• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.901 films
  • 12.202 series
  • 33.970 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.958 gebruikers
  • 9.369.996 stemmen
Avatar
 
banner banner

Konkurs (1964)

Drama | 79 minuten
2,88 12 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 79 minuten

Alternatieve titels: Audition / Talent Competition

Oorsprong: Tsjechoslowakije

Geregisseerd door: Milos Forman

Met onder meer: Hana Hegerová, Věra Křesadlová en Jiří Suchý

IMDb beoordeling: 6,5 (854)

Gesproken taal: Tsjechisch

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Konkurs

Deze debuutfilm van Milo? Forman bevat twee aktes. De eerste handelt over twee blaas-ensembles, waarvan vooral de jongere spelers het belang van muziek als kunst moeten leren erkennen en waarderen. De tweede akte handelt over een talentenjacht voor meisjes. De deelnemers moeten een liedje zingen (veelal Tsjechoslowaakse rock'n'roll en twist) voor een jury die bepaalt of het slechts een liedje zingen was of puur talent.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Conductor (segment "Kdyby ty muziky nebyly")

Conductor (segment "Kdyby ty muziky nebyly")

Vláďa (segment "Kdyby ty muziky nebyly")

Vašek (segment "Kdyby ty muziky nebyly")

Conductor (segment "Kdyby ty muziky nebyly")

Zichzelf (segment "Konkurs")

Zichzelf (segment "Konkurs")

Zichzelf (segment "Konkurs")

Chiropodist (segment "Konkurs")

Friend of chiropodist (segment "Konkurs")

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Baggerman

Baggerman

  • 10839 berichten
  • 8277 stemmen

Overall niet erg bijzonder deze 'Czechoslovakia Got Talent' film. Deed me denken aan het latere 'The Fireman's Ball' van dezelfde regisseur. Het eerste deel verveelt snel en is vooral bezienswaardig als tijdsbeeld. Het tweede deel is leuker (al is het alleen al vanwege het uitzicht ). Helaas is de Tjechische pop oren-tergend en de uitvoeringen van sommige deernen zouden niet misstaan in de top 100 aller tijden van de hel. Gaan snel irriteren dus.

Waarom het grietje dat op haar werk loog om ook auditie te doen werd afgewezen is me een raadsel. Zong best aardig en zag er nog leuk ook, wat wil je nog meer als Tsjechische-Henk-Jan-Smits?


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22396 berichten
  • 5066 stemmen

Milos Forman zou later in de VS zeer succesvol zijn met meerdere oscarwinnende films die ook nog eens geld opbrachten, maar hier zitten we bij zijn prilste invloedrijke begin waarin hij een van de veroorzakers was van de Tsjechische New Wave. Hij debuteerde met deze film door twee shorts aan elkaar te plakken. Kdyby ty muziky nebyly is de eerste en gaat over een orkest waar de ouwe rotten naast de jonge gasten moeten integreren. Het tweede heet zoals het geheel Kokurs en is een soort auditie met muziek die heel erg brave pre-beatlepop I(toen het rock n rollgevaar even getemd was zeg maar) is maar dan in Oost-europa. De film is uniek in de zin dat het een nogal vroeg voorbeeld is van iets dat de grens tussen fictie en docu opzoekt. Het lijkt een sterk door direct cinema (in 64 ook nog erg nieuw) beinvloede documentaire, maar naar wat ik begreep is het allemaal gespeeld. In die zin dus erg dwars. Politiek wordt hier nog niet echt bedreven, in tegenstelling tot latere tsjechoslowaakse new wave. Typisch een film die ik meer een interessante tijdcapsule en vormexperiment vond, dan echt sterk. Het geheel duurt met 2x een minuut of 40 wel wat lang namelijk.