar wel een mooie.

De hoofdrollen zijn in de film eigenlijk grotendeels 'op zoek naar het verhaal' en als ze die vinden is het al gauw afgelopen. Misschien is dat een aanwijzing naar een tweede deel, maar ze hadden wel meer in de eerste film mogen stoppen.


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12278 stemmen

Viel wel mee dit filmpje helemaal nog niet zo slecht.

Western en horror combineert aardig bij elkaar.

Het verhaal is klein maar de sfeer erom heen is goed.

De acteurs zijn ook niet slecht.

3 sterren


avatar van Aapje81

Aapje81

  • 2227 berichten
  • 5188 stemmen

Tamelijk aparte film die zeker weet te boeien. De muziek en beelden zijn heel aardig maar het horroraspect is er dan weer met de haren bijgesleept. Geen geweldige film maar toch net iets beter dan de grote hoeveelheid bagger die rechtstreeks in de videotheek beland.

Redelijk


avatar van Drs. DAJA

Drs. DAJA

  • 4355 berichten
  • 4515 stemmen

Viel me tegen. Normaliter vind ik western en horror altijd een interessante combinatie maar bij The Burrowers werkt het niet helemaal. Zit hem vooral in een zwaktebod aan de horrorkant. Ik kon helemaal niets met de monsters en vond dat ze er maar belabberd uitzagen. Ook gebeurt er qua spanningsopbouw of gore weinig opzienbarends waardoor de film als snel saai wordt. Nee, The Burrowers is geen hoogvlieger.


avatar van xiqu0n

xiqu0n

  • 57 berichten
  • 89 stemmen

Ik heb de film net gezien op filmnet. Het begon sterk maar daarna had ik vaak moeite de aandacht bij de film te houden. Het einde vond ik ook redelijk zwak. De wezens waren raar en ze deden ook niet veel.

Pluspunten waren het camerawerk en de muziek. Verder vond ik het maar een middelmatige film.

2,5*


avatar van jordandejong

jordandejong

  • 4772 berichten
  • 1431 stemmen

Vrij matig horrorfilmpje. De regiseur lijkt niet echt te weten waar hij naar toe wil. Het western gedeelte heeft hij aardig onder de knie en de delen met de indianen waren wel degelijk spannend. Dan het horror gedeelte. Toch behoorlijk benede de maat. Vrijwel geen spanning, en je krijgt te donkere/onduidelijke shots van de wroeters.

Had deze regiseur graag een western zien willen maken want dat kan hij (op basis van deze film) heel wat beter dan horrorfilms.


avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1400 stemmen

De film is absoluut geen gore-festijn met goedkope schrikeffecten, maar een sfeervol en goed uitgewerkte suspense horror. Het acteerwerk is erg fijn en de nachtelijke scenes zijn dermate sfeervol geschoten dat de film ook in visueel opzicht niks teleur stelt. Wat betreft gore valt het allemaal wel mee, maar de suggestie van verlamd onder de grond getrokken worden om daar te liggen rotten tot de wezens besluiten je op te eten is wat mij betreft al meer waard dan een portie darmen.

Het creature design is ook fijn. Meestal in dit soort films krijgen we veelvuldig shots van snelle wezens die overduidelijk gespeeld worden door mensen in pakken, of is het allemaal zo vlot geedit dat het niet opvalt dat er iemand met een pop heen en weer beweegt, maar in deze film worden de monsters op een fijne, trage manier in beeld gebracht, zij het nooit op een manier dat het overduidelijk acteurs of poppen zijn.

Een fijne aanrader, wat traag voor de gore-freaks, maar een mooie zit voor de liefhebber van suspense-horror.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Hoewel de film me best kon boeien vond ik de uitvoering wat minder omdat het nergens echt spannend of creepy werd. Het enige creepy in deze film was de leider van het leger. Vooral op het einde (toen hij de 2 indianen had opgehangen en het been van zijn ex-kok had geamputeerd waardoor hij overleed) was hij goed opdreef Ik weet niet welke acteur hem speelde maar hij deed het zeer goed.


avatar van Minotaures

Minotaures

  • 7810 berichten
  • 2537 stemmen

Had geen hoge verwachtingen, maar gewoonweg gekeken.

De monstertjes deden me eerder aan de Shriekers van Tremors 2 denken. Het werd nergens eng of spannend, inderdaad. Personages waren niet interessant. Acteerwerk was aan de andere kant niet al te slecht. En dan nog hoe die 'dingen' je opeten...

Een horror tijdens het Wilde Westen is zeker geen misgedachte, alleen kan het met een ander en meer interessantere vijand en verhaal.


avatar van john mcclane 2

john mcclane 2

  • 3489 berichten
  • 6576 stemmen

traag,langzaam,niet goed uitgewerkt,zat waarschijnlijk meer in

nee,geen aanrader


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5588 stemmen

Niet vooruit te branden. Feitelijk zit je lange tijd naar weinig meer dan een futloze western te kijken met een posse vol matte figuren. Het onderkruipsel van The Green Mile ziet er niet uit met dat krulsnorretje, maar hij probeert tenminste iets. De rest is volledig inwisselbaar en het bazelt maar een eind weg. Niks aan. Het groepje wordt wel steeds kleiner, maar zelfs daar weet Petty niet veel van te maken. Als hij dan eindelijk aan de horror begint, maakt dat niet veel meer goed. Geen beestjes die ik me lang zal heugen, al moet gezegd dat ze wel een aardige m.o. hebben. Griezelig als je er bij stilstaat, tekenend dat ook dat in de film weinig effect sorteert.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11414 berichten
  • 6715 stemmen

Erg saai.

The Burrowers was zo'n film die ik alleen wilde opzetten omdat het genre horror betrof. Als de speelduur ook nog kort is kan zo'n tussendoortje geen kwaad, maar helaas bleek dit een fout te zijn. Ik vond het nogal een moeilijke film om doorheen te komen die wat potentieel toont in de opening, maar daarna vooral vervalt in grootse saaiheid.

Op het vlak van cinematografie kent de film wat aardige filters en shots van acteurs, daar houdt het helaas ook wel weer zo'n beetje op. De locatie wordt op een erg saaie manier ingezet en het camerawerk tijdens de horrorscenes is te slecht voor woorden. De monsters worden erg matig in beeld gebracht, waarschijnlijk om te verhullen dat de designs totaal niet indrukwekkend zijn.

Verder wordt er geprobeerd een serieus verhaaltje te vertellen met wat thema's tussendoor maar het kon me niet zo veel bommen. De personages zijn erg saai te noemen, en de wreedheid tegen Indianen moet door de film heen een centraal element vormen. Helaas was het nergens schokkend of meeslepend te noemen. Eigenlijk is het gewoon vooral saai en kon ik er nergens inkomen.

Het werkt zich allemaal toe naar een uitgangspunt dat ergens nog wel origineel is, maar de toevoegingen van paranormale elementen met de monsters en zware thema's bewijzen zich alleen maar overbodig. De film is simpelweg een rommeltje te noemen. Dat de film ook nog weinig gebeurtenissen kent tussendoor helpt het eindresultaat ook niet bepaald vooruit.

Een erg saaie film die ondanks zijn relatief korte speelduur aanvoelt als een film die 4-uur duurt. Ik kwam er bijna niet doorheen, en ik slaakte na afloop ook een kreet van opluchting. Dit is een film die ik snel even afvink op mijn lijstje en dan snel weer verder loop, op zoek naar interessantere, betere horrorfilms die het wel waard zijn om te kijken.


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11524 berichten
  • 2866 stemmen

"Looks like you've found yourself a hole in the ground there, Will."

Volgens mij is deze film dankzij zijn poster (die ik nog steeds wel vet vind) ooit in mijn kijk-lijst terecht gekomen want, van de negatieve berichtgevingen en het onwijs lage cijfer moet de film zijn charmes niet hebben. Ik denk dat ik daarom de film ook met een klein scepticisme opzette want ik heb me echt verveeld tijdens de film, en ik wou hem eigenlijk niet eens meer kijken door negatieve berichtgeving. Maar goed, hoe ik het vaak wel doe is dat ik de films een kans wil geven, want je moet niet altijd naar anderen luisteren maar had ik dat hier maar gedaan. Het grootste probleem is nog helemaal niet het verhaal, de cast of de film in het algemeen nee; het feit is meer dat ik echt zat te wachten op een horrormoment en eigenlijk maar, dan mag je toch echt wel wachten tot het einde. En eigenlijk gebeurt er in de hele film niet zo heel veel tot dat einde, waar het eindelijk wat interessanter werd en dan noch, is het niet spannend. En dat wordt het ook nergens.

Nee, ik vond het maar matigjes. Acteerwerk oogde vaak heel erg stroef, en ook het verhaal is niet héél boeiend te noemen. Ik denk dat ik in tijden niet zo'n tijd dodende film heb gezien, waarvan ik hoopte dat ik ook mijn verloren tijd weer terug kon krijgen, dan dat ik dat bij deze film heb ervaren. Hele saaie, slome en nietszeggende film die soms zelf niet wist wat die wou. En eigenlijk is in mijn ogen alleen de poster vet. Al vond ik de make-up ook vet van de lichamen die al een tijdje liggen. De enige paar punten die deze film nog wist te gebruiken om enigszins dragelijk te worden, al was het niet genoeg.


avatar van Collins

Collins

  • 7301 berichten
  • 4318 stemmen

The Burrowers is een kleine en visueel niet heel spannende film die de gouden regel volgt om de monsters tot vlak voor het einde enkel met suggestieve middelen tot leven te brengen. Een goede insteek die niet leidt tot erg spannende scènes.

Een groepje stoere cowboys gaat na een bloeddorstige overval op een pioniersfamilie op jacht naar de daders. Volgens de indianen een mythisch volk. Volgens de blanken een groep moordlustige roodhuiden. Uiteraard slaan ze de goede raadgevingen van de indianen in de wind en trekken er met de botte bijl op uit. Niet gelovend in de mythische verhalen van de oorspronkelijke bevolking geraken zij onvoorbereid in het leefgebied van the Burrowers, een beestachtig volk dat in de nachtelijke uurtjes actief is.

De film brengt veel tijd door met de groep achtervolgers. Die groep bestaat uit overdreven aangezette personages bij wie elke vorm van finesse ontbreekt. Bij de meesten althans. Zoals het de clichés betaamt staat in de groep natuurlijk iemand op met iets meer finesse in zijn karakter dan de rest. De man om mee te sympathiseren. De man die je het gunt om de aanstaande confrontatie met het kwaad te overleven.

De confrontaties hebben potentie maar ontberen spanning. De creaturen zijn zo miserabel vormgegeven dat de echte beleving van een dreiging ontbreekt. Waardeloze belichting en armoedig camerawerk zuigen het laatste restje spanning (zo dat er nog was) genadeloos weg. Suspense, sfeer? Vergeet het maar. The Burrowers is een armoedig en slordig geënsceneerde horrorfilm en een fikse tegenvaller.


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3928 berichten
  • 2935 stemmen

Nog even wat luchtige horror met deze The Burrowers die bij voorbaat een mix lijkt tussen Tremors en Bone Tomahawk en als zodanig voldoet. Sterke beoordelingen krijgt de film niet bepaald, desondanks was ik toch nieuwsgierig en uiteindelijk smaakte mij deze 'kleine' low budget film meer dan prima en ben ik het niet eens met de lage cijfergemiddeldes.

De opening waar de pioniers aangevallen worden door een onbekende en vreemde vijand is meer dan prima qua sfeer, het is het startpunt waar vanaf een 'searchingparty' wordt samengesteld en op zoek gaat naar de vermisten in de veronderstelling dat ze gekidnapt zijn door indianen, zeg maar het The Searchers met John Wayne idee. Maar deze ploeg bestaande uit de rouwdouwer Parcher met een paar van zijn knechten en een aantal Unie solderen onder leiding van officier Henry Thomas. Maar wat ze gaan vinden zal toch iets anders blijken en iets dat je liever niet tegenkomt.

Subtiel wordt er gespeeld met een beetje spanning, veel sfeer, de uitgestrektheid van de Amerikaanse vlakten, en verschillende vette karakters zoals Coffey, Thomas en vooral Parcher. De situatie ontwikkelt zich als zodanig steeds moeilijkere met verschillende hints en aanwijzingen, een lugubere vondst onder de grond en ruzie en onenigheid binnen de groep. Daarnaast wordt er subtiel gehint naar de echte wreedheid van die tijd namelijk de begane misdaden tegen de 'natives' de indianen. Uiteraard heeft de film zo zijn valkuilen en de gebruikelijke 'do's and don't' zoals in de gemiddelde horrorfilm. Het maakt mij allemaal weinig uit rond deze film die ik uitermate genietbaar vind met een prima einde. Niet te vergeten de meer dan prima soundtrack en uiteraard kan Doug Hutchison, Percy Wetmore, zich weer van zijn gemeenste kant laten zien.

En zo vermaakt The Burrowers mij meer dan prima en vind ik de cijfers te laag voor een prima en vermakelijke low budget film. Niets mis mee ook zal het wellicht een beetje voorspelbaar en cliché zijn, gewoon lekker zelfs, vier sterren wat mij betreft.


avatar van joolstein

joolstein

  • 10841 berichten
  • 8938 stemmen

Misschien dat ik teveel goedkope horrorfilms kijk die in een bos of verlaten hutje afspelen of misschien is het omdat het in de tijd dat het is uitgekomen horrorfilms meer bezig hielden met ranzige slachtpartijen. Tja de film is meer gericht op het verhaal en de personages en minder op de vervelende bezigheden van de beestjes uit de titel...is dat erg? Niet als dit een bovengemiddelde fijne horrorfilm oplevert!

ook een goede keuze om dit in het Dakota-territorium van 1879 oftewel het wilde westen laten afspelen! In een boerderij op de prairie treft men een familie dood aan en waarvan sommige andere worden vermist. De lokale bevolking vermoedt dat een indianenstam hen heeft ontvoerd en er wordt een zoekteam samengesteld om naar hen te zoeken. Echter ze zijn het slachtoffer geworden van iets wat afhankelijk was van nu de drastisch geslonken bizonpopulatie...

J.T. Petty regisseert in een vrij rustig tempo, maar met wel steeds interessante en onverwachte gebeurtenissen die mij op het puntje van mijn stoel hield. De personages gedragen zich redelijk geloofwaardig in de ongewone situatie en hun lot is vaak aangenaam gruwelijk (de gewoontes van de burrowers zijn ongewoon goed doordacht)

Je ziet lange tijd niet veel van de reptielachtige gravers in beeld. Ten eerste omdat een continue spanning oplevert maar natuurlijk ook omdat door budget gebrek de CGI de je van het is! Maar wanneer ze zich toch onthulling viel het eigenlijk ook best wel mee! En hoe de film eindigt...dat was niet het standaard..."en ze leefde nog lang en gelukkig" Dit was heel wat donkerder en sinister. Oh er is ook korte prequel, ook geregisseerd door Petty , Blood Red Earth , die iets van een aanvulling op het achtergrondverhaal van de burrowers vormt. Prima film hoor!