• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.926 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.938 acteurs
  • 198.976 gebruikers
  • 9.370.389 stemmen
Avatar
 
banner banner

Gösta Berlings Saga (1924)

Drama / Romantiek | 166 minuten (miniserie) / 130 minuten (filmversie) / 185 minuten (gerestaureerde versie)
3,42 12 stemmen

Genre: Drama / Romantiek

Speelduur: 166 minuten (miniserie) / 130 minuten (filmversie) / 185 minuten (gerestaureerde versie)

Alternatieve titel: The Saga of Gosta Berling

Oorsprong: Zweden

Geregisseerd door: Mauritz Stiller

Met onder meer: Lars Hanson, Sven Scholander en Greta Garbo

IMDb beoordeling: 7,0 (1.522)

Gesproken taal:

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Gösta Berlings Saga

Gösta Berling is een priester die uit zijn functie wordt ontheven vanwege zijn rebellerende gedrag. Hij bezit echter een groter idealisme dan zijn meeste collega's. Nadat hij uit zijn ambt wordt gezet ontmoet hij een aantal personen en raakt hij verzeild in een serie avonturen op zijn zoektocht naar verlossing. Zo ontmoet hij de mooie Elisabeth.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Elizabeth Dohna

Gösta Berling

Majorskan; Margaretha Samzelius

Gustafva Sinclaire

Marianne Sinclaire

Margaretha's mother

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Poisonthewell

Poisonthewell

  • 4939 berichten
  • 13393 stemmen

Het laatste meesterwerk van de gouden periode van de Zweedse stomme cinema. Sjostrom was al weg, en na deze film vertrok ook Stiller (alsook Garbo) naar Hollywood, en de Zweedse film raakte tot aan de jaren van Bergman en Sjoberg in het slop.

De film is prachtig geschoten en uitstekend geacteerd, en de individuele scenes en setpieces zijn stuk voor stuk pareltjes. Eindeloos jammer dan dat zelfs in de 185 minuten versie die ik zag het geheel nogal onsamenhangend is.


avatar van Flavio

Flavio

  • 4893 berichten
  • 5224 stemmen

De Zweden staan bekend als koel en gereserveerd, maar daar was vroeger nog weinig van te merken als je Gösta Berlings Saga tenminste moet geloven: het zijn grote gebaren, vurige ruzies, ziekelijke jaloezie, dronken melancholie, onterving en passie wat de klok slaat in dit indrukwekkend epos. Het hoogtepunt zit in het middenstuk: de grote brand en vooral de vlucht over het bevroren meer, achtervolgd door een roedel wolven, werkelijk schitterend geschoten. Jammer dat het einde dan wat sleept en wat als een anti-climax aanvoelt, maar neemt niet weg dat dit een meeslepende film is. Garbo is duidelijk al een superster in wording, en ook Hanson in de titelrol is goed. De uitstekende score van Matti Bye mag ook niet onvermeld blijven.