• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.231 series
  • 34.012 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.119 gebruikers
  • 9.378.664 stemmen
Avatar
 
banner banner

Fanboys (2009)

Avontuur / Komedie | 90 minuten
2,82 399 stemmen

Genre: Avontuur / Komedie

Speelduur: 90 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Kyle Newman

Met onder meer: Sam Huntington, Christopher Rodriguez Marquette en Dan Fogler

IMDb beoordeling: 6,5 (62.937)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • CANAL+ Bekijk via CANAL+
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Fanboys

"Never tell them the odds."

Vier jongemannen uit het mid-westen van de Verenigde Staten zijn al sinds hun kinderjaren met elkaar bevriend. Het zijn hartstochtelijke science fiction filmliefhebbers, extreme "Star Wars" fans. Helaas heeft een van hen wegens een slopende ziekte nog maar korte tijd te leven. Zijn laatste wens is naar de Skywalker ranch afreizen om daar de film "Star Wars: Episode I -- The Phantom Menace" te gaan aanschouwen voordat die wereldwijd in premiere gaat.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Chimpz

Chimpz

  • 158 berichten
  • 188 stemmen

Heeft extreem lang geduurd eer hij er eindelijk is en er is zéér veel mee geknoeid geweest (wat op sommige momenten te zien is) en dat is toch wel spijtig, want de humor is vrij degelijk. Al bij al is dit gewoon een roadtrip film geworden met de inbreng van Star Wars voor de humor en het is dat wat zorgt voor de verfrissende en herkenbare kant van de film. Het punt is wel dat de beste humor heel subtiel gebracht wordt en mensen die de Star Wars films niet enkele keren gezien hebben zullen het waarschijnlijk niet herkennen, en zonder deze "in-jokes" is er niet héél veel te beleven (al zeker niet de verschrikkelijke inbreng van Seth Rogen). Een film voor de èchte fanboys.


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Na al dat Star Trek geweld leek me wel een goed idee om deze film eens te gaan bekijken. Helaas bleek dat toch niet zo te zijn.

Er zitten hier en daar best wat leuke grappen in en het kijkt allemaal wel goed weg maar het is gewoon niet grappig genoeg voor een komedie, te veel humor die doodvalt of te simpel is. Zeker de pogingen tot absurdisme zijn jammerlijk mislukt. Ook werkt het drama rondom de ziekte van die ene kerel helemaal niet.

De leukste humor komt van de vele cameos en bijrollen al zou een echt Trekkie natuurlijk wel weten dat Picard een Fransoos is en geen Engelsman.

2,0*


avatar van kos

kos

  • 46698 berichten
  • 8854 stemmen

Best geinig filmpje. Het heeft een hoop raakvlakken met andere 'jongeren' comedies (vriendschap, sex, chatten, roadtrip etc.) , maar het hele Star Wars gebeuren geeft het toch wat extra's.
Niet altijd even leuk, maar toch best wel wat grappige momenten.

Had wel gehoopt dat Lucas nog even zou opdagen.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Onverwachts leuk!!

Gezien eht gemiddelde had ik hier niet een al te hoge pet van op.
Maar zowaar, het is nog een leuke en grappige roadmovie ook.
Wat mij betreft ondergewaardeerd hier.

De hoofdrolspelers zijn wel een beetje stereotype, maar ze doen het allemaal redelijk tot goed.
Verwacht geen flauwe persiflages op Star Wars, het is allemaal wat subtieler en netter gedaan.

Moest toch wel vaak lachen, veel grappige en hilarische scenes.

- Seth Rogen als Trekkie in discussie met de groep jongens, hilarisch!
- High zijn met die indiaan en dan die ewok die geil is.
- De Harrison Ford discussie. Hij was de beste acteur die in alleen maar goede films speelt, indiana jones, blade runner, Star wars. Vervolgens rijden ze langs een billboard met daarop reclame voor 6 days seven nights.
-De discussie over dat het de slechtste uitvinding was sinds de "niples on batman" door Schumacher(Batman Forever)
- William Shatner(Captain kirk, star trek) die de scruffy nerfherder is
- Het busje dat dezelfde gebreken toont als de Milennium Falcon.
- Door de billboard heen rijden en dat het gat de vorm van darth vader heeft en de achterlichten die dan de ogen zijn.
- Judge Reinhold
- De quote: Make love in "Alderaan"(all the wrong) places.
- De dubbelrol van Seth Rogen nogmaals, dit keer als pooier die Star Wars tattoo's heeft.
- Jay and Silent Bob hebben een cameo(niet als hunzelf)
- De scene in het vuilnisverwerk hok
- Het OMG gegil 100 km lang nadat ie boobs heeft gezien.



Zo zie je maar, de film bevat echt veel leuke en goeie scenes.
Natuurlijk vervalt ie aan het einde teveel in het sentiment, wat natuurlijk iets minder is.
Maar de film blijft fier overeind en heeft ook nog een leuke quote aan het einde.

In de ubernerd bioszaal: What if the movie sucks?

3,5*


avatar van DonOswaldo

DonOswaldo

  • 6430 berichten
  • 1931 stemmen

Star Wars en Star Trek: Blegh..

Maar deze ongein: lollig! het feit dat ik door het concept en onbekende regisseur en (grotendeels) onbekende cast niet zoveel verwachtte, zal zeker een gunstige bijdrage hebben geleverd.

Ondanks dat de film niet de hele speelduur z'n niveau vast houd, toch een aantal zeer grappige momenten waar ik moest lachen

Seth Rogen was weer vermakelijk as always, maar ook de rest van de voor mij onbekende cast heeft me toch vermaakt

Vermakelijke ongein!


avatar van DiKKe_OsCaR

DiKKe_OsCaR

  • 406 berichten
  • 2034 stemmen

Leuke, weinig aan de hand (ondanks Linus' situatie) film. Heeft me een paar leuke glimlachjes gebracht. Heerlijk toch die nerds, en dan toch nog een 'nerd'-chick erbij. Zeker geen weggegooide tijd om deze film te kijken!


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

In 1998, five friends stole their way into history

Fanboys was een film die al een tijdje op mijn verlanglijst stond vooral door de aanwezigheid van Kristen Bell. Dat was in de periode dat ik echt compleet zot van haar stond door haar geweldige rol in Veronica Mars. Die serie is jammer genoeg gedaan en miss Bell verdween wat naar de achtergrond in mijn hoofd tot ik de trailer zag van een andere film met haar in de hoofdrol (You Again). Deze film schoot terug in mijn gedachten en direct maar opgezet.

Het gevoel dat ik na de aftiteling heb, is dat het jammer is dat ik dit niet eerder heb opgezet want dit is ontzettend vermakelijk. Nu ben ik zelf niet zo'n Star Wars fanboy, ik heb wel alle films gezien maar vraag me geen namen van planeten of iets dergelijks, maar de grappen zijn zelfs voor de 'leek' ontzettend leuk. Het begingegeven is wat zwaar voor dit soort komedie's, ik weet niet hoe het zit met anderen maar ik ben het wat beu aan het geraken om tegenwoordig in elke film kanker tegen te komen of het nu gepast is of niet. Soit, gelukkig concentreert Newman zich niet op dit gegeven maar besteed hij veel meer tijd aan de hilarische reis die de vrienden ondernemen. Met de Star Trek moppen kon ik niet zo bijster veel omdat ik in heel mijn leven nog nooit iets van Star Trek heb gezien maar daar gaat gelukkig verandering in komen want wanneer ik Battlestar Galactica heb afgerond begin ik waarschijnlijk aan dat universum. Dit allemaal terzijde is Fanboys wel niet meer dan een simpele roadmovie, zoals we er al vaak hebben gezien, maar wel één met een originele invulling in de vorm van Star Wars. De film steekt dan natuurlijk ook bomvol met de vele verwijzingen en als je iets van Star Wars af weet is dit allemaal wel ontzettend leuk. Ik heb me in ieder geval wel kunnen amuseren met de nerdy humor.

Maar het grote pluspunt aan de film is toch zonder twijfel zijn cast. Mijn liefde voor Kristen Bell is dan ook zonder twijfel terug gekomen. Als blonde in Heroes en Veronica Mars is ze al goddelijk maar ze slaagt er zelfs in om met pekzwart haar me nog verliefd te laten worden. We beoordelen hier natuurlijk niet alleen op de looks maar zelfs zonder zou Bell één van mijn favoriete actrices zijn. Ik weet niet waar het aan ligt, is het dat knappe snoetje of die heerlijke stem, maar ze heeft zo'n sterke timing dat ze me vaak doet lachen als ze één of andere droge opmerking geeft. Binnenkort eens achter wat meer films van haar gaan. Sam Huntington is een perfecte aanvulling op de 4 nerds. Hij is degene die er vroeger bij paste maar een 'echt' leven is gaan zoeken maar wanneer puntje bij paaltje komt toch terugkeert naar zijn oude leven. Misschien niet de beste carrièremove maar wel uitstekend voor het verhaal en al even uitstekend gespeeld door Sam Huntington. Hetzelfde geldt voor Chris Marquette die de rol van Linux op zich neemt. In combinatie met Huntington zorgen ze samen voor een paar uitstekende, serieuze scènes. Voor de idioten van het groepje moeten we bij Dan Fogler en Jay Baruchel. Ik had eerst mijn twijfels over Fogler want in Balls of Fury was hij redelijk slecht maar hier doet hij mij die film compleet vergeten. Baruchel is een acteur die ik nooit zal vergeten denk ik want wat een ontzettend creepy ventje. Past perfect in de film maar damn, het is om schrik van te krijgen. Wat natuurlijk ook bij een film als Fanboys past zijn de vele cameo's. Een groot aantal Star Wars acteurs verschijnen (ik heb Carrie Fisher herkend maar volgens Imdb zijn er nog wel wat meer) maar de rollen van Seth Rogen, die een fantastische dubbelrol heeft, Danny Trejo, Kevin Smith (inclusief Jason Mewes!) en natuurlijk William Shatner maken het feest compleet.

De rating hier deed me wat twijfelen maar dit is gewoon een uitstekende film. Het verhaal is bij vlagen standaard maar het Star Wars sausje dat over de film is gegoten werkt uitstekend. Tel daarbij nog eens de vele cameo's en de goede muziek en je hebt een uitstekende film. Niet meer, niet minder en Kristen Bell blijft altijd de moeite waard, zeker en vast wanneer ze zichzelf in een Princess Leia outfit steekt.

4*


avatar van Respekked

Respekked

  • 6286 berichten
  • 1229 stemmen

Ik ben zeker geen fanboy, maar kan de vete tussen Star Wars en Star Trek altijd wel waarderen. Ook die tussen SW en LOTR (in Clerks II bijvoorbeeld) en mijn sympathie gaat uit naar 'the Wars'. Qua grappen en goed geschreven dialogen is het allemaal net niet in Fanboys, maar dat wordt helemaal goed gemaakt door de talloze leuke bijrollen. Eervolle vermeldingen voor Danny R. McBride, Kevin Smith en Jason Mewes die toch wel het leukst zijn.

En de slotzin geeft deze film nog net wat extra credits:
What if the movie sucks?

3,5*


avatar van scorsese

scorsese

  • 13171 berichten
  • 11080 stemmen

Matige film waarin vier vrienden en Star Wars-fans een kopie van Star Wars episode I proberen te stelen vóór de release in 1998. Op zich een origineel gegeven, maar het resulteert in een soms wat flauwe en vooral ook puberale roadmovie. Flink wat incrowd humor en ook flink wat leuke bijrollen en cameo's. Niet vervelend, maar het allemaal wel wat beter gekund.


avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8588 stemmen

Wat een flauwe komediefilm...

Slechte acteerwerk...

Komedie is mijn smaak niet...

Zeker geen interessant film...

Wel uitgekeken, maar geen aanrader...


avatar van david bohm

david bohm

  • 3075 berichten
  • 3439 stemmen

Ik kan vrij weinig met deze film, ben ook niet erg thuis in de materie van de fanboys. De grappen zijn van het onderbroekenniveau en kunnen me niet bekoren. Het is wel geinig dat er zo'n cultus bestaat rond de twee filmseries maar dat wordt zo kinderachtig uitgewerkt dat het smakeloos wordt. Een aantal cameos zijn de spaarzame hoogtepunten. Waarbij hoogtepunten een te sterke uitdrukking is maar kan zo 1,2,3 geen ander woord verzinnen.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Soms leuk en soms flauw. Maar al met al aardig om eens gezien te hebben. Er zitten overigens redelijk veel bekende acteurs/actrices in deze film. De dubbel rol van Seth Rogen was best leuk. De rol van Kristen Bell sloeg nergens op en ze zag er ook niet uit in deze film.


avatar van tommykonijn

tommykonijn

  • 5140 berichten
  • 2357 stemmen

Van de week nog eens alle Star Wars films gezien, en dus een reden om er nog een parodie op te gooien.

Middelmatige spoof op de Star ''Trekkie'' Trek films- maar voornamelijk Star Wars. Ik heb ze wel eens beter gezien. Bijv. 'Spaceballs' vond ik wel erg leuk. Er zitten een aantal erg leuke fragmenten. Maar bijna elke grap slaat wel op de eerder genoemde films, dus als je nog nooit iets van Star Wars gezien hebt zal deze film erg slecht in de smaak vallen. Het acteerwerk is redelijk belabberd op sommige momenten. De enige keer dat ik echt niet meer bij kwam van het lachen was op een moment dat eigenlijk niet grappig bedoeld was, en dat was om een nogal stoned gezicht van die Chief op het begin. Over het algemeen komen er nog ook wel enkele andere leuke dingen langs. De ruzies over Han Solo is een voorbeeld en de inbraak in het kantoor van Lucas ook wel.

Al met al een vermakelijke film, die niet echt verveelt. Maar ook niet echt een is die eruit springt. De film is erg flauw, en bevat een humor-soort waarvoor je volgens mij in een beetje een melige bui moet zijn. Anders kan het misschien een beetje tegenvallen. Maar hij is wel leuk om eens gezien te hebben.

2,5*


avatar van Dreiecke

Dreiecke

  • 2768 berichten
  • 902 stemmen

Omdat de film toevallig in zijn totaliteit tot in alle details over Star Wars ging, vond ik deze comedy wel lollig. Leuk, al die gadgets Het fanboy zijn in het algemeen wordt ook grappig geparodieerd, waarbij zowat alle gedachten en handelingen rondom het idool (de film) draaien.

De humor die hierin zat vond ik het leukst. Overige humor is érg puberaal.

Acteurs deden het prima. Zij spelen uitgesproken typetjes, waaronder bv bikers of een supernerd.

De kwaliteit van beeld en geluid is ook prima.


avatar van Mescaline

Mescaline

  • 7089 berichten
  • 3233 stemmen

Vermakelijk filmpje met redelijk tot goede acteer prestaties voor dit genre.

Fanboys heeft soms een inkakmomentje maar is over het algemeen een relaxed filmpje om aan te zetten.

Niet bijzonder of origineel maar daarentegen wel erg vermakelijk en makkelijk kijkvoer.

Zeker eens de moeite waard om te kijken, Fanboys is helemaal zo slecht nog niet!

3*


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12853 stemmen

Degelijk maar makkelijk.

Star Wars is een iets te makkelijk doelwit voor een film als deze. De referenties zijn al tot vervelens toe gemaakt, de vete tussen de Trekkies en de Wars fans wat goedkoop en de sulligheid is vaardig Hollywoodiaans.

Maar ondanks het wat flauwe uitgangspunt werkt het tot op zeker niveau wel. Veel leuke cameos (Rogen's eerste was even schrikken, wist het pas door z'n stem) en een paar geslaagde grappen zorgen ervoor dat de film nooit teveel momentum verliest.

Verder wel meer een aaneenschakeling van losse scenes die door een nogal onzinnige road trip aan elkaar gelijmd worden. Grappig om Smith nog even te zien, de Knowles verwijzing was lachen en Baruchel is een leuke outsider in de groep. Allemaal net genoeg voor een kort brokje vermaak, maar er had zeker wat meer ingezeten.

2.5*


avatar van jippie2010

jippie2010

  • 2613 berichten
  • 8108 stemmen

Normaal gesproken liggen dit soort comedy's niet in mijn straatje.

Vaak overacting door B-acteurs met een flauwe platte uitwerking.

Maar ik moet eerlijk zeggen dat ik echt vaak heb moeten lachen,

een roadtrip-movie die ik kan waarderen. *3,5


avatar van Drs. DAJA

Drs. DAJA

  • 4355 berichten
  • 4515 stemmen

Ik vond dit een een erg leuke komedie. Laagdrempelige maar zeer geestige film met een vlot tempo, veel leuke reverenties en een te gekke reeks aan cameo's. De dynamiek van de acteurs onderling is erg goed en ze zetten op komische wijze een sub-cultuur neer. Ik kan me zomaar indenken dat Fanboys over vijftien jaar een bekende cultfilm is.


avatar van IH88

IH88

  • 9734 berichten
  • 3186 stemmen

“Nobody calls Han Solo a bitch!”

Als grote Star Wars fan kan ik veel knipogen naar de filmreeks wel waarderen. Het leukst is de wagen waarin de jongens en Kristen Bell rijden. Een soort Millennium Falcon op vier wielen. De film zelf is wat wisselvallig.

De strijd tussen de Trekkies (Trekkers?) en de Star Wars nerds is best leuk en de acteurs zijn goed op dreef. Toch is de humor niet altijd even geslaagd en word het allemaal steeds iets minder naarmate de film vordert. Ik dacht dat de dramatische twist een grotere rol zou spelen maar daar wordt erg weinig mee gedaan, waardoor het weinig impact heeft. De laatste scene is wel erg sterk.


avatar van Collins

Collins

  • 7301 berichten
  • 4318 stemmen

De fanboys in deze film van Kyle Newman stellen hun leven in het teken van Star Wars. Met alle ziel en zaligheid. Het paargedrag van de ewok vinden zij vele malen interessanter dan het onderhouden van sociale contacten. Het is natuurlijk heel gemakkelijk om de personages in Fanboys weg te zetten als belachelijke nerds. En hoewel dat soms een beetje gebeurt, slaagt de film erin om van de fanboys vooral empathische personages te maken.

In het jaar 1998 vatten de fanboys het plan op om in te breken in de Skywalker ranch waar George Lucas resideert, om alvast Star Wars 1: The Phantom Menace te kunnen bekijken voordat ie in de bioscopen gaat draaien. Uiteraard is de reis naar de ranch belangrijker dan het uiteindelijke doel. Tijdens de reis gebeuren maffe dingen, speelt oud zeer op en worden de onderlinge banden verstevigd.

De liefde voor detail valt op. De citaten en wetenswaardigheden vliegen je om de oren. Star Wars, Star Trek en menig ander hoogtepunt uit de popcultuur komen voorbij. Gastoptredens zijn er ook. Onder andere Carrie Fischer, Billy Dee Williams en William Shatner laten zich kort zien.

Het verhaal is behoorlijk conventioneel maar is leuk ingevuld met luchtige dialogen en hectische gebeurtenissen die de film vaart geven en fris houden. Het laatste halve uur is de koek wel een beetje op. De scènes in de ranch zijn eigenlijk tamelijk flauw.

Fanboys is een aangename film over gedeelde gekte en over vriendschap. Nu en dan een beetje ernstig, maar vooral lichtzinnig en humoristisch. Jammer dat de inspiratie aan het eind op raakt.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11414 berichten
  • 6715 stemmen

Veel clichématiger komen dit soort Amerikaanse komedies niet uit de kast. Gelukkig stoppen regisseur Kyle Newman en zijn drie scenaristen er genoeg variatie in om niet te vervelen en bovendien spelen Dan Fogler en Jay Baruchel allebei erg leuke rollen. Daartegenover staan Sam Huntington en Chris Marquette, die juist allebei ontdaan zijn van enig charisma. In dat opzicht werkt de excentrieke kant van Fanboys een aanzienlijk stuk beter dan de menselijke kant. Het roadtrip-gehalte van de film kijkt goed weg en de meerdere cameo's van Seth Rogen zijn erg komisch, maar verder heeft Newman als regisseur weinig te melden. Het einde laat zich relatief goed raden en de manier waarop de aanhang van Star Wars/Trek wordt neergezet mist scherpte, maar verder doet de film waarvoor het gemaakt is en heb ik daarover weinig te klagen.