• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.170 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.055 gebruikers
  • 9.374.148 stemmen
Avatar
 
banner banner

Copacabana (1947)

Komedie / Muziek | 92 minuten
2,64 11 stemmen

Genre: Komedie / Muziek

Speelduur: 92 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Alfred E. Green

Met onder meer: Groucho Marx, Carmen Miranda en Steve Cochran

IMDb beoordeling: 6,1 (1.464)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Copacabana

"So LAVISH! So LILTING! So LADEN with LAUGHTER!"

Lionel Q. Deveraux (Groucho Marx) is de zaakwaarnemer van Carmen Novarro (Carmen Miranda), en zij is zijn enige cliënte. In de hoop een dubbele vergoeding te ontvangen, regelt Lionel optredens voor twee personen in de "Copacabana" nachtclub. Carmen moet beide rollen spelen: de Braziliaanse danseres Carmen Novarro en de Franse mademoiselle Fifi. Maar dan wordt Steve Hunt (Steve Cochran), de manager van de club, verliefd op één van beide dames.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Lionel Q. Deveraux

Carmen Novarro / Mlle. Fifi

Andy Russell

Anne Stuart

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van AGoos

AGoos

  • 259 berichten
  • 9089 stemmen

Groucho is de enige reden om deze film te kijken.. lang niet zo goed al de vroegere klassiekers (not even a klein beetje).. de muzieknummers zijn behoorlijk saai..


avatar van Dk2008

Dk2008

  • 11166 berichten
  • 788 stemmen

Nou dat vind ik wel meevallen. Ben niet zo liefhebber van The Marx Brothers laat staan, Groucho Marx die in deze film zijn eerste solo-rol heeft. Veel muzieknummers in deze film, dus dat was voor mij meer de reden en het lijkt vaak meer op een muziekfilm dan een komedie. Carmen Miranda doet het wel aardig en ook Andy Russell, een crooner, hier lang niet zo populair als Sinatra en Como maar ik lees in Amerika toch ook wel. Ging best wel voor een keer, vooral vanwege de aardige liedjes. 3.0


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

You'll hear from my lawyer! As soon as he gets a telephone!

The Marx Brothers behoren voor mij tot de beste komieken van het oude Hollywood. Hun bekendheid mag dan met de loop der jaren wat zijn vervaagd en dat is ook te merken aan het aantal stemmen bij hun films op MovieMeter. Nog geen 6 stemmen (7 met die van mij erbij natuurlijk) voor Groucho's eerste filmrol zonder de aanwezigheid van één van zijn broers.

En die afwezigheid van Groucho, Chico of Harpo is te merken. De spraakwaterval met de geverfde snor heeft voor de gelegenheid eens het echte werk onder zijn neus laten groeien en is terecht gekomen in een nachtclub die onlosmakelijk is verbonden is met Barry Manilow sinds de late jaren '70. De nodige misverstanden ontstaan doordat zijn cliënte in het geheim een dubbelrol speelt en dat klinkt allemaal nog wel vrij leuk, maar het probleem zit hem in het feit dat de film nagenoeg continu wordt onderbroken door muzikale intermezzo's. Nu ben ik daar op zich best nog wel voor te vinden, maar hier is het wel erg nadrukkelijk aanwezig. Praktisch de helft van de film zit je te zien naar iemand die zingt. Bovendien is het komische aspect ervan (liedjes in de Marx Brothers films hadden altijd hun eigen vibe) onbestaande en is er eigenlijk maar één nummer dat er echt bovenuit steekt en dat is Go West, Young Man. Groucho heeft terug de verfborstel en zijn vertrouwde kledij bovengehaald en laat zich even weer als vanouds gaan.

Het is moeilijk de vinger op te leggen waar het juist misloopt, maar Groucho is hier precies wat trager dan anders. Zijn antwoorden zijn nog altijd even gevat en bevatten de nodige dubbele bodems, maar het tempo ligt wat trager en het lijkt wel alsof de rest van de cast niet echt kan volgen. Carmen Miranda, een Portugese zangeres die naam heeft gemaakt in de jaren '30-'50, is het klankbord van Groucho en geraakt er wel mee weg. Niet alles is even goed gelukt, maar de twee hebben een aantal leuke dialogen. Alsof Miranda alleen nog niet genoeg was om de muziek te verzorgen is er ook nog een rol weggelegd voor Andy Russell die zichzelf speelt. Nogal kleurloos als je het mij vraagt en het plotje rond de driehoeksrelatie tussen hem, Steve en Anne voelt geforceerd en onnodig aan.

Nog niet het laagste dat ik aan een Marx film geef (The Story of Mankind is slechter), maar het is duidelijk dat hier wel meer had ingezeten. Alle gezamenlijke films heb ik ondertussen wel gezien, dus als ik iets nieuws van de Marx broertjes wil zien dan zal het van dit soort films moeten komen. Ik hoop echter op betere films.

2,5*