• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.926 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.938 acteurs
  • 198.976 gebruikers
  • 9.370.389 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Carpenter (1988)

Horror | 89 minuten
1,83 24 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 89 minuten

Oorsprong: Canada

Geregisseerd door: David Wellington

Met onder meer: Wings Hauser, Lynne Adams en Pierre Lenoir

IMDb beoordeling: 5,0 (895)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Carpenter

"He's turning their dream house into a nightmare!"

Alice en haar ontrouwe echtgenoot Martin verhuizen naar een eigenaardig oud houten huis, waar nogal wat aan opgeknapt zal moeten worden. Terwijl Martin zich bezighoudt met flirten, probeert een bonte verzameling klusjesmannen het huis in goede orde te brengen, maar met weinig resultaat. Na enige tijd komt Alice tot de ontdekking dat zich in de kelder van het oude huis een onheilspellende en onverklaarbare verschijning ophoudt. Het is de geest van de timmerman die het huis veertig jaar terug bouwde.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Jonkster

Jonkster

  • 80 berichten
  • 1187 stemmen

Deze film is precies wat het plaatje al doet vermoeden: Slecht op elk front. Wat dat betreft komt het zijn verwachtingen volledig na 1*


avatar van Dragon

Dragon

  • 62559 berichten
  • 4509 stemmen

Inderdaad heel erg slecht en zeer saai. "...You'll be asleep in your seat!" zou een beter geschikte tagline zijn. */*****


avatar van Meneer Bungel

Meneer Bungel

  • 13163 berichten
  • 0 stemmen

Het duurt erg lang voor er iets leuks komt, maar toch blij dat ik hem ervoor heb uitgekeken: sterke 'man on fire'-stunt(s) als finale en het stukje met de nailgun mag er ook nog zijn, verder behoorlijk flut, inderdaad.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6351 berichten
  • 4613 stemmen

Koortsdromen van een (Canadese) expeditie, part deux

Waarom kunnen Canadezen geen normale slasherfilms maken? Toen de Amerikaanse vleesmolen begin de jaren '80 nog op volle toeren draaide, dreven ze in Canada al openlijk de spot met het genre met pastiches zoals Humongous en Visting Hours en wanneer de Amerikanen een paar jaar later ook eindelijk de postmoderne geneugten ontdekten (Evil Laugh, Slaughter High, Cutting Class..), raakten ze in het hoge noorden helemaal de pedalen kwijt met curiosa als The Carpenter, een soort kruising tussen Straw Dogs en Ghost. De film gaat over een van een zenuwinzinking herstellende huisvrouw die voor een dilemma komt te staan: kiest ze voor haar echtgenoot – een lijzig beta mela professortje dat vrouwlief niet eens wat zakgeld voor nieuw behangpapier wil toestoppen en haar op de koop toe nog eens bedriegt – of voor de geest van een timmerman die ’s nachts aan hun recentelijk aangekocht droomhuis komt werken? Timmerman is nog van de oude stempel: zelfredzaam, hoffelijk, anti-intellectueel.. Stijldansen op krakerige Franse grammofoonplaten ziet hij als het hoogtepunt van romantiek. In het land van panic rooms en gated communities wordt het huis een soort persoonlijk fort, dat met man en macht verdedigd moet worden. De indringers worden zelfs vermoord met een sterk arbeidsethos; snel even wat ledematen afhakken met een cirkelzaag en dan weer aan het werk. De ‘get off my property’ mentaliteit straalt af op Alice (dat de concubine van haar man toegeeft zwanger van hem te zijn, tot daar aan toe, maar wanneer dat secreet het huis een 'lelijk hok' durft te noemen, schiet Alice meteen uit haar krammen), tot ze beseft dat de twee mannen in haar leven – zij het op een heel andere manier – allebei chauvinistische goorlappen zijn die haar willen onderdrukken. Beter vrijgevochten zijn: verfpotten verkopen, margarita’s gaan zuipen met die rouwdouw van een zus, dat soort dingen. Een slasher met een opmerkelijke minachting jegens USA values die me doet besluiten: de Canadezen hebben de geschiedvervalsing omtrent Black Christmas duidelijk nooit helemaal verwerkt.


avatar van perceived

perceived

  • 1775 berichten
  • 5587 stemmen

Vreemd, totaal niet spannend filmpje met slasher-elementen. Klinkt niet echt positief, maar heb me er toch best mee vermaakt