• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.886 films
  • 12.199 series
  • 33.965 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.946 gebruikers
  • 9.369.636 stemmen
Avatar
 
banner banner

Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple (2006)

Documentaire | 86 minuten
3,67 95 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 86 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Stanley Nelson

Met onder meer: Claire Janaro, Deborah Layton en Garrett Lambrev

IMDb beoordeling: 7,8 (5.798)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple

Een kijk op de gebeurtenissen die plaatsvonden in 1978, toen Jim Jones, leider van de sekte 'The Peoples Temple', 900 volgelingen naar Guyana liet overkomen. Het doel was een grote collectieve zelfmoord te ondernemen door middel van een vergiftigd drankje.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Safri

Safri

  • 867 berichten
  • 1592 stemmen

Het werd weer eens tijd voor een hedendaagse documentaire over dit vreselijke gebeuren.

Lijkt me zeer interessant.

http://www.apple.com/trailers/independent/jonestown/


avatar van predator

predator

  • 1665 berichten
  • 1948 stemmen

Heel erg indrukwekkend en indringend. Heb zeker het laatste stuk met open mond zitten kijken. Absoluut een aanrader voor mensen die meer willen weten over de werking van groepsdruk.

4,5*


avatar van Chuck Taylor

Chuck Taylor

  • 1269 berichten
  • 1953 stemmen

Laatst ook de documentaire gezien op Discory Channel: 'Jonestown, Paradise Lost'. Die gaat wat meer in in op Jonestown zelf en wordt ook nageconstrueerd. Hier komen wat meer details aan bod over de laatste paar dagen in Jonestown.

Deze gaat net wat meer in op het leven van Jim Jones en hoe het hiernaar toe heeft kunnen leiden. Interessante gebeurtenis is het toch en ongelofelijk hoe zo'n man als Jim Jones zoveel mensen heeft kunnen 'vermoorden' met zijn macht.

Jammer dat je in deze documentaire bjivoorbeeld niet zijn enige biologische zoon aan het woord ziet; die het overleefde en zijn vader ziet als een demonisch figuur. *3.5


avatar van missl

missl

  • 3866 berichten
  • 5796 stemmen

fascinerende docu.


avatar van klinkvan

klinkvan

  • 13 berichten
  • 75 stemmen

Vanavond deel twee, eerste deel was echt fantastisch...intrigerend hoe een man zoveel mensen op de been kan brengen....

ik zit om 22:05 voor de tv!


avatar van Kisje

Kisje

  • 970 berichten
  • 1190 stemmen

Inderdaad, zeer fascinerend. Heb 'm in het verleden al een keer gezien en het heeft een diepe indruk op mij nagelaten...


avatar van maarten541

maarten541

  • 45 berichten
  • 156 stemmen

Moeilijk te beoordelen, deze documentaire is niet van grote klasse of iets dergelijks. Daarom geen *5, maar nog nooit eerder heeft een docu zoveel indruk op me achter gelaten. Een verschrikkelijk, hartverscheurend, angstaanjagend verhaal.


avatar van the new guy

the new guy

  • 1731 berichten
  • 1591 stemmen

Super. Inderdaad moeilijk om 5* te geven omdat het een pure beschrijving is van de gebeurtenissen. Maar met de interviews en de beelden is het zo indrukwekkend, ongelooflijk.


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8660 berichten
  • 3940 stemmen

Het bizarre verhaal van een bevlogen predikant die midden jaren zestig met een eigen sekte komt. In die tijdsgeest vindt hij een enorme aanhang door zijn progressieve denkbeelden over een socialistisch systeem van gelijkheid tussen mensen van verschillende rangen, standen, rassen en seksuele geaardheden. Maar wanneer zijn populariteit tot ongekende hoogten stijgt, wordt de man steeds meer tot een despotische dictator die megalomane trekjes krijgt. Zijn volgelingen, inmiddels gebrainwashed tot makke lammetjes, zijn tot de ergste misdaden in staat voor hun held. In deze documentaire horen wij het verhaal van enkele overlevenden van de ongekende massaslachting waar het mee is geëindigd. Hun verhaal schetst een beeld van de persoon Jim Jones en waarom zijn manier van preken zoveel mensen tot wandaden heeft geleid. De documentaire is een typisch geval van oude film- en fotobeelden tegenover de gebruikelijke talking heads. Dat maakt het wat statisch, maar de schokkende inhoud is interessant genoeg om het boeiend te blijven vinden. Zeker de beschrijvingen van de uiteindelijke slachting zijn verschrikkelijk indrukwekkend. Ik had wel het gevoel dat Jim Jones toch niet helemaal duidelijk geanalyseerd werd. Ze hadden net een slag meer door kunnen dringen in het waarom deze man zo is geworden tot de maniak die hij uiteindelijk bleek te zijn.


avatar van shrink

shrink

  • 2139 berichten
  • 2393 stemmen

Erg indrukwekkende docu. Vooral het laatste gedeelte is schokkend. Het enige waar ik mee bleef zitten was hoe de overlevers het overleefd hebben.


avatar van Flavio

Flavio

  • 4893 berichten
  • 5223 stemmen

Boeiende docu, nogal klassiek van opzet, over de bizarre en uitermate trieste gebeurtenissen rondom Jim Jones' sekte. Het eerste deel over de opkomst van de charismatische Jones was al interessant, maar het is vooral het tweede deel, vanaf Guyana, dat bij zal blijven.

Jones zelf blijft wel een enigma. Duidelijk is wel dat hij al in zijn kindertijd verontrustend gedrag toonde, en het is maar de vraag of zijn idealisme ooit gemeend was (ook gezien zijn seksuele avances, lang voordat hij aan paranoia ten onder ging). Dat hij zich vervolgens steeds meer ontwikkelde tot een manipulerende charlatan wordt helder beschreven, maar zijn volgelingen waren toch vooral idealistische mensen uit alle lagen van de bevolking die geloofden in een mooiere wereld, een soort socialistische heilstaat.

Dat zij collectief zelfmoord pleegden is trouwens een twistpunt, want de meer dan 250 kinderen werden vergiftigd -vermoord dus, en ook de volwassenen gingen lang niet allemaal uit vrije wil. Volgens voormalig lid Tim Carter, vrij prominent aan het woord in deze docu als een van de weinige overlevenden, werd 90 % vermoord en nam hooguit 10 % vrijwillig het gif. En hoe vrijwillig is dat eigenlijk, na jarenlange manipulatie en leugens. Het is in elk geval niet zo dat iedereen uit een soort absurde volgzaamheid het bevel tot zelfmoord opvolgde, wat ik eigenlijk altijd had gedacht.