• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.289 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.086 gebruikers
  • 9.376.713 stemmen
Avatar
 
banner banner

Dennis van Rita (2006)

Drama | 83 minuten
2,98 180 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 83 minuten

Oorsprong: België

Geregisseerd door: Hilde Van Mieghem

Met onder meer: Els Dottermans, Matthias Schoenaerts en Veerle Baetens

IMDb beoordeling: 6,3 (441)

Gesproken taal: Nederlands

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Dennis van Rita

Rita is dolgelukkig als Dennis, haar 26-jarige zwakbegaafde zoon vrijkomt. Hij heeft een gevangenisstraf uitgezeten voor aanranding van een minderjarig meisje. De buren denken wel anders over zijn terugkomst! Barbara, zus van het slachtoffer en moeder van een achtjarig meisje is de grootste tegenstander. Rita vecht echter als een leeuwin voor de toekomst van haar zoon.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Sportingerke

Sportingerke

  • 341 berichten
  • 335 stemmen

Het verhaal achter deze film is inderdaad sterk en het is schrijnend - want ook in de realiteit komen dit soort situaties vaker voor dan je zou denken - dat onze samenleving weinig of geen hulp biedt aan misdadigers met verstandelijke/psychische problemen. Te vaak worden zulke mensen opgesloten in gevangenissen zonder aangepaste behandeling en zo wordt recidivisme gewoon in de hand gewerkt. Daarom zou het beter zijn indien er meer instellingen zijn waar deze mensen psychische steun krijgen en een aangepaste behandeling.

De film zelf vond ik ook nogal flauwtjes. Triestig verhaaltje, weinig vaart... De acteurs zelf valt niets te verwijten, maar ik vind dat met dit onderwerp meer te doen was.


avatar van J. Clouseau

J. Clouseau

  • 976 berichten
  • 1075 stemmen

Knap gefilmd allemaal, goede acteerprestaties, het grondidee is zeer goed, maar het scenario trekt op weinig. Het is weer véél te braaf-volks-Vlaams, bv. die twee oude dametjes die onder de haardroger bij de kapper babbelen over konijn met pruimen. Hebben wij hier nu geen opwindender verhalen te vertellen?

Al bij al dus maar een matige film. Als u een film wil zien over mentaal gehandicapten in de hedendaagse maatschappij, kijk dan beter Le Huitième Jour. Ook zeer knap gefilmd, goede acteerprestaties, maar ook een heel goed scenario. Want het scenario maakt of kraakt een film, hoe mooi die ook gefilmd kan zijn.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31149 berichten
  • 5449 stemmen

Een drama met gemengde gevoelens. De film komt soms nogal goedkoop over. Een laag budget zal hier ongetwijfeld in meespelen. Hilde Van Mieghem kan trouwens beter en brengt niets extra aan de film. Anderzijds is het verhaal wel eentje om na te denken, al weet ik niet of dat aan het verhaal zelf ligt of het uitgangspunt op zich.

Els Dottermans kreeg een prijs voor beste actrice, en toch gaat alle aandacht naar vooral Matthias Schoenaerts, die hier toont dat hij meer kan dan enkel de rebelse jongen (Meisje, Linkeroever, Loft) Zeer overtuigende prestatie trouwens. Ook Veerle Baetens is niet slecht en vrij apart om Tom Van Dyck in een meer introverte rol te zien. Maar verder krijg je meer typetjes te zien die nogal kleurloos worden weergegeven.

Maar ik begrijp wel dat het een zeer gevoelig item is, vooral in België. Het script is zeer sterk (met de kanttekening in m'n eerste alinea) waarin plaats is voor zowel de motieven, de gevoelens van de mensen die er dicht en ver van staan. Ik heb al slechter films in dit thema gezien en ergens is het toch wel zo dat dergelijke gevoelige films dichter bij de kijker staan als ze in het Vlaams zijn. Dezelfde film met Amerikaanse acteurs zou degraderen tot een Vitayafilm waar je minder binding mee krijgt. Door het taalgebruik en het veel meer herkenbare sta je (ik toch) dichter bij het totale gebeuren.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8286 berichten
  • 8432 stemmen

Goed bedoeld maar toch geen sterke indruk nalatend. Aan de acteurs ligt het niet, eerder aan de afhandeling van het verhaal, bepaald moeilijk te aanvaarden houdingen van de personages, een onbegrijpelijke ommekeer....Ook die VTM live-reportage bij de vrijlating is ondenkbaar in dergelijke gevallen. Waarom de "Goede Liekens-praatshow" werd ingelast is wel iedereen duidelijk. Voor de film zelf is het helaas geen pluspunt, eerder flauw.


avatar van K. V.

K. V.

  • 4363 berichten
  • 3768 stemmen

'k Vond het geen misse film, maar ook geen waw film. 'k zou zeggen goed voor een keertje te bekijken.


avatar van Robi

Robi

  • 2528 berichten
  • 2526 stemmen

Gelukkig is de tweede helft van de film een stuk beter als het begin. In het begin ligt het script en het acteren er zo dik bovenop dat je bijna gaat denken dat het een instructiefilm is om mensen zoals Dennis zelf duidelijk te maken dat wat ze doen niet goed is en wat er dan kan gebeuren. In de tweede helft komen gelukkig gevoelens en emotie wat meer naar boven drijven en kan je als kijker wat meer gaan meeleven met de hoofdpersonen. Al blijf ik er wel bij dat het script wel wat minder rechtlijnig had gemogen. Een beetje meer creativiteit met wat zijplotjes had deze film aanzienlijk kunnen opkrikken. En verder was ik blij dat mijn dvd ondertiteling had, want dat Vlaams blijft toch moeilijk te verstaan. Daar heb ik echt geen goesting voor.


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Op zich geen slechte film al heb ik me zeker aan enkele zaken gestoord. Omdat het een Belgische film is, ben ik meestal ook al wat milder in mijn beoordeling. Ik zie de Belgische acteurs en actrices graag aan het werk en deze leveren ook meestal goede kwaliteit. Dottermans vond ik hier bijvoorbeeld erg sterk. Een Schoenaerts en een Veerle Baetens zijn hier nog erg jong, de film is ook al een 15 jaar oud. Hun echte doorbraak kwam er toch later pas.
Tom Van Dijck vond ik wat een miscast als (simpele) advocaat. Hij had toen toch al naam gemaakt met de legendarische TV-series Het Eiland en Matroeska's. Ook een bitterjonge Maaike Neuville hier die ondanks het thema en de omstandigheden erg weinig screen time heeft.

Qua onderwerp zeker meer dan interessant en je krijgt die typische achterklap en dat oogkleppenverhaal van de buurt. Soms geniepig, maar al even vaak vrij rechtuit. Geen gepest, wel wat protest of wat commerciële schade. Ondanks de misdrijven van Dennis leef je toch met hem mee en heb je oog voor zijn handicap.

Niet altijd even diepgaand, soms nogal snel en makkelijk, maar op zich wel degelijk. Ik stoorde me vooral aan de zeer plotse ommezwaai zonder boe of bah van Barbara. Gaat ze daar ineens ook nog mee flyeren. En dan nog eens die dubbelrol van die advocaat (liefje van en advocaat van), neen, komt niet zo goed over...