
Breathing Room (2008)
Verenigde Staten
Drama / Thriller
89 minuten
geregisseerd door John Suits en Gabriel Cowan
met Ailsa Marshall, David Higlen en Michael McLafferty
Naakt in een verlaten kamer, met 13 vreemden, komt Tonya (Ailsa Marshall) erachter dat zij de laatste deelneemster is aan een dodelijk spel. Vastgehouden door dodelijke halsbanden, moeten de spelers hints en tools verzamelen om erachter te komen waarom ze aan het spel mee doen, en belangrijker, hoe ze hier uit kunnen komen. Als de avondklok ingaat en de lichten doven worden ze één voor één geëlimineerd. Met ieder nieuw lijk, wordt een nieuwe hint gegeven, zodat ze er langzaam achter komen dat één van de aanwezigen de moordenaar is. Maar de vraag is .... wie?
2.5
2,5*
Het verhaal lijkt absoluut niet op dat van Saw. En ookal zou dat zo zijn; nou en? Er zijn toch ook zat films gemaakt over poltergeisten om maar een voorbeeld te noemen, dat wil toch ook niet zeggen dat die allemaal ideeen van elkaar gestolen hebben? Wat een onzin.
Iedere keer als het licht uitging, vroeg je je af wie er deze keer dood zou gaan. En het bleef spannend!
Het einde was totaal onverwacht en vooral erg kort, zodat je als kijker na de film nog een tijdje met een 'jezus' gevoel zat. Erg sterk vond ik dat.
Natuurlijk waren er ook minpunten. Het acteerwerk was niet érg briljant en ook de karakters waren een beetje standaard. Een leidinggevende, een opstandige, eentje die niet helemaal lekker bij zijn hoofd is.. Dat zie je zovaak in films.
Maar omdat er (veel) meer positieve als negatieve punten waren, krijgt deze film van mij vier sterren.
Verhaallijn slaat helemaal nergens en bevat tevens veel onduidelijkheden. Nergens wordt het duidelijk waar de film overgaat. Zelfs bij het einde denk je van wat was dat nou waar ik naar heb zitten kijken. Tip: lees de achterkant van de dvdhoes en je hoef gelijk niet meer te kijken om te weten wie ..... Fourteen is the key!! De film heeft wel degelijk iets weg van Saw dat maakt in principe niet uit maar maakt er dan iets goeds van en niet zo slap aftreksel.
De acteerprestaties waren net zo slecht als de film zelf dus dat kan je zelf wel invullen.
Ik heb de film op dvd bekeken en daar vond ik ook niet veel aan. Beeldkwaliteit is niet echt spetterend te noemen maar dat kan ook de bedoeling geweest zijn van de regisseur. De beelden vond ik flets en niet scherp. het geluid 5.1 is ook niet echt goed er is weinig tot totaal geen verschil tussen de 5.1 en de 2.0 track te horen en dat kan niet de bedoeling zijn geweest neem ik aan.
Voor mij is de film niet meer waard dan 1,5* en misschien is dat zelfs al teveel!
Ik wilde deze film eigenlijk gaan kijken, maar nu ik al deze reacties lees weet ik niet of het het waard is.
Moet ik hem dan maar niet kijken?
Hallo,
Ik wilde deze film eigenlijk gaan kijken, maar nu ik al deze reacties lees weet ik niet of het het waard is.
Moet ik hem dan maar niet kijken?
Gewoon kijken misschien vind jij hem wel goed.
Ben benieuwd naar je mening.
maar hij is niet heel slecht
Een film van 2008 verwacht ik toch iets beeld kwaliteit.

al gebeurde er eigenlijk niks spannends,
was het al vrij snel duidelijk wie....,
niet heel goed geacteerd
en het einde is voor mij echt een compleet raadsel:s
als iemand me uit kan leggen waarom???
krijgt van mij 2*, het verhaal was wel grappig.
De film heeft herkenbare punten uit Cube en uit Saw, maar het heeft noch het 'mind-boggling' van Cube, noch de gruwelijke acties uit Saw.
Het was het einde wat het toch redelijk voor me verpeste. De verwachte onverwachte twist.. (misschien kijk ik gewoon te veel films, en had ik het daardoor al door?)(had verder de dvd-hoes nog niet gezien, dat maakt het al helemaal voorspelbaar

Opzicht nog wel een leuk filmpje voor een dagje op de bank, indien je ertegen kan als je dus aan het einde.. in het duister aan het tasten bent over het waarom..

Het jammerlijke is dat er al zoveel films zijn met dit concept. Het heeft allemaal iets van hetzelfde wat het moeilijk maakt zo'n film goed te maken, en dan zal het al helemaal niet lukken met low-budget.
Ook de acteurs kwamen me niet bekend voor en verder niet heel goed over. En over de camera beelden valt al helemaal niet te spreken, en ook het plot slaat helemaal nergens op. Kortom, een slechte film naar mijn mening
Meer woorden ga ik er niet aan vuil maken, 0, 5 sterren.
Blijf zo ver mogelijk van deze film weg, totaal niet de moeite waard.
Hier en daar was er een beetje spanning, maar jammer genoeg niet vaak.
De acteurs vond ik redelijk tot slecht spelen en er zaten een aantal erg irritante personages in.
Het zou wat leuker geweest zijn als er wat diepte in het verhaal zou zitten. Het eind was ook stom, maar aan de andere kant ook best verrassend.
Leuk om voor een keertje gezien te hebben.
Echt ontzettend jammer. Als ze ook maar 5 minuten langer over het verhaal nagedacht hadden dan was dit nog echt wel een aardige film geweest ook wel, maar helaas, de film heeft geen verhaal.
Enige reden waarom ik toch nog een .5* geef is dat dat het laagste is wat je kan geven en vanwege Ailsa Marshall. Blijft toch wel een lekker ding


Natuurlijk is het ook niet erg origineel: je hebt uiteraard Saw, maar het einde (dat er nog vele andere kamers met hetzelfde scenario zijn) komt ook quasi rechtstreeks uit "House of 9". Maar ik vond deze wel beter, omdat de spanning er goed inbleef, en het concept van licht uit = een nieuw sterfgeval vond ik nog best goed gevonden.

Mijn waardering komt vooral nog door het einde !
Duidelijk een B-film, kwam op geen enkel moment verder dan dat.
Matig acteerwerk, vervelend camerawerk, onorgineel verhaal,
en het eind was wel verrassend, maar aan de andere kant verwacht je
ook zo'n soort eind. Het kon me niet boeien, had het allemaal al eerder gezien en beter.
1.5
Saw Reeks (voornamelijk Saw 1), Hostel, House Of 9, maar als je vraagt wat de beste horror film is, dan is dit zonder twijfel Orphan!! Maar goed... aangezienik wel hou van het genre van opgesloten zitten in een kamer en zoek zelf maar uit hoe het verder moet...
ga ik deze toch kijken...Verwachtingen zijn laag, maar goed, het kan dan alleen maar positief antwoorden !!! Graag van jullie is een mening wat jullie de beste Horror vinden. Aanrader is ook the collector !! Man dat zijn goede horrors !!!! Die score van 0.5 weet ik niet hoe dat komt, maar na ik de film bekeken heb, pas ik deze aan
Ik heb hem al heeeel lang thuis liggen en moet hem nog steeds eens gaan kijken haha. Mocht het zover zijn horen jullie het wel

Waar heb je deze kunnen kopen? (met ND ondertiteling?)
Gr
Sabotch
Maar met een camera van 200 dollar ( gok ik ) Een pruts film als deze in mekaar flansen .
En het dan nog uitgeven ook!
Ziet er niet uit. Acteer werk van niks .