• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.334 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.589 acteurs
  • 199.097 gebruikers
  • 9.377.374 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Circus (1928)

Komedie | 71 minuten
3,61 282 stemmen

Genre: Komedie

Speelduur: 71 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Charles Chaplin

Met onder meer: Charles Chaplin, Merna Kennedy en Al Ernest Garcia

IMDb beoordeling: 8,1 (38.266)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 14 oktober 2021

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Circus

"The Circus is Here!"

Een zwerver loopt rond bij een circus, waar de politie hem voor zakkenroller aanziet. Zijn pogingen om aan de agenten te ontkomen blijken zo grappig, dat hij door de eigenaar van het circus een baan aangeboden krijgt als clown. Hier is hij toe bereid, maar hij heeft moeite om op commando grappig te zijn. Dan wordt hij verliefd op de stiefdochter van de eigenaar.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

The Circus Proprietor and Ring Master

Circus Proprietor's Stepdaughter, a Circus Rider

Rex, a Tight Rope Walker / Disgruntled Property Man / Clown

A Magician

An Old Clown

The Head Property Man

An Assistant Property Man / Clown

A Pickpocket

Cop (onvermeld)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Poisonthewell

Poisonthewell

  • 4939 berichten
  • 13412 stemmen

Leuk, maar lang niet Chaplin's beste. Toch blijft het de grootste komiek aller tijden. 4*


avatar van J.S.

J.S.

  • 11754 berichten
  • 3060 stemmen

Zeer goeie film van Chaplin, met het mooiste einde dat ik totnutoe in zijn films zag 4.5* (nipt).


avatar van J.S.

J.S.

  • 11754 berichten
  • 3060 stemmen

J.S. schreef:

met het mooiste einde dat ik totnutoe in zijn films zag

Na City Lights natuurlijk.


avatar van fabbyke

fabbyke

  • 395 berichten
  • 1513 stemmen

Dit was weer een prachtige film van chaplin

Na City Lights en The Gold Rush is deze toch wel mijn favoriete. Chaplin vind ik op sommige momenten echt geniaal. Hij kan mij toch laten lachen door gewoon dingen te doen zonder geluid en rare gezichten te trekken. Op het einde van de film is het wat meer drama en een super mooi einde natuurlijk. Dit is zeker een van mijn favoriete films.

4.5*


avatar van matthijs_013

matthijs_013

  • 3631 berichten
  • 5751 stemmen

Paar geweldige scènes; die in die spiegelkamer en als hij op het koord staat .

Verder gewoon een leuke feelgoodfilm die nergens verveeld.

*3,5


avatar van movie*freak

movie*freak

  • 422 berichten
  • 21 stemmen

Weer een vermakelijke chaplin, ik kan maar niet genoeg krijgen van zijn meesterwerken.

4 sterren


avatar van Co Jackso

Co Jackso

  • 21924 berichten
  • 2791 stemmen

Wederom een zeer sterke Chaplin film. Hoogtepunten worden constant gevolgd door nieuwe hoogtepunten. Vooral de eerste helft van de film was zeer sterk, en had een fantastisch tempo. Later werd het helaas iets minder, waardoor de film niet kan tippen aan de grootsheid van The Gold Rush en City Lights. Toch is deze film zeker een aanrader, en bewijst maar weer de kracht van Chaplin als acteur en regisseur.


avatar van jackie chan

jackie chan

  • 296 berichten
  • 1479 stemmen

Super goed.

Dit is pas commedie. Daar kunnen grote filmmakers nog wat van leren.

Absurd hoe grappig het gemaakt is:D

4.5*


avatar van Baggerman

Baggerman

  • 10839 berichten
  • 8284 stemmen

Altijd lekker als tussendoortje zo'n Chaplin-film!

Vroeger zag ik Chaplin altijd alleen maar als komisch mannetje, ook omdat ik (toen) niet wist dat hij zijn films zelf regisseerde...

Inmiddels heeft hij bij mij absoluut een heldenstatus bereikt. Veel van zijn (latere) films zijn veel subtieler dan ik ooit voor mogelijk had gehouden en dat kleine komische mannetje was veel dapperder en had meer inhoud dan ik dacht!

Ook deze film is wat mij betreft weer een dikke voldoende, zeker met wat historisch besef. De spiegelscene, de koorddanscene, ze zijn weer briljant, net als de scene waarin Chaplin (echt!) in een kooi met een leeuw staat.

Gaaf is ook de scene waarin the Tramp in gedachten zijn rivaal knock-out slaat. Of Chaplin met zo'n scene de eerste was die zoiets probeerde, weet ik niet, maar dat zou zo maar kunnen!


avatar van Silvio Dante

Silvio Dante

  • 2943 berichten
  • 2153 stemmen

Beter dan de gemiddelde Chaplin, maar nog steeds niet wat het moet zijn. De slapstick slaat soms aan, maar soms helemaal niet, ik krijg de indruk dat Chaplin z'n grappen altijd maar blijft herhalen...

Gelukkig duurde dit maar zeventig minuutjes, anders zou't beginnen vervelen.

De muziek bij deze film is opvallend goed en de effecten -zoals Baggerman in z'n spoiler al vermeldt- waren lang niet slecht.

Ook 'the tramp' z'n stunts zijn aardig, maar vergeleken met de acrobatie van Keaton, stellen ze natuurlijk weinig voor.

Het einde is dan weer zeer bijzonder, zeker voor een komedie uit die tijd, zeer grauw en somber, maar helemaal niet passend bij de rest van de film.

3.0* veruit z'n beste (op Modern Times na)


avatar van Matchostomos

Matchostomos

  • 4171 berichten
  • 535 stemmen

Het was weer een tijdje geleden dat ik me onderworpen had aan een Chaplin, maar met diens ‘The Circus’ kan het wederzien allesbehalve blij genoemd worden. Het ontbeert ‘The Circus’ namelijk bovenal aan een inventieve opbouw, of enige opbouw tout court. De lijn in de verzameling slapstickacts, die naar Chaplins normen opvallend voorspelbaar én nuanceloos uitvallen, is bovendien duidelijk zoek en van een intieme, sociaal bewuste Chaplin is zelden een spoor aanwezig. Wanneer die laatste in het slot alsnog van zich laat horen, kan Chaplin geen aanspraak meer maken op de aandacht en betrokkenheid van de kijker en is bijgevolg geen sprake meer van enige emotie. Bij deze mag er dan ook sprake zijn van een eerste, regelrechte tegenvaller in het oeuvre van Chaplin en zijn alombekende alter ego.

2* ...en het verbaast me toch enigszins dat deze quotering een primeur is...


avatar van Malick

Malick

  • 9142 berichten
  • 640 stemmen

Het was alweer mijn vijfde aanraking met het werk van Charles Chaplin. Naar een rustpauze van meer dan een jaar vond ik mezelf genoeg gegroeid om een Chaplin film te zien. En ik moet bekennen het voelde dit keer niet zo stroef en flauw aan er zat zelfs een snufje drama in. De zwerver belandt deze keer in het circus en krijgt hij een baan aangeboden. Hij komt terecht in een web van intriges en bedrog maar weet zichzelf daaruit te werken. De film duurde nog geen 70 minuten maar voelde toch nog lang aan. Misschien kwam het door de opbouw ik weet het niet maar wat ik wel weet is dat ik meer gevoel heb met een Buster Keaton. Omdat het bij hem meer natuurlijker overkomt. Voor nu een aardige Chaplin. Helaas ben ik nog steeds opzoek naar de ongekende klassieker die zelfs mij kan bekoren.


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Doorsnee Chaplin met het beroemde Tramp-typetje en de daaraan gekoppelde ingrediënten. Haalt niet het niveau van pakweg Modern Times of City Lights. Daarvoor is deze net niet grappig genoeg en een Chaplin kijk je in de eerste plaats toch om eens goed te lachen. Verder wel enkele leuke scènes gezien met mooie choreografie die, omdat alles met versneld beeld wordt weergegeven, soms op de lachspieren werkt. Maar die scènes waren er te weinig en ze waren vooral minder intens dan in de andere Chaplin-films.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Ik had altijd indruk dat The Circus als de minste Trampfilm gezien werd, maar tot mijn verbazing blijkt de film oprecht leuker te zijn dan The Gold Rush en vooral het zwaar overgewaardeerde The Kid, zelfs al wordt het niveau van Modern Times en het meesterwerk City Lights niet gehaald.

Het viel me vooral op dat het tempo hier hoger lijkt te liggen dan ooit en de verschillende grappen volgen elkaar dan ook sneller op. Er zitten een aantal leuke running gags in, zoals de ezel die elke keer aanvalt. Het spiegelpaleis is ook weer prachtig. Maar het komische hoogtepunt is duidelijk de briljante koorddansscène. Nou was dit op zichzelf al een spetterende finale geweest, maar Chaplin weet de film op het einde toch een emotionele kracht mee te geven die zowat gelijk is aan die van Modern Times (maar niet City Lights). Perfect!

Weinig op aan te merken. Behoort absoluut tot het betere Chaplinwerk. 4 dikke sterren!


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8160 stemmen

Hele aardige Chaplinfilm met inderdaad een zeer hoog tempo. Waar The Gold Rush mijns inziens niet grappig genoeg is, wordt dat in deze film gelukkig weer helemaal goed gemaakt. Vooral de ezel die telkens weer opduikt en dan achter Chaplin aangaat is een paar keer erg grappig. Niet zo goed als Modern Times, maar bijna gelijkwaardig aan The Kid.

3,5*


avatar van biosmovie

biosmovie

  • 86 berichten
  • 173 stemmen

Ik vind Charlie Chaplin echt een geweldig leuke acteur, dat wordt maar weer eens hier bewezen.4,5** voor deze klassieker


avatar van Sutherland

Sutherland

  • 676 berichten
  • 1075 stemmen

Mijn derde Chaplin film na The Great Dictator en City Lights en ik kan mezelf toch onderhand wel een liefhebber noemen. Alhoewel ik de eerder genoemde films wel beter vond, kon deze me zeker ook wel goed vermaken. Het begin van de film is erg sterk, en grap na grap wordt uitgevoerd. De eerste scene waarin The Tramp aan komt lopen, bracht een glimlach op mijn gezicht. Het tweede deel was iets minder mijns inziens, maar het einde maakte dat weer goed.

Overigens ook een leuk detail dat de titelsong gezongen wordt door Chaplin himself, leuk!

3.5*


avatar van stripeswhite

stripeswhite

  • 8 berichten
  • 330 stemmen

Om sommige scene lag ik helemaal dubbel, de film had mindere stukjes maar je kan ook niet de hele tijd door grappig zijn. Aanrader voor de lief hebbers van Chaplin. Ik heb toch een lichtere voorkeur voor het oudere werk (The Kid, The Circus,City Light) dan het latere werk (Modern Times, Great Dictator, Monsieur Verdoux).


avatar van AddictedToMovies

AddictedToMovies

  • 1780 berichten
  • 0 stemmen

Chaplin's bekende films stellen me eigenlijk nooit teleur, ook dit is weer een geweldig grappige slap-stick met Chaplin als The Tramp. Deze heeft ook weer een aantal memorabele scenes zoals het spiegelhuis, de koorddanser en de leeuw.Charlie Chaplin is toch echt wel één van de groten in de filmbusiness. Hij is acteur, regisseur, producer schrijver, componist, make-up, noem het maar op! Chaplin's hebben ook nog altijd een emotioneel liefdesverhaaltje, die hier ook wel redelijk geslaagd is. Het is niet zo goed als City Lights of Great Dictator, maar zeker een klassieke Chaplin!

4*


avatar van jumpstylemovie

jumpstylemovie

  • 6225 berichten
  • 1221 stemmen

Weet iemand waar ik deze kan kopen?


avatar van tommykonijn

tommykonijn

  • 5139 berichten
  • 2356 stemmen

jumpstylemovie schreef:

Weet iemand waar ik deze kan kopen?

Volgens mij zag ik deze laatst nog in de Mediamarkt liggen.


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Zo'n heel groot fan van Chaplin ben ik niet, maar na een tijdlang niks van hem gezien te hebben, zette ik toch maar weer eens film van hem op. The Circus wist me te verrassen: hoog tempo, leuke stunts en zelfs de slapstick is op sommige momenten leuk gevonden. Met zo'n omgeving als een circus kun je met een simpel verhaaltje al snel een leuke film maken. Hoogtepunt voor mij was wel de scene waarbij Chaplin opgesloten zat met een leeuw. Het einde mag er ook wezen .


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Lang geleden geweest dat ik deze film heb mogen aanschouwen. Nu ook na herziening blijft het een heel goede Chaplin, maar hij haalt het bij lange na niet bij "Sherlock Jr" van zijn tijdgenoot Buster Keaton. Die film die ik gisteren gezien heb beschouw ik als de beste komedie uit het tijdperk van de zwijgende film.

"The circus" moest het van mij vooral hebben van de slapstick scènes zoals de achtervolgingen door de politieagent en de ezel. Ook het "mislukte" goochelnummer vond ik zeer hilarisch. De scènes met de stiefdochter vond ik af en toe wat te sentimenteel maar het einde vond ik daarentegen weer zeer goed. Het leverde de film voor mij een ½ punt extra op.

Binnenkort toch nog maar eens andere films gaan bekijken van Chaplin. Eens kijken wie de beste is; Charles Chaplin of Buster Keaton. ik denk toch de laatste.

4,0*



avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8852 stemmen

.



avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8852 stemmen

Echt overal op de interwebs meteen opgedoken trouwen. .


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Maar de verklaringen zijn toch verschrikkelijk?



avatar van Corcicus

Corcicus

  • 2809 berichten
  • 3912 stemmen

Andermaal een prachtfilm van Chaplin.

Grappig en dramatisch.