Genre: Misdaad / Thriller
Speelduur: 95 minuten
Alternatieve titel: Cold Eyes of Fear
Oorsprong:
Italië / Spanje
Geregisseerd door: Enzo G. Castellari
Met onder meer: Gianni Garko, Frank Wolff en Fernando Rey
IMDb beoordeling:
5,4 (1.123)
Gesproken taal: Italiaans
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Gli Occhi Freddi della Paura
"Your last scream will be the loudest."
De crimineel Arthur Welt breekt met de hulp van zijn kompaan Quill in in het mooie Londense herenhuis van de rechter Juez Flower. Ze terroriseren er diens neef en een Italiaanse prostituee. Terwijl Quill op zoek is naar geld, is Welt nog op zoek naar iets anders...
Externe links
Acteurs en actrices
Peter Flower
Anna
Arthur Welt
Juez Flower
Quill
Hawkins the butler
Video's en trailers
Reviews & comments
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
Deze dvd-hoes heeft niets, maar dan ook niets, met de film te maken. Ik had iets beters toegevoegd.
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
Weet ik, maar wel origineel. Dit is een dame die niets met de film te maken heeft met een mes en sfeer dat horror suggereert. Belachelijk.
kos
-
- 46695 berichten
- 8851 stemmen
Het is niet alsof wij die videohoezen verzinnen. Hadden ze maar een betere distributeur moeten kiezen.
mikey
-
- 28990 berichten
- 5141 stemmen
Het is toch wel een giallo? Daar komen toch altijd messen in voor?
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
Castellari, wat een rare regisseur is dat toch. Bij vlagen visueel geniaal en bijna altijd interessant. Vaak werkte hij met (te) lage budgetten, soms met matige acteurs en slappe scenario's en bijna altijd hebben zijn films last van matige geluidstracks (zoals veel Italiaanse films, zeker als ze Amerikaans gedubd zijn) .
In deze film zat ik weer regelmatig op het puntje van mijn stoel om te zien wat de jonge Castellari doet met beeld en montage, maar het verhaal is te rommelig voor een hoge score. Toch zie ik dit uitermate graag.
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
Het is toch wel een giallo? Daar komen toch altijd messen in voor?
De film is een soort giallo, maar wel van het soort dat meer naar een thriller of crimestory leunt, dan naar horror. Dat laatste is deze film absoluut niet.
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
Het is niet alsof wij die videohoezen verzinnen. Hadden ze maar een betere distributeur moeten kiezen.
Wie zijn ze?
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
"It's debatable whether Cold Eyes of Fear could really be counted a giallo. Take away the opening scene and you pretty much have a straight crime thriller, where plotting is straightforward and motives banal."
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
Van de catellari site:
"Castellari's first stab at the crime film, which is often classified as a giallo... though it's clearly not. "
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
Okee. Dit klinkt eigenlijk best goed allemaal.
Je moet er wel van houden. Niet voor iedereen.
mikey
-
- 28990 berichten
- 5141 stemmen
Enkele recensies zijn best aardig en het schijnt dat een hele scene geschoten is door een glas ijsblokjes?
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
Ja, geestig. En een shot van onder de draaischijf van een telefoon.
mikey
-
- 28990 berichten
- 5141 stemmen
Doet me denken aan succubus van die maffe Franco, daarin een shot van 5 minuten van achter een aquarium. Anyway erg off topic.
starbright boy (moderator films)
-
- 22407 berichten
- 5077 stemmen
Nederlandse DVD-release in oktober bij Filmfreak.
Quentin
-
- 10202 berichten
- 8556 stemmen
Goed nieuws zeg, zijn de specificaties al bekend?
EDIT: Las net dat ze waarschijnlijk een deal met het Britse Redemption label hebben. Bespreking Redemption DVD
starbright boy (moderator films)
-
- 22407 berichten
- 5077 stemmen
Ah, hopelijk brengen ze niet blind alles van Redemption uit. Heeft een zeer twijfelachtige reputatie voor een deel van hun DVD's.
Quentin
-
- 10202 berichten
- 8556 stemmen
22 oktober!
http://www.filmfreaks.nl/filmdetail.asp?id=556
Hopen dat "4:3 Fullscreen" een foutje is.
Quentin
-
- 10202 berichten
- 8556 stemmen
Ah gelukkig al aangepast zie ik; 'gewoon' 16:9 widescreen. Moet de dvd maar eens bestellen.
Quentin
-
- 10202 berichten
- 8556 stemmen
Het beeld (letterboxed widescreen) ziet er best redelijk uit maar het geluid zit vol met beschadigingen, alsof men om de paar minuten een andere LP oplegt.
Leuke film overigens, verhaal stelt weinig voor maar de film is behoorlijk interessant vanwege de bijzondere mise-en-scène en cameravoering. De swingende score van Morricone ligt erg fijn in het gehoor.
mikey
-
- 28990 berichten
- 5141 stemmen
Ik dacht dat dit een giallo zou zijn, maar het bleek een home-invasion thriller. Met een overvloed aan dialogen bovendien. Wel een aantal interessante surrealistische shots.
mayhemblik
-
- 1389 berichten
- 731 stemmen
** 1/2 voor de aardige film, 5***** voor de werkelijk prachtige muziek!!
pippo il buffone
-
- 2745 berichten
- 0 stemmen
Matige home invasion film ,al is de zeer lage score op IMDB wellicht het gevolg vh veel verbreide misverstand dat dit een giallo zou zijn.Is ie ook:de eerste 3 minuten dan toch.Meteen ook de beste 3.Castellari probeert nog wel met wat pogingen tot inventiviteit(we leren zelfs Latijn) de verveling die tijdens dit soort genrefilms toeslaat als er niet kwistig met sleaze wordt gestrooid te beperken,maar slaagt daar niet echt in.Het grootste gedeelte vd film kabbelt tergend langzaam voort,al is het slot nog wel ok.
Opvallend dat Castellari iemand als Rey wist te strikken voor een rolletje,al speelt hij op de automatische piloot.En wat Ralli betreft:die was al over haar fysieke en acterende hoogtepunt heen,al is ze zeker nog doenbaar.Wolf en Garko zijn sowieso geen hoogvliegers.
Wel een mooie haunting tune van Ennio,zoals reeds gezegd.
Overigens:deze film dateert uit hetzelfde jaar als strawdogs,parallellen zijn duidelijk aanwezig(duh).
Tot slot:er staat een fout in de synopsis(doen ze anders nooit), want Garko speelt niet de zoon van Rey,maar diens neef.Of Ralli ook echt een escort is,wordt niet geexpliceerd.
Nitrouz
-
- 433 berichten
- 232 stemmen
Niet echt bijzonder filmpje, deze Cold Eyes of Fear. De film is op DVD uitgebracht in Nederland door Sodemented Cinema, een label met wel meer van dit soort cult titels. Waarvan een paar wel wat interessanter dan deze helaas.
Simpel verhaaltje wordt vertolkt door niet echt bijster goed acteerwerk en matige muziek welke daarnaast tergend slecht gemonteerd is. Het camerawerk is dan wel weer prima wat enkele mooie stukjes oplevert, nergens wordt het echt bijzonder goed, maar nergens wordt het ook écht slecht. Derhalve een voldoende.
Het laatste nieuws

Prime Video-hitserie 'The Night Manager' krijgt een derde seizoen

Netflix verwijdert de dramafilm 'It Ends With Us' met Justin Baldoni en Blake Lively

WOII-film 'The Boy in the Striped Pyjamas' wordt donderdag uitgezonden op televisie

Van 'The Lincoln Lawyer' tot aan 'Unfamiliar': alle nieuwe titels op streaming van deze week
Bekijk ook

Una Magnum Special per Tony Saitta
Thriller / Misdaad, 1976
4 reacties

La Morte Cammina con i Tacchi Alti
Thriller / Horror, 1971
12 reacties

La Corta Notte delle Bambole di Vetro
Horror / Thriller, 1971
18 reacties

4 Mosche di Velluto Grigio
Mystery / Horror, 1971
47 reacties

Solamente Nero
Thriller / Mystery, 1978
8 reacties

The Hound of the Baskervilles
Horror / Misdaad, 1988
3 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.


