• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.289 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.420 acteurs
  • 199.087 gebruikers
  • 9.376.759 stemmen
Avatar
 
banner banner

Rize (2005)

Documentaire | 84 minuten
3,36 80 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 84 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: David LaChapelle

Met onder meer: Tommy the Clown, Larry Berry en Christopher Toler

IMDb beoordeling: 7,1 (3.431)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 13 oktober 2005

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Rize

In zijn debuutfilm RIZE laat modefotograaf en clip-regisseur David LaChapelle ons kennismaken met het fenomeen "krumping', een hyper-energieke dansvorm waarin combat clown-mime en Afrikaanse tribal-dance elkaar ontmoeten. Een adembenemende en acrobatische hip hop dansvorm die als een revolutionaire beweging vanuit South Central Los Angeles de wereld verovert. Een dansvorm waarin agressie en schoonheid samenvloeien met bewegingen die een directe reactie zijn op het geweld in de omgeving. LaChapelle volgt voormalig drugsdealer Tommy Johnson. Als reactie op de Rodney King rellen in 1992 creëert hij het personage Tommy the Clown om straatfeesten en buurtevenementen op te luisteren. Tommy is populair en kinderen uit de buurt sluiten zich bij hem aan om mee te 'clownen'. Binnen de snel groeiende groep ontstaan diverse nieuwe stijlen, waaronder 'krumping'. Deze dansvorm biedt hen een alternatief voor een leven gedomineerd door drugs en gangs. Op parkeertereinen ontstaan dance-battles tussen clowns en krumpers en al snel vullen deze sporthallen met uitzinnig publiek

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van T.O.

T.O.

  • 2418 berichten
  • 2795 stemmen

Aangezien ik hier helemaal niks vanaf wist (later begreep ik dat de clip "Galvanize" van The Chemical Brothers dezelfde dans bevat) was het erg fascinerend om te zien hoe de jeugd uit South Central en Watts i.p.v. een gangbanger te worden een positieve uitlaatklep vinden in dansen als 'clowning' en 'crumping', die bestaan uit erg agressieve en wat spastische bewegingen, waarvoor ze tevens gezichtsbeschildering aanbrengen

Veel verder dan dit gaat het dan ook niet en het fenomeen is in die zin ook beperkt dat er (voorlopig) niet meer van te maken valt waarschijnlijk. Jammer dat die LaChappelle op een wat goedkope manier dan toch dingen als de L.A. riots en Martin Luther King er met de haren bijsleept, die hiermee niet direct te maken hebben.


avatar van Dreiecke

Dreiecke

  • 2768 berichten
  • 902 stemmen

Een erg ontroerende documentaire. De 'Tommy Academy' is een broodnodige exit voor de jongeren in ghetto's die anders met grote zekerheid in de levensbedreigende gangs zouden terechtkomen.

En daar zit geen enkele ouder en overige familie op te wachten, zoals we in deze docu te horen krijgen.

Tommy heeft eigenlijk zijn eigen gang gecreëerd waarin hij alle colors van een clown gebruikt, hoe geniaal is dat? Het is zijn levenswerk. Vanaf 1992 is hij al bezig en inmiddels zijn er meer dan 50 clubs van Clowners. De Clowners dragen geen gangcolors en worden daarom met rust gelaten.

De jeugd heeft een uitlaatklep, dansen en muziek, waarin ze al hun (zo te zien) tomeloze energie in kwijt kunnen. Mooier kan toch niet?

Hoezo geen achtergronden in deze docu? Het leven in ghetto's komt uitvoerig aan bod en velen komen aan het woord, de jongeren zelf, hun familie, de omgeving en zelfs de plaatselijke begrafenisondernemer....

De montage is goed en de beelden prima, de muziek is hiphop.

Wel battles, maar dan Clowning vs Crumping. Beter!