• 15.787 nieuwsartikelen
  • 178.147 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.201 acteurs
  • 199.051 gebruikers
  • 9.373.905 stemmen
Avatar
 
banner banner

Du Er Ikke Alene (1978)

Romantiek / Drama | 90 minuten
3,23 43 stemmen

Genre: Romantiek / Drama

Speelduur: 90 minuten

Alternatieve titel: You Are Not Alone

Oorsprong: Denemarken

Geregisseerd door: Lasse Nielsen en Ernst Johansen

Met onder meer: Anders Agensø, Peter Bjerg en Ove Sprogøe

IMDb beoordeling: 7,1 (4.430)

Gesproken taal: Deens

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Du Er Ikke Alene

"Love thy neighbor as thyself."

De jonge tiener Bo is te gevoelig om om te gaan met druk op zijn kostschool. Het schoolhoofd is een kille, religieuze man die de gevoelens van zijn leerlingen niet begrijpt. Bo vereenzaamt langzaam. Tot hij steun vindt bij de zoon van het schoolhoofd, Kim. De jongens ontwikkelen een zeer hechte band en uiteindelijk zelfs een relatie.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Lærervikar Andersen

Kim's Father / Superintendent

Kim's Mother

Teacher Jens Carstensen

Teacher Mortensen

Teacher Justesen

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5072 stemmen

Wil ik graag eens zien. Voor zo ver ik weet enkel te bestellen op een peperdure VHS in de VS. Hoge IMDB waardering.


avatar van ags50

ags50

  • 778 berichten
  • 7426 stemmen

Prachtige film die tegenwoordig waarschijnlijk niet meer gemaakt had kunnen worden. Toch: verhaal is soms fragmentarisch en daardoor minder gemakkelijk te volgen; karakters worden niet uitgediept (bijv. de relatie tussen Kim en zijn vader, het internaatshoofd). Interessant zijn de tegenstellingen tussen verschillende soorten relaties (meisje verleidt jongere jongen of wijdt zij hem in?; diverse jongen/meisje vrijages maar ook meer jongen/jongen dan alleen de ontluikende relatie tussen Bo en Kim). De DVD-versie (TLAreleasing besteld via Amazon UK, regio 1 zonder probleem af te spelen op regio 2) heeft goede vertaling (in het Engels) maar wel veel tekst zodat je snel moet lezen.


avatar van pomper

pomper

  • 14 berichten
  • 795 stemmen

Typisch progressief oldschool Scandinavisch jeugdfilmpje. Leuk, kabbelend en aandoenlijk verhaal, maar uiteindelijk toch een beetje saai.


avatar van Delta65

Delta65

  • 117 berichten
  • 252 stemmen

Het onderwerp spreekt me aan, maar ik vond de film nogal saai.

En JEETJE, wat zagen die jongens er toen fout uit hahaha!!


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Wat een vage tijdsgebonden, broksgewijze en saaie coming of age film. Typisch jaren zeventig en wat achterhaald.


avatar van Mochizuki Rokuro

Mochizuki Rokuro

  • 18942 berichten
  • 16349 stemmen

Een zoetige film, een film met gebreken, maar ook een vrij bijzondere en soms een vrij expliciete film. In romantisch 'Timotei'-licht (was het debuut van Roy Andersson niet ook ongeveer zo gefilmd??) wordt zowel de ontluiking van seksualiteit (zeker niet alleen homoseksualiteit - bovendien homoseksualiteit is helemaal geen issue in de film, maar gewoon een geaccepteerd gegeven) ) als opstand tegen gezag en ouders naar voren gebracht. Inderdaad nogal fragmentarisch en sommige zaken voelen onuitgediept . De setting en sfeer, het spel van de jongens maken het aan de andere kant weer heel bijzonder.


avatar van Darbie

Darbie

  • 1519 berichten
  • 6022 stemmen

In mijn optiek is dit een film voor de jeugdmatinee.


avatar van Fransman

Fransman

  • 3022 berichten
  • 2267 stemmen

Heerlijke jaren zeventig film, met jongens met (te) lang haar, discussies met autoritaire leerkrachten, een schoolstaking en een opbloeiende liefde tussen twee jongens, de 14-jarige Bo en de 11-jarige Kim. Daar slaat ook de titel op, om jongens met homoseksuele gevoelens een hart onder de riem te steken. En in dat opzicht is de film (of het Denemarken van destijds) ver vooruit: ze krijgen seksuele voorlichting en homoseksualiteit is geen taboe. Ik snap dus ook de reacties hier niet, die deze film achterhaald vinden. Een remake zou prima zijn voor al die moslimjongeren die niet uit de kast durven komen.

De film is niet prekerig of moralistisch, eerder luchtig. De jongeren vermaken zich prima. Van de synopsis hier klopt niet veel. Geschreven door iemand die de film niet gezien heeft. Bo geeft eerder leiding aan Kim, niet omgekeerd. En verder gaat het natuurlijk vooral over seks, want daar hebben jongeren van die leeftijd het over. Een rustige film, aangenaam om naar te kijken en moedig voor die tijd.


avatar van Collins

Collins

  • 7294 berichten
  • 4311 stemmen

De film laat zien dat zelfs de afgeschermde omgeving van een internaat niet in staat is om de seksuele ontwikkeling van jonge mensen tegen te houden dan wel in gewenste banen te leiden. De pogingen van het strenge en verstandelijke schoolbestuur schijnen eerder averechts te werken. Hiermee is de film inhoudelijk wel gekraakt, volgens mij.

Regisseurs Ernst Johansens en Lasse Nielsens hebben in ieder geval geen selectieve blik gehad bij het maken van hun film maar een hele naturalistische. En dat is een positieve constatering. In het internaat speelt het geen enkele rol of iemand homo- of heteroseksueel is. De film spreekt geen oordeel uit, maar laat gewoon op fijngevoelige wijze zien hoe de diverse personages in de film zich gedragen. Sommigen zijn rebels. Anderen timide. En weer anderen offensief. Eén ding hebben ze gemeen. Ze zijn allemaal onzeker en zijn allemaal bezig hun grenzen op te zoeken. Tja, hele verrasende inzichten zoek je in deze film tevergeefs.

De film zou in bepaalde scenes tamelijk expliciet zijn. Ik vond dat wel meevallen. Ik zag vooral veel zelfonderzoek, genegenheid en tederheid. Niets om je over op te winden. De film biedt geen nieuwe inzichten. Geen schokkende taferelen. Eigenlijk vond ik de film niet bijster interessant. Beetje aan de saaie kant zelfs. En bovendien nogal rommelig geënsceneerd en zonder aansprekende personages. Ik had graag wat meer ronding in de personages en wat meer lijn in het verhaal willen zien. Nee, niet onder de indruk.