• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.917 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.970 gebruikers
  • 9.370.282 stemmen
Avatar
 
banner banner

Serebryanye Golovy (1998)

Drama / Horror | 85 minuten
3,10 10 stemmen

Genre: Drama / Horror

Speelduur: 85 minuten

Alternatieve titels: Silver Heads / Серебряные Головы

Oorsprong: Rusland

Geregisseerd door: Yevgeny Yufit en Vladimir Maslov

Met onder meer: Sergei Chernov en Vasili Deryagin

IMDb beoordeling: 6,2 (183)

Gesproken taal: Russisch

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Serebryanye Golovy

In een geheime bunker in een dicht woud, probeert een groep wetenschappers een mens met een boom te kruisen. Ze gebruiken elkaar als proefkonijn, met de bedoeling een nieuw mensenras te scheppen dat over bovennatuurlijke krachten beschikt. Mysterieuze bacillen tasten de geesten van de wetenschappers aan, waardoor ze verworden tot instrumenten van hun eigen ondergang

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Matthiasc88

Matthiasc88

  • 272 berichten
  • 925 stemmen

heel onbekend, maar zeker niet slecht


avatar van Woland

Woland

  • 4796 berichten
  • 3815 stemmen

Een nogal bijzondere film. Serebryanye golovy komt uit de late jaren '90, maar het is er niet aan af te zien; de film is in een soort sepia-achtig zwart wit gefilmd, en als je had verteld dat dit uit de jaren '60 kwam had ik het ook geloofd. Maar goed, het visuele is niet het enige wat hier experimenteel is. Ook qua verhaal, nogal free-form plot en sfeer is dit een vervreemdende film. Russische wetenschappers proberen mensen met bomen te kruisen, via een soort van houten Iron Maiden met allerlei serums. Dat gaat uiteraard niet goed, maar wat er nu eigenlijk gebeurt in de film, ik heb niet zoveel idee. Ik vermoed dat er af en toe ook nog een punt gemaakt probeert te worden over wetenschap en experimenten, en misschien ook wel over de samenleving, maar ook daar is het allemaal zodanig indirect dat ik het punt in ieder geval gemist heb. Om de woordgrap maar vast te maken, ik snapte er geen hout van.

En toch had het wel wat. Qua sfeer en vervreemdende beelden, qua fraaie beelden, qua WTF-gehalte. Alleen aan te raden voor de liefhebber van arty en experimenteel, gelukkig val ik enigszins in die richting.


avatar van Woland

Woland

  • 4796 berichten
  • 3815 stemmen

En ik zie net dat dit niet mijn eerste kennismaking met Yufit is; Papa, Umer Ded Moroz (1991) was nog een graadje onbegrijpelijker. Necrorealisme, het is me wat. Mocht er iemand meer willen ontdekken van de beste man, hier is een leuk overzicht.


avatar van beavis

beavis

  • 6627 berichten
  • 14782 stemmen

www.youtube.com/watch?v=v7WaLUwmNuw&t=1s

Geweldige short van een andere experimentele rus, waarin beelden en "plot" van Silver Heads worden gebruikt. Was ooit te zien op het IFFR (en is aangekocht door EYE destijds). Koly | IFFR

8 minuten Russische dadaïsme, voor wie even iets bijzonders wilt zien