• 15.804 nieuwsartikelen
  • 178.307 films
  • 12.224 series
  • 34.004 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.092 gebruikers
  • 9.377.044 stemmen
Avatar
 
banner banner

After.Life (2009)

Thriller / Drama | 104 minuten
2,95 714 stemmen

Genre: Thriller / Drama

Speelduur: 104 minuten

Alternatieve titel: After Life

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Agnieszka Wojtowicz-Vosloo

Met onder meer: Christina Ricci, Liam Neeson en Justin Long

IMDb beoordeling: 5,9 (42.827)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 26 augustus 2010

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot After.Life

"Life is the symptom. Death is the cure."

Een jonge vrouw bevindt zich na een zwaar auto-ongeluk tussen het leven en de dood. De begrafenisondernemer met schijnbaar een bepaalde gave probeert Anna te helpen met de stap naar het hiernamaals.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Eliot Deacon

Tom Peterson

Beatrice Taylor

Vincent Miller

Restaurant Patron

Susan Whitehall

Young Anna Taylor

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van _Casper_

_Casper_

  • 1244 berichten
  • 1692 stemmen

Ik vond het een coole spannende film, verrassend verloop en alles behalfe voorspelbaar echt een aanrader

dikke 3.5*


avatar van the-hague-pride

the-hague-pride

  • 503 berichten
  • 442 stemmen

Kierkegaerd schreef:
Het kan aan mij liggen, maar deze film heeft naast het redelijke idee een fundamenteel probleem, wat onvoldoende geloofwaardig gemaskeerd wordt:hoe kan iemand die niet echt dood is, gaan geloven dat ze toch misschien wel dood is? En krijgt iemand geen honger in drie dagen tijd of hoeft ze niet naar het toilet om te schijten? En hoe kan een tussenvorm of wat hij ook zegt dat ze is fysiek schade aan de omgeving toebrengen (door bijvoorbeeld zijn werkkamer te vernielen?) Dat lijkt me even net wat meer aanwijzing dan een adem op een spiegel. En hoe kan het dat als ze niet dood is, ze aan de telefoon toch als een soort geest klinkt als ze hem belt?
Maar misschien heeft iemand een intelligente oplossing voor deze problemen, zonder ze aan gefantaseerde drugs toe te schrijven...

Ps: uiteindelijk is het dus geen bovennatuurlijke thriller zoals hier wordt beweerd, dus verklaringen uit die hoek zijn niet voldoende.


dat over dat eten en wc heb ik ook na zitten denken paar keer,
mja wat hierboven al gezegd word het is maar een film. helaas kan niet altijd alles helemaal kloppen omdat het anders nogal lastig word om je film te maken.

wat dat geloven betreft had ik geen moeite mee, eerst geloofde ze het zelf ook niet dat was duidelijk
en het kan best als iemand je helemaal in de war maakt dat je het uiteindelijk wel gaat geloven.

en de schade aan zn ruimte, hij vertelde dat ze tussen leven en dood zat daarom dacht ze dat ze dat allemaal kon doen, sterker nog
als je opgelet had ze heeft in het begin ook gezegd: hoe kan het dan dat ik nog adem. hij bleef er maar op doorhameren dat elke dode dat denkt dat ze nog leven

en als een geest klonk aan de telefoon? ze was compleet in de war, emotioneel, zwak van de honger. dan klink je niet echt vrolijk en helder meer he

en verder, het is maar een film. sommige denken echt veel te veel na


avatar van Kierkegaerd

Kierkegaerd

  • 60 berichten
  • 1896 stemmen

Ok, bedankt voor je reactie Hague,

dan verklaar ik bij deze een en ander officieel tot het 'schijtdilemma'.

Verder is het niet aan me voorbij gegaan dat het een film betreft, maar de kracht schuilt hem dan juist in geloofwaardigheid (ondanks dat het onmogelijk is). Denk maar aan the 6th sense. Dat klopte gewoon allemaal heel behoorlijk.

Hoe dan ook, het lijkt me inderdaad niet nodig om een metafysische verhandeling te houden over fysieke onmogelijkheden van tussenvormen noch over de staat van verwarring omtrent het overtuigt raken van je dood.


avatar van Norma

Norma

  • 3463 berichten
  • 5088 stemmen

De trailer vond ik niet onaardig, maar de film viel me fors tegen.

Liam Neeson geloof ik eigenlijk in elke rol die hij speelt, zo ook hier, maar Ricci wist kennelijk weinig anders dan al zuchtend en jammerend uiting aan haar ellende te geven; niet bepaald haar beste rol.

Het rode jurkje doet het leuk in de kille setting, de regisseur heeft zijn best gedaan om er iets gestileerds van te maken, maar hij had beter zijn energie kunnen steken in verhaal en sfeer. After.Life wil namelijk maar niet spannend worden en dat is met een dergelijk morbide uitgangspunt toch best een blunder. Natuurlijk is het even griezelen zodra er naald en draad- of erger- tevoorschijn wordt gehaald, maar afgezien van dat soort inkoppertjes is er geen enkele reden om even je adem in te houden.

Het switchen naar de scènes met het jongetje deden de spanning ook al niet bepaald goed (wat eigenlijk over elke switch naar alles buiten het huis van de begrafenisondernemer gezegd kan worden) Op zich aardig dat het jongetje niet de verwachte redder in nood bleek te zijn en dat de vraag of ze echt dood is of niet redelijk open bleef, maar ik moet zeggen dat het me na verloop van tijd eigenlijk niet eens meer zoveel kon schelen.


avatar van Poppe

Poppe

  • 644 berichten
  • 628 stemmen

Mooi concept, maar teveel plotholes om het een hoge score te geven.. JAMMER!!


avatar van atlantica

atlantica

  • 36 berichten
  • 69 stemmen

Leuk verhaal wat wel intrigeert maar op de één of andere manier komt het niet uit de verf.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Hoewel het verhaal me best boeide vond ik het einde toch ietwat tegenvallen. Liam Neeson speelde de rol van begrafenisondernemer best prima maar Christina Ricci (vind haar wel een aparte leuk vrouw) als dode vrouw viel me tegen. Er is wel veel bloot te zien van Christina Ricci dus dat vergoede nog het een en ander.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Redelijk eens met Theunissen, het uitgangspunt van het verhaal is zeer zeker boeiend. Alleen de uitwerking is niet altijd even goed, vooral Ricci haar personage kan niet op veel sympathie rekenen. Hetzelfde geldt eigenlijk ook voor Long z'n rol, wat een drol is het ook en hij handelt op zoveel onlogische manieren dat je er op een gegeven moment zat van wordt.

De sfeer in de film was wel beklemmend, de soundtrack zorgde voor een raar onderhuids gevoel. Alleen gebeurde er uiteindelijk toch te weinig. Als je het achteraf bekijkt heb je niet naar meer zitten doen dan kijken naar dialogen tussen een naakte, dooie Ricci en een begravenisondernemer zonder enige climax in het verhaal.
Moet overigens wel zeggen dat Neeson zijn rol met verve vervulde, veruit de beste rol in de hele film. Hij kon ook de hele tijd op mijn volledige sympathie rekenen.

Jammer dat het best voorspelbaar eindigt. Uiteindelijk toch een redelijk tot matige film.

Krappe 2,5*


avatar van Koerok

Koerok

  • 1196 berichten
  • 1422 stemmen

Ik was blij dat hij was afgelopen. Slappe film.

En waarom moesten de borsten van Christina Ricci toch steeds zo pontificaal in beeld? Was dat om eens en voor altijd te laten zien dat het kindsterretje volwassen geworden is (want ze ziet er nog steeds uit als Wednesday Adams)?


Goeie film, het laat je constant raden welke kant nu de waarheid is.

Vond Ricci niet op haar best qua acteren, maar de verhaallijn vind ik altijd boeiend, iedereen heeft er een andere kijk op, maar als het zo is als dit.....slik


avatar van grid8400

grid8400

  • 669 berichten
  • 603 stemmen

In de sneak gezien gisteren. Wat een saaie, trage film zeg!

Enige wat nog boeiend was, waren de nipples van Ricci.

Het verhaal was wel interessant, maar de uitvoering ontzettend slap en slaapverwekkend.

Het viel ook op dat er erg veel mensen de zaal uit liepen.

niet meer dan een 2,5* waard, en wat mij betreft straight to DVD.


avatar van dragonmaster

dragonmaster

  • 335 berichten
  • 332 stemmen

redelijk spannende film. einde is op meerdere manieren uit te leggen. Neeson acteerde super en Ricci zag er nog eens lekker uit.


avatar van Raikage

Raikage

  • 41 berichten
  • 32 stemmen

vondt het wel een leuke film met een verassend einde!


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7281 stemmen

Nephilim schreef:

Ergo je snapt hem niet. want er is niks bovennatuurlijks aan deze film.


Nu ben ik nogal gejetlagged, maar iets doet mij vermoeden dat je niet echt latijns spreekt. Mocht ik mij vergissen, wees dan niet bevreesd er iets van te vinden. Dat laatste zullen wij elkander in elk geval niet. Typisch gevalletje van erger.


avatar van WanderingStar

WanderingStar

  • 156 berichten
  • 434 stemmen

lol@koerok
hahaha ik zei ook al tegen mn huisgenoot, ze blijft me toch áltijd aan de Adams Family doen denken, hoe geweldig ik haar ook vind. In Black Snake Moan vond ik 'r helemaal te gek!


Verder sluit ik me geheel aan bij Loesje81 (dat flesje werd later echt héél duidelijk met het etiket naar voren in beeld gebracht) en Keane1983.. Seriemoordenaar dus.
Als aanvulling van de door hen genoemde punten kun je ook nog aanbrengen dat Deacon erg zenuwachtig werd toen er een politiewagen voor de deur stopte. Toen hij de deur opende, had hij niet direct in de gaten dat die kerel voor zijn broer kwam. Aan zijn nerveuze gedrag kon je zien dat hij bang was dat hij betrapt zou worden.

Hetzelfde gebeurde op de begrafenis, toen Paul wel héél dichtbij Anna kwam om die ring om te doen en om haar een kus te geven.

Er is m.i. inderdaad niets bovennatuurlijks aan deze film, al hebben ze dat met haar 'waanbeelden', wellicht door de drugs veroorzaakt?, wel zo willen laten lijken.. juist om de kijker in verwarring te brengen..
Ik denk dat als je 'm een 2e keer kijkt (wat ik niet de moeite waard vind persoonlijk), met in je hoofd -seriemoordenaar-, dan zul je zien dat er geen twijfel over mogelijk blijft.


Mijn cijfer geef ik vooral voor het idee.. er is alleen iets ontbrekends of 'mis' met de uitwerking, waardoor het idee volgens mij niet helemaal tot zijn recht is gekomen in deze film.


avatar van AmazingPP

AmazingPP

  • 2524 berichten
  • 1859 stemmen

Sinistere thriller die je steeds doet afvragen of ze nu wel of niet.... Nou ja, als je hem gezien hebt snap je wat ik bedoel. De sfeer van de film is best beklemmend. Neeson zet zijn rol in koele bloede neer, maar Ricci is zeker niet op haar best. Ze komt niet verder dan een paar keer kreunen en jammeren, wat jammer is, want ik heb haar beter zien acteren. Het valt me ook op dat Ricci altijd in dit soort films zit met een sinistere ondertoon. Ik zou haar wel eens willen zien in een goede dramafilm. Niet slecht, maar redelijk. 2,5 *


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7281 stemmen

WanderingStar schreef:

Er is m.i. inderdaad niets bovennatuurlijks aan deze film, al hebben ze dat met haar 'waanbeelden', wellicht door de drugs veroorzaakt?, wel zo willen laten lijken.. juist om de kijker in verwarring te brengen..

Vandaar mijn titel 'Dood bevonden'. Het is het antwoord op de vraag: Dood of levend? De film barst van hiaten/ onwaarschijnlijkheden. Doordat er een omgedraaide 6th Sense- twist aan is gegeven merk ik op als 'dood bevonden'. Fijn ook dat mensen dit zelf kunnen opmerken zonder de uitleg van de regisseur daarvoor te hoeven horen. Knap is het geenszins en het deed mij alleen maar nog meer ergeren. Het doet er namelijk niet toe. De film zwalkt van alle kanten, hetgeen door die twist nog meer tot uiting komt. 'Bovennatuurlijk' wil de film uitademen en doet dat ook. Of het in defenitie uiteindelijk zo is, boeit niet. De uitwerking (incluis het belachelijke einde) is een dode mus. Iets waar je niet blij van wordt dus, al mogen smaken best verschillen.


avatar van Sol-

Sol-

  • 216 berichten
  • 87 stemmen

En waarom moesten de borsten van Christina Ricci toch steeds zo pontificaal in beeld?


In ieder geval een van de redenen om de film zeker te kijken.

In de directors comments geeft de regisseur aan dat ze niet dood was. De foto's die je aan het einde ziet geven mensen met open ogen en gesloten ogen weer. Degene met open ogen waren niet dood. Dat betekent dat hij ongezien zijn slachtoffers inspuit na het ongeluk met dat middel, zodat ze doodverklaard worden en bij hem op de tafel belanden. Nooit iemand die het opmerkt. Het is erg onplausibel. Maar goed het blijft een film....

Ondanks de lage rating op imdb, vond ik hem toch aardig te pruimen. En tenminste geen happy hollywood end. De tieten van Ricci en een sterk spelende Neeson zijn een plus.


avatar van EDJ90

EDJ90

  • 33 berichten
  • 58 stemmen

Liam Neeson was weer goed zoals van ouds!

Heerlijke acteur is dat.

Christina en Justin, mwah!

Desondanks vond ik het erg vermakelijke film, 4*


avatar van TinkerTex

TinkerTex

  • 312 berichten
  • 312 stemmen

Het concept is erg surrealistisch en mooi uitgewerkt. Het middenstuk vond ik wat rommelig en de film had gerust tien minuten korter kunnen duren. Het einde maakte weer een hoop goed. Acteerwerk van Ricci verdient een pluim.

De trailer schepte hoge verwachtingen die iets lager uitvielen. Daarvoor zitten er iets teveel plotgaten in en is het verhaal net niet treffend genoeg voor.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

TinkerTex schreef:

Acteerwerk van Ricci verdient een pluim.

Hoezo verdient het acteerwerk van Ricci een pluim ? Liam Neeson acteerde toch stukken beter dan haar. Uiteraard zag Ricci er wel appetijtelijk uit, zelfs voor een lijk


avatar van silversurfer

silversurfer

  • 42 berichten
  • 57 stemmen

Lol ik vond het niet echt een boeiende film , werd echt nergens spannend ,mja had m wel uitgekeken 2 sterren krijgtie van mij


avatar van dwid

dwid

  • 356 berichten
  • 328 stemmen

Aardige film, leuk idee, acteerwerk prima, film algeheel toch iets minder, maar dat komt meer doordat de film niet echt spannend wordt...

Leuk voor een avondje ' thuis voor de buis' ...


avatar van Mondaatje

Mondaatje

  • 3 berichten
  • 3 stemmen

Door een de uitleg hier begrijp ik m wat beter. Maar waar ik niemand over hoor: Ik dacht bijna zeker te weten dat ik tijdens een kort shot de foto van dat jongetje zag (Jack) tussen de foto's van die dode mensen.., niemand dit gezien?


avatar van Noodless

Noodless

  • 10042 berichten
  • 6178 stemmen

Een intrigerend , akelig verhaal waarin Neeson een zeer sterke rol vertolkt en Ricci prima gecast is voor haar rol.

Haar looks passen perfect voor deze rol.

Het verhaal kan 2 kanten op en dat maakt de film voldoende spannend.

Je weet eigenlijk tot het laatste kwartier niet zeker ( wel vermoedens ) hoe het nu juist zit. Er zitten hier en daar wat plotgaten in , maar het geheel is toch duidelijk. Alleen het jongetje ( Jack ) vond ik ook wat onduidelijk ( zie Mondaatje ).

Andere commentaren zoals dat Ricci geen eten heeft en niet naar de WC gaat, is gemakkelijk te verklaren. Neeson verzorgt haar ( ook de poep ) en eten kun je een paar dagen uithouden ( daarom dat ze ook zo zwak is en weinig naar de WC moet gaan ).

Dat Ricci in de kamer ontplofte en alles stuk maakte, was dan wel wat minder logisch.

In ieder geval wist me de film te boeien tot het einde wegens het verhaal, het akelig sfeertje en de cast. 7,5/10


avatar van TragieStar.*

TragieStar.*

  • 3473 berichten
  • 1628 stemmen

Dit is ook zeker een film die ik graag wil zien.

Dus ik ben benieuwd, de cast is geweldig


avatar van pie18

pie18

  • 57 berichten
  • 193 stemmen

Leuke film alleen geen bioscoop film.

Lekker een huur filmpje voor vrijdag avond.


avatar van Ricochan38

Ricochan38

  • 347 berichten
  • 509 stemmen

erg matige film en al helemaal niet bioscoop waardig...met een aantal belachelijke scenes en het eind is ook niet om naar huis te schrijven.


avatar van Mondaatje

Mondaatje

  • 3 berichten
  • 3 stemmen

Mondaatje schreef:
Door een de uitleg hier begrijp ik m wat beter. Maar waar ik niemand over hoor: Ik dacht bijna zeker te weten dat ik tijdens een kort shot de foto van dat jongetje zag (Jack) tussen de foto's van die dode mensen.., niemand dit gezien?


Nog even opgezocht, maar lijkt er verdacht veel op.
In de film: Als hij de foto van die oude vrouw ophangt net voor de politieauto arriveert (bij mij 1h.5m.30s)...


avatar van vanzelfsprekend

vanzelfsprekend

  • 89 berichten
  • 129 stemmen

Het mooiste van de film was de aftiteling.

Radiohead-Exit music.

Verder zag ik een goed acterende Liam Neeson, waardoor ik bleef kijken.

En zo mij de aftiteling niet ontging.

En Christina Ricci was er voor de oog kijkende man(meer vond ik niet).