• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.289 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.421 acteurs
  • 199.088 gebruikers
  • 9.376.783 stemmen
Avatar
 
banner banner

Notes on Blindness (2016)

Documentaire | 90 minuten
3,00 10 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 90 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Pete Middleton en James Spinney

Met onder meer: Simone Kirby en John M. Hull

IMDb beoordeling: 7,0 (2.252)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Notes on Blindness

Op dertienjarige leeftijd ontwikkelt John Hull staar. Operaties volgen maar baten niet. Dertig jaar later - Hull is inmiddels professor theologie, gelukkig getrouwd met Claire en vader van twee kleine kinderen - verdwijnt het laatste streepje licht en is hij volledig blind. Hoewel hij het lange tijd had zien aankomen, raakt het hem hard. Om er niet aan onderdoor te gaan, begint Hull een audiodagboek. De zestien uur gesproken tekst die hij in drie jaar opspaart, worden later omgewerkt tot een boek en vormen de basis voor “Notes on Blindness”.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Zichzelf (stemrol)

Zichzelf (stemrol)

Marilyn Hull

Faith Healer

Zichzelf (stemrol)

Zichzelf (stemrol)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12851 stemmen

Leek interessant.

Dat was het alleen niet zo. Op papier een integer document van een man die op latere leeftijd blind werd. Zou dus best de moeite kunnen zijn, al helemaal omdat het een docu bleek die redelijk doorgedreven gestileerd is. Die zie je niet zo héél vaak.

Jammer genoeg werkte de stilering de docu eerder tegen. Door er nogal zweverige, zelfs kitscherige beelden onder te monteren krijgen ook de voice-overs een stevig melig sfeertje mee, waardoor het allemaal nogal doorgedreven pathetisch wordt.

Eerder dan een eerlijk en integer document voelt het allemaal erg geforceerd en geregisseerd aan. Na een tijdje begon het mij aardig op de zenuwen te werken zelf, ondanks dat het verhaal achter de docu toch best aangrijpend is. Compleet verkeerde vorm voor het onderwerp dus.

Allicht dat het voor mensen die van nabij ervaring met blindheid hebben meer uit de docu kunnen halen, maar ik vond het nogal zinloos.

1.5*