

One, Two, Three (1961)
Genre: Komedie
Speelduur: 115 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Billy Wilder
Met onder meer: James Cagney, Horst Buchholz en Pamela Tiffin
IMDb beoordeling:
7,9 (22.578)
Gesproken taal: Duits, Engels en Russisch
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot One, Two, Three
"Billy Wilder's Explosive New Comedy"
C.R. MacNamara (Cagney), een in West Berlijn gestationeerde hoge pief van Coca Cola, dient een oogje in het zeil houden als de dochter van zijn baas op bezoek komt. Als hij er achter komt dat ze niet alleen verliefd is geworden op een jonge woeste communist uit Oost Berlijn, maar ook nog eens met hem getrouwd is, denkt hij dat hij zijn carrière vaarwel kan zeggen. Hij ziet nog maar één uitweg: hij zal de jonge rebel moeten omvormen tot een geschikte schoonzoon. Er is echter nog een probleem: zijn baas staat binnen 24 uur bij hem op de stoep.
Externe links
Acteurs en actrices
C.R. MacNamara
Fräulein Ingeborg
Otto Ludwig Piffl
Scarlett Hazeltine
Wendell P. Hazeltine
Melanie Hazeltine
Schlemmer
Fritz
Phyllis MacNamara
Peripetchikoff
Video's en trailers
Reviews & comments

T.O.
-
- 2145 berichten
- 2397 stemmen
Wilder moest inderdaad uitwijken naar München voor filmopnames, vanwege de bouw van de Berlijnse muur:

Tijdens het kijken moest ik - net als velen hierboven - vaak denken aan screwball films, zoals His Girl Friday. Maar One, Two, Three is twintig jaar later gemaakt en gaat verder dan dat. De maatschappelijke context van de Koude Oorlog loopt als een rode draad door het ironische script. De film is relatief simpel geschoten, met een paar uitzonderingen zoals de hilarische scène in het Oost-Berlijnse hotel.
De spitsvondige dialogen zijn erg intens en soms iets te bijdehand, maar het is erg knap hoe Wilder het niveau tot aan het einde behoudt. De personages worden duidelijk naar een hoger plan getild. Na anderhalf uur gaat alles zelfs nog een versnelling omhoog, wat ik iets teveel van het goede vond.
De dominante James Cagney had het overigens niet zo op zijn ambitieuze collega Horst Buchholz:

gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Een ouderwetse, vrolijke, cynische, politiek satirische, vlot vertelde, maar ook wel vederlichte klucht (met de gebruikelijke chaos en conflicten), met een parodie op de heersende koude oorlog, waarin de strijd tussen het kapitalisme en het communisme op de korrel werd genomen. Vooral het middendeel was minder grappig.

lezertje
-
- 938 berichten
- 0 stemmen
James Cagney ervaarde het draaien van deze film zo negatief, dat hij zich terugtrok uit de filmbusiness en 20 jaar later een cameo accepteerde in 'Ragtime'(1981). (Bron: Imdb).

lezertje
-
- 938 berichten
- 0 stemmen
James Cagney is weergaloos in deze komedie uit de tijd dat komedies nog echte komedies waren. Hert tempo van de film is moordend en de setting, het grootste deel van de film speelt zich af in het kantoor van Cagney, verraad de bron: een toneelstuk van Ferenc Molnar. Regisseur Billy Wilder was samen met zijn vaste schrijver I.A.L. Diamond verantwoordelijk voor het sublieme script.

Chainsaw
-
- 8580 berichten
- 3382 stemmen
Tweede kijkbeurt en eveneens enorm goed bevallen. Het is even inkomen, maar One Two Three wordt gaandeweg steeds leuker en leuker. En steeds sneller, tot op een moment waarop alles echt in een razend tempo voorbij vliegt. Billy Wilder geeft ons - zoals geen ander dat kan - een achtbaanrit van jewelste; men rent en vliegt door het beeld en de scherpzinnige dialogen en beledigingen volgen elkaar in een ongekend hoog tempo op. Je moet niet vies zijn van klucht-achtige films, karikaturen en voortdurend schreeuwende personages, maar vervelen is er in ieder geval niet bij.
4 sterren.

de grunt
-
- 4274 berichten
- 1569 stemmen

pjmj
-
- 269 berichten
- 265 stemmen
Jammer jammer jammer.... Dit vind ik nou echt zo'n film die schreeuwt om in kleur opgenomen te moeten worden. Helaas een zwart-wit opname, wat de hilariteit en de vele vrolijke momenten tekort heeft gedaan wat mij betreft. Kleur had deze film een hele zet extra gegeven om tot een compleet kijkfeest te worden.

frolunda
-
- 1096 berichten
- 4472 stemmen
Opnieuw een goede en vooral leuke komedie van regisseur Billy Wilder, eigenlijk meer een hilarische klucht vol chaotische toestanden. Dat alles samengeperst in messcherpe dialogen die in een moordend tempo over het scherm rollen. Af en toe werd het zelfs een beetje te veel van het goede en was een rustpunt in de film wellicht wat verstandiger geweest.
One, Two, Three speelt met het vlotte scenario wel handig in op de toenmalige Oost West verhoudingen en de daaruit voortvloeiende koude oorlog commotie, en geeft daar een prachtige sneer aan.
De film voelt zo nu en dan wel wat gedateerd aan, mede door de soort humor maar door de uitstekende rol van James Cagney (vooral zijn Duitse uitspraken waren dolkomisch) kon ik daar toch vrij makkelijk overheen stappen.
One, Two, Three behoort weliswaar niet tot de allerbeste films van Wilder maar het is er zeker één die je een keer gezien moet hebben.
Het laatste nieuws

Netflix deelt trailer aankomende apocalyps-film met Julia Roberts, Ethan Hawke en Mahershala Ali

Getuigen onthullen details dood John Lennon in nieuwe docureeks: 'Hij riep dat hij neergeschoten was'

RTL en Videoland slaan de handen ineen met de Efteling: 'Sprookjes bestaan'

'The Marvels' naar verwachting slechtst scorende Marvelfilm ooit: zijn mensen Marvel-moe?
Bekijk ook

Shoah
Documentaire / Oorlog, 1985
107 reacties

Witness for the Prosecution
Misdaad / Drama, 1957
123 reacties

Es Geschah am Hellichten Tag
Misdaad / Thriller, 1958
45 reacties

Ace in the Hole
Drama / Film noir, 1951
92 reacties

The Apartment
Romantiek / Komedie, 1960
147 reacties

White Heat
Film noir / Misdaad, 1949
132 reacties
Gerelateerde tags
berlijn, duitslandgevangenisclerkatlantakoude oorlogcoca-cola communistischcapitalistsovjet unieheadquarter iron curtaintotalitarian regimejokeruslandchamber of commerce zwangerschapeast berlinwest berlinprincipalbruiloftamericanjeugd
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.