• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.171 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.056 gebruikers
  • 9.374.369 stemmen
Avatar
 
banner banner

Incident at Oglala (1992)

Documentaire | 93 minuten
4,00 5 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 93 minuten

Alternatieve titel: Incident at Oglala: The Leonard Peltier Story

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Michael Apted

Met onder meer: Leonard Peltier, John Trudell en Robert Redford

IMDb beoordeling: 7,5 (1.351)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Incident at Oglala

Op 26 juni 1975 worden tijdens een incident met een groep Indianen uit een reservaat twee Amerikaanse politieagenten gedood. Van alle beschuldigden wordt alleen Leonard Peltier veroordeeld, maar veel wijst erop dat hij onterecht beschuldigd werd. Regisseur Michael Apted probeert de ware oorzaak van de schietpartij te onderzoeken.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Zichzelf - Former Assistant FBI Regional Head, South Dakota

Zichzelf - Former Assistant U.S. Attorney

Zichzelf - Former Goon Squad Member

Zichzelf - U.S. Government Commission on Civil Rights

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Kokopelli

Kokopelli

  • 35 berichten
  • 32 stemmen

Goede poging om de Amerikaanse rechtsspraak voor Indianen aan de tand te voelen. Inmiddels is de onschuld van Peltier wel duidelijk geworden. Als zijn zaak wordt geopend, is steeds weer dezelfde rechter die hem de das om doet. Wat een smerige politiek. Peltier zit dit jaar 6 febr. 2008, 31 jaar gevangen. Zijn enige misdaad is dat hij Indiaan is. Dit jaar kan zijn zaak weer worden heropend. Laten we het beste voor hem hopen.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11397 berichten
  • 9906 stemmen

Regisseur Michael Apted maakte in hetzelfde jaar de film Thunderheart over ditzelfde incident. Het betreft een schietpartij waarbij twee blanke agenten om het leven kwamen. Veel van de mensen die direct betrokken waren bij het incident komen aan het woord, ook al zijn de enige (nog levende) ooggetuigen leden van de Oglala-stam waarvan Leonard Peltier verantwoordelijk wordt gehouden (en is veroordeeld) voor de dodelijke slachtoffers.

Hoewel deze documentaire duidelijk grote vraagtekens zet bij de manier waarop het onderzoek en de rechtszaak zijn verlopen, kan het niet tippen aan The Thin Blue Line. Het gebrek aan archiefbeelden speelt daarbij een rol, ook al probeert Apted de schietpartij halfhartig te reconstrueren. Uiteindelijk is het aan een keur aan pratende hoofden om te vertellen hoe zijn tegen de zaak aankijken en de analyse is niet éénduidig. De bijdrage van Mr X - de zelfverklaarde échte schuldige - die in een soort blauw gimp-suit verschijnt, is niet erg overtuigend. Het verhaal is best interessant, maar Apteds rechtlijnige benadering maakt dit toch tot een lange zit.