Genre: Actie / Fantasy
Speelduur: 85 minuten
Alternatieve titel: Dragonball: Evolution
Oorsprong:
Verenigde Staten / Hongkong / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: James Wong
Met onder meer: Justin Chatwin, Chow Yun-fat en James Marsters
IMDb beoordeling:
2,5 (84.372)
Gesproken taal: Engels, Japans en Hindi
Releasedatum: 9 april 2009
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Dragonball Evolution
"The legend comes to life."
Goku is een jongen die een dragonball in zijn bezit heeft. Gecreëerd door een buitenaards ras en gekweekt op aarde door de machtige Piccolo. Met alle dragonballs bij elkaar, kun je een draak oproepen die vervolgens één wens vervult. De op sterven liggende grootvader van Goku heeft een laatste verzoek om met de grote Master Roshi alle dragonballs te vinden. Maar de missie is moeilijker dan het lijkt, want er zijn er zeven van op de wereld.
Externe links
Acteurs en actrices
Goku
Master Roshi
Yamcha
Chi Chi
Bulma
Lord Piccolo
Grandpa Gohan
Master Mutaito
Carey Fuller
Emi
Video's en trailers
Reviews & comments
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4897 stemmen
Er werd inderdaad eerst gezegd dat het budget 100 miljoen was, maar dat is nooit officiëel bevestigd. Een tijdje terug is er wel bevestigd dat het budget 45 miljoen was.
- edit - Het staat zo ongeveer in je edit zie ik.
Mr_White
-
- 2067 berichten
- 0 stemmen
Ik weet niet goed of een Spaans televisiestation nu de ultieme bron is om op te vertrouwen. Ik zeg niet dat het niet mogelijk is, maar waar haalt een Spaans tv-station die info vandaan terwijl anderen er niets van weten?
Sasja
-
- 1338 berichten
- 120 stemmen
ik had het hiervandaan
Budget Revealed? And More Sequel Talk | Dragonball - The Movie - dbthemovie.com
lilB
-
- 201 berichten
- 39 stemmen
Deze film lijkt me echt slecht. Ik heb de anime serie helemaal gezien, en dat was altijd echt vet! Op de 1 of andere manier lijkt het me nog leuker om gewoon die hele anime serie verfilmd te zien.
dragon225
-
- 1 berichten
- 9 stemmen
film was zeer goed, special effects waren wat minder, maar je moet deze film natuurlijk niet vergelijken met dragonball de anime, want dit is alleen gebaseerd op het verhaal.
minpunten waren alleen:
- film is te kort
- slechte special effects
- soms slecht acteerwerk justin chatwin
Ik hoop dat het volgende deel ,wat gebaseerd is op dragonball z, er iets beter uitgaat zien en dat de minpunten pluspunten worden.
Zowiezo is het een aanrader je moet deze wel een keer gezien hebben.
Nomak
-
- 11634 berichten
- 0 stemmen
Sorry hoor, maar hoe kan je 5* geven als je zelf aangeeft dat er minpunten aan de film zijn?
Edwin Pindahaai
-
- 648 berichten
- 293 stemmen
Dat hangt toch maar net af van hoe je stemt. Misschien heeft hij er toch optimaal van genoten. Zo stem ik althans wel. Op de mate waarin ik er van heb kunnen genieten.
funland
-
- 210 berichten
- 148 stemmen
Ik vind Justin Chatwin echt top in War of the Worlds
Maar in deze film was hij wat minder
toch niet echt verveeld, special effects niet echt goed, picollo was nogal idioot, maar toch een leuke film ( de serie is nog altijd beter )
ik dacht echt dat dit slechter ging zijn daarom dus erg blij 
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Sorry hoor, maar hoe kan je 5* geven als je zelf aangeeft dat er minpunten aan de film zijn?
Bekijk zijn profiel. Vandaag geregistreerd, 10 stemmen en 10x een 5*. Weet je meteen hoe serieus je een user moet nemen 
Jammer dat het gemiddelde van deze baggerfilm hierdoor onrealistisch hoog wordt momenteel.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Ik heb ook genoeg films op de volle mep staan die niet perfect zijn. Ik ga niet perfectie nastreven voor de 5* beoordeling anders kan ik dus geen film 5* geven.
En dan een user neersabelen op zijn votestats terwijl hij net geregistreerd is is ook not my cup of tea. Logisch als je je registreerd dat je eerst op de films die jij het beste vindt gaat stemmen. Conclusies trekken over een individu's votingstatistics kan je pas doen als er veel meer gestemd is.
lambal1986
-
- 2 berichten
- 1 stemmen
***
ik ben gisteren samen met mijn vriendin naar dragonball gegaan (bios)
wat mij ten eerste al opviel is dat er in de film niet meer werd gezegd dat de dragonballs door een aantal wijze waren gecreërt.
Dit werd wel in de trailer gesuggereert.
Dik pluspunt dus!!
Verder kon ik niet heel veel ontdekken dat er SUPER veel afweek van de manga/tekenfilm. Alleen dat Grandpa Gohan niet word vertrapt door de uzaroo.
Ja ik weet dat goku nooit naar school ging enz, maar dit was voor mij eigelijk niet storend.
Ook de humor vond ik niet zo dramatisch, zoals hij hier beschreven werd
spoiler:
Vooral dat zn haar ineens weer uit de gel sprong, geweldig
Het haar van een sayjin kan niet uit model gebracht worden.
Ben ik trouwens de enige hier die vind dat Jason Chatwin een goed gecaste Goku is? Alleen zn uiterlijk al.
Ok hij moet nu voor de volgende film zeker 2x zo breed worden, maar vergeet niet dat Goku pas in het frieza saga echt gespierd (breed) eruit zag.
Ze hadden ook de dragonball serie aan kunnen houden, maarja ik denk niet dat we zitten te wachten op een jochie van 10 in de hoofrol.
de minpunten:
- piccolo: had wel wat beter gemogen van mij, stem wat demon-achtiger. Gewoon de uitstraling die hij in de film had kon beter
- Special effects: kon gewoon beter, ik had graag aura's rond de personen gezien tijdens de gevechten. maar dit zal heus wel beter zijn in het vervolg.
- de freeze/slowmo die je ziet bij een vliegende shop vond ik echt dramatisch ogen.
Conclusie:
al met al een leuke film, als het vervolg over 5 jaar ofso uitkomt (dan is chatwin ook weer wat ouder, en hopelijk wat breder) hoop ik dat ze de sprong naar DBZ maken (sayjin saga kan heel mooi verfilmd worden)
voor de fans: kon beter, maar zeker ook veel slechter.
voor de leken: mijn vriendin had zich ook wel vermaakt, en die kent dragonball niet eens.
3 uit de 5 sterren in is mijn ogen een 8
2.5 sterren is in mijn ogen een 5
ik wilde de film een 7 geven, maar ja dit ging dus niet
hoe dan ook de film is meer waard dan een 5, daarom 3 sterren!
MerLiNiuM
-
- 122 berichten
- 267 stemmen
voor mij maakt het niet uit. zei vroeger al deze animantie serie moet verfilmd worden en na lang wachten ook gebeurt. als fan vind je zo een film fantastisch natuurlijk. als buitenstaander die de serie niet hebben gevolgd zullen meesten hier niks aan vinden en dat de SF en de cast beter hadden gekunt. verhaal op zich is wel aardig maar de animatie serie blijft toch het besten ook als ik elke aflevering en saga een beetje het zelfde. maar de animatie film blijf toch boeien en de verfilming is aardig maar niet helemaal gelukt hoe die echt moest zijn in een fan zijn ogen. dus
-0.5* omdat serie beter is .
-0.5* omdat de SF en cast beter had gekunt
dus als fan geef ik 4* aan deze film
hopen op een beter vervolg!!! van mij part in het japans.
The Last
-
- 7169 berichten
- 0 stemmen
Mooi, kan eindelijk weer eens een 0,5 uitdelen. Aan de andere kant wel 8 euro verneukt. Gister dus naar de bios geweest en mijn vrienden wouden koste wat kost deze film zien. Ik lang niet zo erg, maar was er wel redelijk benieuwd naar als vroegere liefhebber van de serie, hoewel de lage verwachtingen.
En tja, wat ik nog meer toevoegen bij de andere 0,5-stemmers? Het hele idee om van een succesvolle animatieserie een live-action film te maken is al bespottelijk, maar wat je hier krijgt te zien is mogelijk nog erger. Dit heeft helemaal niks met DB te maken. Simpel gezegd weggegooid geld van de studio en een complete verkankering van een goede serie, in elk opzicht. De sfx waren overigens huilen met de pet op.
0,5* dus. En de fans die hoger dan 1 ster geven mogen zich diep diep schamen.
yacoub
-
- 124 berichten
- 871 stemmen
nou, gangster63 en Vegetius en Gotenksftw: er zit zeker een draadje los bij jullie, want wij als echte fanatieke dragonball, dragonballz en dragonball gt fans willen juist dat het zo perfect mogelijk wordt gemaakt. Een roshi met een kale schedel een bril en baard op niet een roshi met haar en een clean shave.
Het moest gewoon een dragonball gevoel hebben er klopt helemaal niet van. Sinds wanneer ging goku naar school in de anime dragonball, alleen in dbz dan samen met picollo naar een rijschool, maar in de anime dragonball helemaal niet. En waar is krillin en waar is nimbus en waar is en die lelijke varken nou nergens in Dragonball Evolution. Er is gewoon een slechte verhaal groepje acteurs en regisseur en special effects deze film krijgt zeker een prijs waard als flop of the year.
En dat jullie jezelf dragonball fans noemen en zulke cijfers geven.
schande.
Heb je helemaal gelijk in, wie dit een goed film vindt en er nog eens een 5 voor geeft heeft een steekje los zitten. EN kent dragonball niet. Ik heb geen een gevecht gezien in de film, alleen met roshi (40 seconden) en iedereen die zegt dat er meerdere en leuke gevechten zijn is een idioot. Eindgevecht met Piccolo, ik dacht nu komt het, Goku als een echte Amerikaan die uitschreeuwd( I must believe in myself) en vervolgens een kamehameha afvuurt die hij een dag van te voren heeft geleerd en piccolo direct afmaakt zodat er nauwlijks spanning is tijdens het gevecht, is al helemaal waardeloos.
alleen kinderen onder de 6 jaar vinden het een leuke film
Kortom iedereen die hier hier hoger dan een 2 stemt is een idioot en moet van de site af en effe de serie nog een keer bekijken.
yacoub
-
- 124 berichten
- 871 stemmen
Ik snap niet wat iedereen moelijk doet over deze film! Allereerst: Het is gebaseerd op Dragonball ipv Dragonball Z. Ten tweede: Het heet Dragonball: Evolution en geen Dragonball The Movie. Het is geinspireerd op Dragonball en geen regelrechte kopie/verfilming. 
En ook al was Goku een klein jongetje geweest en had Bulma blauw haar gehad etc, dan zijn er alsnog mensen die alsnog wat aan te merken hebben. Het is onmogelijk om een serie als Dragonball te verfilmen Ik vond het alsnog een zeer leuke film, wanneer je de serie buiten beschouwing laat. De open vragen zorgen er juist voor dat je wat hebt om over na te denken en aangezien er waarschijnlijk een vervolg komt, wordt het verhaal straks misschien wel veel logischer. Het verhaal is nog niet eens af gelopen als je de scene van Piccolo tijdens de aftiteling hebt gezien.. 
Iedereen kent de series al door en door, zou het nou echt zo leuk zijn om precies dezelfde serie nog een keer te kijken of maken, maar dan live action? Dat zou dubbel werk zijn geweest. Als je Dragonball zo leuk vind kan je beter de serie nog een keer kijken of de animatie films. 
Los van de serie is de film eerder een aanvulling op Dragonball dan een hervertelling.
En misschien zijn de special effects niet altijd even geweldig (de enige die ik zelf niet zo mooi vond was de verschijning van de Draken Tempel), het verhaal ging tenminste wel lekker snel.
HAHAHAHA jij bent grappig man!
yacoub
-
- 124 berichten
- 871 stemmen
sorry voor het derde bericht in A ROW, maar dit moet ik ook even kwijt!! De draak was echt K * T met verdomd grote hoofdletters.
ontzetten kort, heel lelijk en raar van kleur, verschijnt en goku doet zijn wens alsof hij in een sekte zit vervolgens 'spuugt" de draak op roshi en verdwijnt. Dat was wel het meest saaie wens die ik ooit heb gezien in alle db series.
lambal1986
-
- 2 berichten
- 1 stemmen
sorry voor het derde bericht in A ROW, maar dit moet ik ook even kwijt!! De draak was echt K * T met verdomd grote hoofdletters.
ontzetten kort, heel lelijk en raar van kleur, verschijnt en goku doet zijn wens alsof hij in een sekte zit vervolgens 'spuugt" de draak op roshi en verdwijnt. Dat was wel het meest saaie wens die ik ooit heb gezien in alle db series.
is daar de wens van Oolong ook mee gerekend?
die wenste voor een slipje:P
jumpstylemovie
-
- 6225 berichten
- 1221 stemmen
is daar de wens van Oolong ook mee gerekend?
die wenste voor een slipje:P
In een DBZ film die ik heb wens hij een luier. 
IcU
-
- 6783 berichten
- 3051 stemmen
Ik ben eens wat om mij heen gaan kijken en kwam er achter dat filmfocus behoorlijk positief is over de film. Op het eerste gezicht lijkt het te gaan om sarcasme (ze hebben het over 'sterk' acteer werk) maar de rating die gegeven wordt gaat uit van het tegendeel. Nu ben ik toch wel nieuwssgieriger geworden naar de film, voor zo ver ik dat al was.
Ik hoef hem niet in de bios te zien, maar bekijken ga ik hem zeker.
Shinobi
-
- 4305 berichten
- 2551 stemmen
Gisteren maar eens in de bios gezien met een vriend, ik had er absoluut geen verwachtingen bij. Want toen ik voor het eerst de poster zag moest ik al bijna huilen.
Uiteindelijk is het toch een belabberde film geworden, wat nog enigszins wordt gered door de eye candy en bepaalde aspecten uit de anime in terugkomen. Zoals die bespottelijke humor, denk maar eens aan Yamcha die z'n ballen bijna verbrandt.
Goku die zijn haar in mode probeert te brengen, wat uiteraard niet mogelijk is. Master Roshi en z'n naaktbladen. En dat ze door meerdere rotsblokken tegelijk vliegen.
Alleen een beetje jammer van Piccolo, die gast ziet er echt niet uit. Daar hadden ze toch wat meer werk in kunnen steken.
Het verhaal stelde niet al te veel voor en de actie had ook wel iets beter gekund.
Desondanks heb ik me toch meer dan vermaakt, alleen dan niet op de manier die de makers bedoeld hadden. Ik lachte me soms echt kapot om al die serieus bedoelde scènes enz. En op het laatst ging iedereen in het publiek keihard klappen en joelen, ik deed uiteraard ook mee.
1, 5 Sterren voor de moeite. Bring on Dragonball 2. 
marcjeb
-
- 245 berichten
- 70 stemmen
Het enigste wat me trok om te komen was de naam Dragonball verder was alles kut, je moet het zo zien; er hangen kleren van de zeeman in een GSTAR winkel..de naam is goed maar de inhoud en style is gewoon shit
dus cker geen aanrader
film was zeer goed, special effects waren wat minder, maar je moet deze film natuurlijk niet vergelijken met dragonball de anime, want dit is alleen gebaseerd op het verhaal.
minpunten waren alleen:
- film is te kort
- slechte special effects
- soms slecht acteerwerk justin chatwin
Ik hoop dat het volgende deel ,wat gebaseerd is op dragonball z, er iets beter uitgaat zien en dat de minpunten pluspunten worden.
Zowiezo is het een aanrader je moet deze wel een keer gezien hebben.
Sasja
-
- 1338 berichten
- 120 stemmen
Dragonball Evolution Flops Domestically
Apr 13th, 2009 by Adam
Dragonball: Evolution debuted at No. 8 this past weekend, raking in an abysmal $4.8 million. This brings the film’s total up to $42 million worldwide. Fox told Variety it met the studios low expectations, and considering they did a horrible job promoting the movie, that’s not surprising.
Ondergronds
-
- 250 berichten
- 0 stemmen
En hier werd dan zovéél van verwacht.
Jammer voor de fans!
Bura
-
- 65 berichten
- 0 stemmen
In een DBZ film die ik heb wens hij een luier.
Je keek de engelse dub neem ik aan? 
Vullero
-
- 44 berichten
- 353 stemmen
Wat een meevaller!
Ik begin in te zien dat er hier een hoop mensen zitten die te bekrompen zijn om deze film een kans te geven, omdat hij niet 100% overeenkomt met de serie..
Na alle negatieve reacties hier was ik toch wel angstig geworden om naar deze film te gaan, maar onterecht!
Een van de veel terugkerende kritieken zijn de Special Effects, die zouden slecht zijn.. Niets van waar!
In de film zitten alle bekende Dragonball moves en deze komen er mooi in beeld en komen niet nep oid over.
Ook word er nogal eens gezegt dat de vechtscenes slecht zijn. Afgezien van de eerste scene, klopt ook dit niet. Zeker de 2e scene (die op het feest) is goed samengesteld en zeker Dragonball waardig!
Ook lijken de personages veel meer op de personages in de serie dan je op het eerste gezicht zou zeggen.Dit zit niet direct in perfecte gelijkenis, maar veel meer in de kleine dingen die verwijzen naar de seriepersonages.
De film bied genoeg vermaak en ook voor de fans is er meer dan genoeg te genieten!
Tenslotte bied de film genoeg om uit te kijken naar de volgende film!
3,5*
Hero-man
-
- 188 berichten
- 777 stemmen
Ging naar de film met in me achterhoofd dat het een slecht film zou kunnen zijn.
Van de kritiek wat ik veel mensen zie geven daar kan ik van zien die hebben het in cam gekeken want het verschil tussen cam en hd of normaal is vele malen beter
De film begon wat traag en wijkte veel af van Dragonball de manga/anime daar zat ik niet over te jammeren vond het wel jammer dat ze Goku verliefd hebben laten worden op Chi Chi terwijl dat niet zo gebeurde . nadat Goku master Roshi/ Muten Roshi heeft gevonden komt er al wat vaart in het verhaal en begint het steeds meer te kloppen met dragonball de anime/manga.
Special Effects betreft waren beter dan in bv Fast & Furious en waren over het algemeen goed gedaan. Voor de mensen die zeiken dat dit niet klopt en dat piccolo een vriend is van Goku en dat |Goku niet met piccolo heeft gevochte ga de anime of de manga ff weer terug pakken
enkele +punten:
-De dragonballs zien er goed uit
-De gevechten zien er over het algemeen goed uit
-De ki is goed verspecial effecteerd 
-De cast is goed gedaan, het komt geloofwaardig over
-Oozaru en de verandering ernaa was heel mooi
-Veel overeenkomsten met de anime
enkele -punten:
-Had langer kunnen duren alles komt snel achter elkaar op hakken
-Goku word verliefd op Chi Chi dit hoort echter andersom te zijn
- Oozaru luister naar piccolo dit hoort echter niet te zijn maar in de film kwam het eigenlijk over dat Oozaru gewoon deed in wat hij normaal zou doen.
Kortom een vermakelijke film om te zien op tv,
een eigenlijke 2.5* maar omdat ik in hart en nieren db/z fan ben die half puntje er nog derbij
3*
ninoboy1
-
- 222 berichten
- 0 stemmen
Zeer vermakelijke film, met de nodige aktie erin.
lilB
-
- 201 berichten
- 39 stemmen
Wat een slechte film zeg! Ik had al veel gehoord dat ie slecht was, maar ik moest hem toch maar even zien. Ik noem mezelf geen fan van de DB, DBZ, DBGT serie, maar die heb ik toch wel (bijna) allemaal gezien.
De film is dan wel gebaseerd op Dragonball, maar dat kan je maar merken aan een aantal kleine dingetjes. SFX waren ook niet super, het acteer werk ook niet. Echt heel slecht allemaal! Zonde dat ze zo'n goeie anime weer willen verfilmen en dat dan zo doen. Het lijkt me opzich wel leuk om gewoon de hele anime verfilmd te zien, daar niet van
Een serie ofzo.
Ik geef hem toch 2*, maar dan toch meer voor de anime. Gekke redenatie, ik weet het
Maar dit.. nee dit kan niet, al helemaal niet in 2009.
omnitoaster
-
- 110 berichten
- 0 stemmen
dit lijkt me persoonlijk een boutfilm plus plus plus, maar ik ga m toch zien, ff kijken of de geruchten allemaal echt waar zijn
Het laatste nieuws

Waargebeurde WOII-film 'Anthropoid' met Cillian Murphy is vrijdag te zien op televisie

Nederlandse komedieserie 'Moedermaffia' scoort op Videoland

Duitse spionageserie 'Unfamiliar' nu beschikbaar op Netflix

Netflix-hit 'Finding Her Edge' zeker van een tweede seizoen
Bekijk ook

Elvis
Biografie / Drama, 2022
233 reacties

Doragon Bôru Z 12: Fukkatsu no Fyushon!! Gokû to Bejîta
Animatie / Actie, 1995
7 reacties

Rurôni Kenshin: Kyôto Taika-hen
Actie, 2014
16 reacties

Shao Lin Da Peng Da Shi
Komedie / Actie, 1980
14 reacties

Rurôni Kenshin: Densetsu no Saigo-hen
Actie / Avontuur, 2014
8 reacties

What Is a Woman?
Documentaire, 2022
31 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









