• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.079 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.066 acteurs
  • 199.011 gebruikers
  • 9.372.253 stemmen
Avatar
 
banner banner

Musik i Mörker (1948)

Drama | 87 minuten
2,83 9 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 87 minuten

Alternatieve titels: Music Is My Future / Music in Darkness / Night Is My Future

Oorsprong: Zweden

Geregisseerd door: Ingmar Bergman

Met onder meer: Mai Zetterling, Birger Malmsten en Gunnar Björnstrand

IMDb beoordeling: 6,4 (1.691)

Gesproken taal: Zweeds

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Musik i Mörker

"From the World's Master Film Maker Ingmar Bergman a startling journey into the darkness of the human soul!"

Bengt is sinds een ongeval tijdens zijn diensttijd blind. Hij wil als volwaardig lid van de maatschappij geaccepteerd worden, maar krijgt alleen minderwaardige baantjes. Een verloren wedstrijd met de kennis van een vriendin brengt paradoxaal genoeg troost, omdat hij tenminste niet ontzien is.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Mochizuki Rokuro

Mochizuki Rokuro

  • 18942 berichten
  • 16349 stemmen

Bergmans vierde film is op zich best wel weer een interessant vroeg werk. De eerste drie films flopten nogal en Bergman adapteerde vervolgens een script naar een roman. Wat mij betreft een driestuiversroman, want behoorlijk sentimenteel. Dat vraagt om een alle remmen los film - dan. Sirkiaans zeg maar. Bergman doet het anders en het pakt best intrigerend uit. Het wordt een mix van Sirk en Buñuel. Duister, surealistisch. Hij gebruikt erg veel schaduwen, afstandelijke kaders en hoeken, waarin hij de diepte benut en accentueert.

Maar na een half uur laat hij deze rare mix-stijl los en krijgen we een stroperig, saai vervolg. Als je overacting in Kurosawa's Seven Samurai niet trekt dan is het middenstuk hier ook doorbijten. Niet al te best.

De laatste 20 minuten zijn weer redelijk goed al blijft de hoofdrolspeler een beetje een baal hooi. Mai Zetterling is wel erg innemend. Ze speelde nooit meer in een andere Bergman film helaas, maar Harriet Andersson was een zeer adequate opvolgster in allerlei schattige rollen in de films die volgden.