Genre: Actie / Horror
Speelduur: 84 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Mark A.Z. Dippé
Met onder meer: Reggie Lee, China Chow en Tory Kittles
IMDb beoordeling:
4,7 (5.878)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Frankenfish
"Welcome to the bottom of the food chain."
Een vis wordt gemuteerd en verandert in een moordende schubbenpartij! Hij ontsnapt en belandt in de Louisana Bayou waar hij een botengemeenschap aanvalt.
Externe links
Acteurs en actrices
Sam Rivers
Eliza
Mary Callahan
Dan
Jeff
Gloria Crankton
Joseph
Anton
Bobbi
Roland
Video's en trailers
Reviews & comments
Geraldinho
-
- 15 berichten
- 126 stemmen
Op zich hou ik wel van dit soort films.Vanavond op tv,dus ik ga zeker wel kijken.Hopelijk is het wel van iets betere kwaliteit dan bijv.:Komodo,Python enzo,want anders gaat de tv na een half uur weer uit.
Martijnnn
-
- 2248 berichten
- 2410 stemmen
Deze MOET ik zien, hoe geniaal kan een titel alleen al niet zijn.
A3aan79
-
- 14 berichten
- 26 stemmen
Je moet ervan houden. Defilm is wel leuk in elkaar gezet, meer ook niet
Euhm...gezien je reactie.. waarom geef je 'm dan 5 sterren? Ben 't overigens wel met je tekst eens 
umbro01
-
- 155 berichten
- 135 stemmen
Geen slechte film, maar ook geen geweldige. Jammer dat het Verhaal zo dun is. maar toch wel een redelijk spannende film.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Stukje gezien, zag er best vermakelijk en oninnig uit.
Leno
-
- 5921 berichten
- 4407 stemmen
Jammer dat de film zich ietsje te serieus neemt. De dialogen en karakters hadden veel meer over de top moeten zijn en wat meer humor had ook wel gemogen. Verder natuurlijk slecht, met matige special effecten en een verhaal dat helemaal nergens over gaat.
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8162 stemmen
Ik had weinig verwachtingen, maar had gisteren best wel zin in een lekker pulpfilmpje. Bij vlagen best aardig, met een aardig verzonnen monster, maar qua effecten en dialogen behoorlijk matig.
Ben het verder met bovenstaande post eens, dat deze film zich veel te serieus neemt. Stop hier meer humor en meer actie in en je hebt gegarandeerd een leuk popcornfilmpje zoals bijvoorbeeld Deep Rising.
2,0* meer kan ik er helaas niet van maken.
nightbreed
-
- 3360 berichten
- 5029 stemmen
Haha, werkelijk alles was slecht aan deze film.
Het slechtste was het script, ongelovelijk hoe ze deze bullcrap aan een studio weten te slijten.
maerk
-
- 4249 berichten
- 2702 stemmen
Erg lekkere pulp 
Natuurlijk is het acteerwerk matig en alles zo'n beetje cliché...maar hij is een stuk beter dan de meeste 'Monstermovies'. De special effects waren wel oké. Het einde was, naast voorspelbaar, erg leuk 
Vermakelijk tussendoortje met een geniale titel!
3*
stephan73
-
- 6269 berichten
- 14446 stemmen
Ooit (zo'n 16 jaar geleden) waren horrorfilms zowat het enige dat ik keek. Ik verslond ze. Daar is in de loop der tijd best wat veranderd, maar ik kijk ze toch nog met enige regelmaat. Ik ga dan wel niet meer naar de videotheek, maar neem toch de films op die op TV worden uitgezonden.
Worden ze nou echt steeds slechter, of wordt ik gewoon te kritisch? Want, dit was wederom een barslechte film, met onzin effecten en een flinterdun verhaaltje wat voor een plot moest doorgaan.
Ik kan me voorstellen dat iemand die nu de leeftijd is die ik was toen ik alleen maar horrorfilms keek, dit leuk vindt. Maar deze was gewoonweg bagger.
1*
The Last
-
- 7169 berichten
- 0 stemmen
Voor goede (ouderwetse) horrorfilms mag je mijn (top 10) lijstje als inspiratiebron gebruiken 
01. Angel Heart
02. Christine
03. The Shining
04. Jaws
05. The Blair Witch Project
06. A Nightmare on Elm Street
07. The Thing
08. The Excorcist
Op TBWP na, allemaal 70's en 80's klassiekers. Probeer het maar eens, als je echt een goede horrorfilm wilt zien
stephan73
-
- 6269 berichten
- 14446 stemmen
Ik heb geen probleem met oude horrorfilms, meer de nieuwere..
Ik heb de titels in je top 10 lijst allemaal gezien en (met uitzondering van TBWP) waren dat inderdaad allemaal topfilms! 
reaperr
-
- 10 berichten
- 8 stemmen
ik vind de film beter dan ik had gedacht toen ik de titel las.
FRANKENFISCH
Lijkjuh
-
- 157 berichten
- 0 stemmen
Weer eens wat anders dan een seriemoordenaar 
Alldoss
-
- 39 berichten
- 0 stemmen
Wel een spannende film. Maar als ik eerlijk ben vondt ik het niet écht horror maar meer thriller & een beetje actie..

paul83
-
- 1361 berichten
- 1571 stemmen
Vond dit voor een B-horrorfilm zeker niet slecht. Er wordt leuk geacteerd en de special effects zijn zeker te pruimen. Clichés worden ook leuk op de hak genomen en tevens is de film nog spannend ook.
Leuk eind van de film maakt dit tot een goede tijdvuller. Laat je niet misleiden door de trieste titel want deze film is best ok!
playah26
-
- 190 berichten
- 782 stemmen
heel erg matige horror, de special effects waren gewoon lachwekkend.. het verhaal was te makkelijk en de acteer prestaties waren ook allen beneden niveau.
geen aanrader dus!
namingway24
-
- 1117 berichten
- 1403 stemmen
Soms zijn de films waarvan je het minst verwacht de leukste verrassingen. Met wat vrienden erbij die ook van dit soort films houden was het een paar jaar geleden genieten geblazen.
Het verhaal is niet zo bijzonder, maar de uitwerking wel. De special effects zagen er voor een DVD-film goed uit. De steeds muterende vissen zorgen voor een paar aardige schrikmomenten, vooral wanneer ze plotseling ook uit het water komen. Het einde was standaard, maar voor een pulpfilm van dit kaliber zeer toepasselijk.
Laat "Bride of Frankenfish" en "Son of Frankenfish" maar komen!!!
Phantasm
-
- 7600 berichten
- 7509 stemmen
Wat een belachelijke film, moet zeker een soort:JAWS voorstellen, die stukken beter was.
paul83
-
- 1361 berichten
- 1571 stemmen
Wat een belachelijke film, moet zeker een soort:JAWS voorstellen, die stukken beter was.
Zucht........anders ga je the Godfather met Mafia vergelijken........
LEIDENAAR187
-
- 993 berichten
- 0 stemmen
Ik had een film verwacht die ik niet eens af kon kijken,en die ik een 0.5 zou geven,want wat een belachelijke titel!
Maar het viel mee,best aardig.
Een film a la anaconda/deep rising was mogelijk geweest met wat betere dialogen,getikte/vage karakters en meer humor.
Vascago
-
- 4798 berichten
- 3594 stemmen
Geweldige film. De sfeer is echt geweldig. Je waant je terug in de 80's. Fantastisch monster ook. De kills van de vis zijn super, er is genoeg spanning en ook de soundtrack is goed. Enige piepkleine minpuntje is Dan, behoorlijk irritant figuur dus het geweldige einde maakt dat weer aardig goed
.
Sjoerdow
-
- 1006 berichten
- 1304 stemmen
Schande dat de veronica-gids hiervoor 3 sterren geeft.
Het verhaal heeft best potentie en de setting is alleraardigst, maar daartegenover staan de waardeloze visuele effecten, en de slechte acteerprestaties.
Beste flutfilm!
jumpstylemovie
-
- 6225 berichten
- 1221 stemmen
Stomme film, zo slap als maar kan maar toch wel vermakelijk. Voor een film uit 2004 kunnen de Special Effects stukken beter. Het einde was wel grappig.
2,5* (net)
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
Een best geestig stukje prul. Met een poster als bovenstaande, een synopsis over een gemuteerde vis en een titel als Frankenfish heb je natuurlijk al een redelijk goed idee van wat je kunt verwachten. Een dertien-in-een-dozijn script met genoeg irritante personages zodat de met windows 3.11 geprogrammeerde vis in ieder geval flink kan gaan huishouden.
De film komt echter erg langzaam op gang en lijkt zichzelf op bepaalde momenten veel te serieus te nemen. Zeker als de film ergens halverwege de personages wat diepte en achtergrond wil meegeven, blijkt dat de makers het toch beter bij simpel hak- en bijtwerk kunnen houden. Die advocaat was wat dat betreft nog wel een geestig karakter in de film, maar de rest van de karakters (en diens vertolkers) waren zo triest dat je als kijker al snel voor de mutatie- vis gaat juichen.
In de tweede helft van de film gaat het er gelukkig dan ook lekker vlot aan toe. Er komen wat geestige slachtpartijen voorbij en ook de knipoog lijkt in het tweede deel van de film een beetje naar voren te worden geduwd. Gelukkig maar, want als een film met de titel Frankenfish zichzelf serieus gaat nemen, is er toch echt iets mis. Frankenfish had wat dat betreft nog een heel stuk leuker gekund, maar als tussendoor pulp is het zeker de beroerdste niet. Geinig einde ook.
2,5 sterren.
TomSailor
-
- 10 berichten
- 14 stemmen
Nou ik heb een half uurtje gekeken gister in de hoop dat het wat zou worden. Maar echt die special effects waren zo slecht, dat ik maar ben gaan slapen.
Fryce
-
- 1099 berichten
- 2337 stemmen
Hij zit redelijk netjes in elkaar. Ontwijkt geen bloederige scènes en heeft best een leuk verhaal. Al met al helemaal niet slecht.
DeCol
-
- 7009 berichten
- 3024 stemmen
De zoveelste film over een gemuteerd beest, maar toch meestal wel vermakelijk. Ook Frankenfish was aardige pulp.
Film komt erg traag op gang, maar eenmaal aangekomen op de woonboten begint het mooie bijtwerk. Iets waar ik me wel aan irriteerde en je ziet het zo vaak terug was dat zo'n kerel weet dat er zo'n beest in het water zit, vervolgens iets hoort in het water en dan heel dichtbij het water gaat schijnen met een zaklamp. Waarom? Eén van de sterfgevallen verrasste me nogal. Namelijk dat China Chow zomaar even in der kop werd geschoten. Schrikmomenten waren er uiteraard niet en de spanning was ver te zoeken maar het was allemaal wel redelijk vermakelijk. De special effects vond ik zo slecht nog niet, behalve toen big frankenfish tevoorschijn kwam. Dat beeld was wel erg matig.
Er werd matig geacteerd en de karakters waren vrij typisch allemaal. Enkel om die Dan kon ik nog wel lachen. Vooral op het einde: Hey little fishy..
Verwacht hier niet teveel van en er is best van te genieten.
2,5*
TragieStar.*
-
- 3473 berichten
- 1632 stemmen
FrankenFish.
Wat een belachelijke film zeg.
Het begin begon echt zo saai.
Daarna werd het wel wat spannender. Maarja die vis/monster of whatever het dan ook is was zooo nep!
Ik heb me soms echt gewoon dubbel gelegen omdat het het zo lachwekkend was hoe slecht er werd geacteerd enzovoorts.
Het verhaal sloeg ook nergens op. En het verdere verloop van de film was gewoon te saai. En dan nog die bruine neger die alles zo goed weet. En elke keer een zo'n stom geluid als die vis eraan komt. Pff ik zwijg erover. Dat ik de film nog helemaal afgekeken heb zeg :O
Maar ik geef het dan toch nog 1,5 * om het niet helemaal af te kraken 
Het laatste nieuws

Waargebeurde WOII-film 'Anthropoid' met Cillian Murphy is vrijdag te zien op televisie

Nederlandse komedieserie 'Moedermaffia' scoort op Videoland

Duitse spionageserie 'Unfamiliar' nu beschikbaar op Netflix

Netflix-hit 'Finding Her Edge' zeker van een tweede seizoen
Bekijk ook

Superstition
Horror, 1982
20 reacties

Revenge of the Green Dragons
Actie / Misdaad, 2014
22 reacties

Prey
Horror / Thriller, 2007
122 reacties

D-War
Fantasy, 2007
203 reacties

Boa vs. Python
Sciencefiction, 2004
59 reacties

Earth vs. the Spider
Horror / Sciencefiction, 2001
28 reacties
Gerelateerde tags
jagervislouisianaswampdierlijke aanvalhorrorbossenbayoubiologistgenetically modified organism animal horrorgiant fish rural setting
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.

