• 15.787 nieuwsartikelen
  • 178.146 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.196 acteurs
  • 199.048 gebruikers
  • 9.373.809 stemmen
Avatar
 
banner banner

Havenhurst (2016)

Horror / Thriller | 80 minuten
2,47 39 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 80 minuten

Alternatieve titel: Resurrection of Evil

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Andrew C. Erin

Met onder meer: Julie Benz, Fionnula Flanagan en Belle Shouse

IMDb beoordeling: 4,9 (4.350)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Havenhurst

"Evil Lives Here"

Jacky, een onrustige jonge vrouw met een onverzettelijke alcoholverslaving, wordt vrijgelaten uit de afkickkliniek en krijgt een tweede kans met een nieuwe baan en gemeubileerd appartement in Havenhurst. Met een schuldgevoel voor het tragische verlies van haar 8-jarige dochter wordt Jacky al snel meegesleurd in de mysteries van Havenhurst, met name de onopgeloste verdwijning van de vorige bewoner van haar appartement, een jonge vrouw die ook in de afkickkliniek verbleef.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2563 stemmen

Ben benieuwd....regisseur belooft niet veel soeps maar eens moet de eerste keer wezen voor een goede film.


avatar van vranque

vranque

  • 937 berichten
  • 3926 stemmen

Het begon met een ietwat sombere maar mooie dame die door moest gaan voor alcoholiste. Doe dan in godsnaam wat wallen onder de ogen. Dus ik dreigde gelijk af te haken. Toch maar door en het was best te doen. Fijn vermaak maar meer ook niet. 2.5*


avatar van santaro

santaro

  • 73 berichten
  • 115 stemmen

Was best wel aardig paar keer goed geschrokken van de geluidseffecten. film oogt wat aan de duistere kant waardoor best wel creepy, alleen het eind van de film vondt ik wel jammer abrupt afgebroken dus neem aan dat er een vervolg zou komen. Al met al best wel vermaakt


avatar van Daan258

Daan258

  • 3671 berichten
  • 2445 stemmen

Zag de film al een tijdje geleden op internet voorbij komen en door de reactie's ben ik best wel benieuwd.

Ga hem zeker een kans geven.


avatar van mixmaster

mixmaster

  • 1288 berichten
  • 1215 stemmen

Simpele horror zoals er al duizenden gemaakt zijn, nergens echt eng.


avatar van MishimaH

MishimaH

  • 91 berichten
  • 490 stemmen

Die moordenaar/freak, je moet het maar snappen zonder enige introductie of uitleg waarom hij zo is. Ik dus niet.


avatar van ikkegoemikke

ikkegoemikke

  • 3449 berichten
  • 4888 stemmen

“Our rules are simple.
You stay sober, you lead a good life, and you don't fall back into your old habits.
Then, you are welcome to stay here until the day you die.
And if I don't lead a good life?
Then your stay at Havenhurst would be terminated.”


Ben je een herstellend verslaafde en je krijgt een verblijf in “Havenhurst” cadeau als nazorg, dan zorg je er maar beter voor dat je niet hervalt in je slechte gewoonte. Het resultaat is een uitzetting uit dit gigantisch barok uitziend gebouw in het centrum van New York. Normaal gezien zal je bij een reguliere uitzetting je koffers pakken en geagiteerd de deur achter je dichttrekken. Als je verblijf in “Havenhurst” beëindigd wordt, is de uitzetting redelijk pijnlijk en definitief. Van één zaak ben je echter zeker. Hervallen zal je nooit meer.

Degene die haar intrek neemt in “Havenhurst” is Jackie (Julie Benz), een herstellende alcoholiste, die dankzij haar alcoholverslaving verantwoordelijk is voor het overlijden van haar lieftallig dochtertje. Nadat ze ontslagen word uit een ontwenningskliniek, zal ze verdere nazorg vinden in dit luxueus uitziend hotel. Blijkbaar verblijven er toch een hele resem ex-verslaafden. En de enige regel die van kracht is in dit gebouw, is dat de bewoners niet hun slechte gewoonte terug opnemen. Dit wordt toegelicht door de eigenares van dit opvanghuis Eleanor (Fionnula Flanagan). Een gedistingeerd uitziende oudere dame die overduidelijk haar medeleven toont en klaarblijkelijk inzit met het welzijn van de inwoners. Achteraf blijkt ze echter moeder te zijn van minder vreedzame zonen en wordt er zelfs een link naar de beruchte Herman Mudget (beter gekend als H.H. Holmes, één van de eerst gedocumenteerde seriemoordenaars uit de jaren 1800) gemaakt.

Op zich was de film niet zo slecht maar echt indrukwekkend was het nu ook weer niet. Het is een mengeling van enkele vluchtige ideeën en reeds gebruikte concepten uit andere films. Het huis is een labyrint van geheime gangen en toegangswegen in de muren zoals in “Housebound”. De eindbestemming van de slachtoffers en de ontknoping is dan weer vergelijkbaar met “The Hoarder”. De kelder doet je denken aan “The Texas chainsaw massacre”. En natuurlijk hoort er een klein beetje detectivewerk bij nadat Jackie beseft dat sommige gasten spoorloos verdwijnen. Spijtig genoeg zijn er ook enkele elementen die helemaal niet toegelicht worden. Zo is er de verdwijning van Jackie’s vriendin Danielle (Danielle Harris). Een kortstondige gebeurtenis en voor Jackie aanleiding om een onderzoek op te starten in “Havenhurst”. Wat haar uiteindelijke relatie is met de hulpvaardige agent, wordt ook niet uit de doeken gedaan.

De grootste teleurstelling voor mij was het horrorgehalte van de film. Echt horror kan je het niet noemen want echt angstaanjagend is het eigenlijk nooit. Bloederige scènes zijn te tellen op één hand. Eigenlijk is er maar één expliciete scene die dan ook nog eens ongeloofwaardig is. En om eerlijk te zijn was de lichamelijke kracht van de killer die zich doorheen het gebouw verplaatst via ingenieus ontworpen mechanismen een beetje overdreven. De slachtoffers die hij viseert worden als pluimgewichten doorheen kamers geslingerd. Op een bepaald moment dacht ik dat het over een paranormaal verschijnsel ging dat beschikte over een bovenmenselijke kracht. En hoe komt het dat andere inwoners nog niet doorhadden dat er iets niet pluis was? De muren zijn blijkbaar papierdun waardoor elk verdacht geluid makkelijk te horen is. Maar schijnbaar enkel door Jackie. “Havenhurst” is niet meer dan een thriller waarin een luguber mysterie is verwerkt. Een soortement horror voor beginners. Spijtig genoeg bestaat er zo geen toevluchtsoord in werkelijkheid. Anders zouden er wel meer mensen geneigd zijn om toe te geven dat ze een probleem hebben zodanig dat ze zeker zijn van een plekje in zo’n majestueus gebouw. Zonder seriemoordenaar dan wel.

2*


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12843 stemmen

Doorsnee horrortje.

Zo eentje die een jaartje of 10 waarschijnlijk leuker was geweest, maar anno 2017 nog maar weinig toevoegt en vooral benadrukt dat het genre niet voor niks wat gas terug heeft moeten nemen. Met dit soort films zal het in ieder geval nog even duren alvorens de horror scene weer een duw in de rug krijgt.

Niet dat het slecht is. De setting is sfeervol, het idee is niet slecht, de killer is best imposant. De verdwaalde gore scene is misschien wat gek, qua geloofwaardigheid laat het wat te wensen over en het zijplotje met de crappy cop draait eigenlijk nooit goed uit in horror films, maar da's vooral toch kritiek in de marge. Het zijn puntjes die weinig uitmaken als de film wél dat sfeertje goed weet neer te zetten.

Maar het voelt allemaal wat afgeleefd en zielloos aan. Iets teveel trapjes opklimmen en voetjes pakken, door verluchtingsbuizen kruipen en net het einde niet halen en dat soort dingen. Ondertussen ligt de horror lat toch net wat hoger, waardoor Havenhurst vooral erg lauw aanvoelt.

Ergens jammer, want met dit idee veel meer te doen. Echt slecht is het ook zeker niet, daarvoor zit er nog wel genoeg sfeer en tempo in, maar het is eerder filler voor de horrorliefhebber dan een film die je vlotjes aan iedereen kan aanraden.

2.5*


avatar van Daan258

Daan258

  • 3671 berichten
  • 2445 stemmen

Het is tot op het eind na geen slechte film.

De film wist zeker te boeien tot het eind en was het lekker mysterieus en sfeervol.

(Jammer dat Danielle Harris alleen maar in de intro te zien is en verder niet meer).

Helaas komt dat het eind en zat ik met open mond te kijken. Is dit het eind??

Het lijkt echt alsof ze de laatste 10 min geen zin meer hadden en er maar een verschrikkelijk eind aan maken. Waarom?? de film had zeker potentie.

Heel erg zonde.

2,0*


avatar van kuripot

kuripot

  • 37 berichten
  • 981 stemmen

De film zelf was al niet al te sterk en dan komt dat einde... Ik denk serieus dat het geld op was of zo want het verhaal was nog helemaal niet klaar. Echt belachelijk. Verspil je tijd niet en sla deze a.u.b. over.


avatar van Boeikens

Boeikens

  • 4467 berichten
  • 5319 stemmen

Standaard dramahorrortje met een boodschap.

Nergens vernieuwend, een wat lange aanloop naar een einde dat het wachten niet echt waard was.

2*


avatar van UmbraVitae

UmbraVitae

  • 4321 berichten
  • 4027 stemmen

Doorsnee horrorfilmpje zonder meer. Zal niet blijven hangen, ga hem niemand echt aanraden...next pls...


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2563 stemmen

UmbraVitae schreef:

Doorsnee horrorfilmpje zonder meer. Zal niet blijven hangen, ga hem niemand echt aanraden...next pls...

Mooi ik zal hem eens lekker overslaan


avatar van Spartaan1986

Spartaan1986

  • 3612 berichten
  • 2168 stemmen

Uiteindelijk meer een Mystery/Thriller dan een Horror, er zit maar 1 expliciete scene in. De locatie was wel sfeervol en ook het acteerwerk was voldoende, maar de climax en de afloop daarvan waren zo ongeloofwaardig en stupide dat het afbreuk deed aan de gehele film. Aangezien een deel 2 niet bepaald aannemelijk is een nogal vreemde keuze om de film zo te eindigen.

2*