• 15.869 nieuwsartikelen
  • 178.589 films
  • 12.249 series
  • 34.038 seizoenen
  • 648.332 acteurs
  • 199.163 gebruikers
  • 9.381.936 stemmen
Avatar
 
banner banner

Heart of America (2003)

Drama / Thriller | 87 minuten
3,13 171 stemmen

Genre: Drama / Thriller

Speelduur: 87 minuten

Alternatieve titel: Home Room

Oorsprong: Canada / Duitsland

Geregisseerd door: Uwe Boll

Met onder meer: Jürgen Prochnow, Michael Paré en María Conchita Alonso

IMDb beoordeling: 4,5 (2.781)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Heart of America

"When pushed too far the VICTIMS of violence seek REVENGE!"

Het is de laatste dag voor de leerlingen van de "Riverside High School". Al enkele jaren worden de vrienden Daniel en Barry door medestudenten zowel mentaal als fysiek misbruikt. Ze hadden nooit het lef om van zich af te bijten. Vandaag op de laatste schooldag nemen ze bloedig wraak op hun belagers. Deze gewelddadige laatste dag op school zal voor altijd zijn sporen nalaten.

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5893 stemmen

Meer 'interessant' dan goed. Belabberde cameravoering, veelal storende muziek en standaard drama verhaaltjes erom heen om het verhaal compleet te maken. De film kende wel enkele redelijke stukjes, maar het had zoveel beter gekund. Meer interessant dan goed dus.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Een Uwe Boll film die warempel een goed niveau haalt

Vond deze film best indrukwekkend. Hoe krijg je leerlingen zover dat ze zich laten gaan met wapens op een school...ongelooflijk. Trieste is dat dit geen fictie is, maar overal gebeurd. En soms barst de bom dan eens en is het te laat. Beklemmende film!

3,5*


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Reuze meevaller voor een Boll eigenlijk.

Wel weer zo'n typische schoolkill film waar je eigenlijk alleen kijkt voor de laatste tien minuten. Het hoe en waarom ze zover zijn gekomen vind ik niet zo boeiend en allemaal wat sentimental mumbo jumbo. Lichtgeraakte tieners en tieners die weinig aan zelfreflectie doen.

Toch kijkt het allemaal lekker weg maar een "impact" zoals een Elephant ontbreekt een beetje bij deze film. Jammer.


avatar van Rianneke_Dan

Rianneke_Dan

  • 14194 berichten
  • 2563 stemmen

Vond het wel een aardige film. Verhaal was goed, alleen werd het allemaal net iets te langzaam opgebouwd waardoor de film erg lang duurde voor mijn gevoel. Personages waren wel goed neergezet en je krijgt op een gegeven moment echt te doen met Daniel en Barry. Einde vond ik ook wel redelijk, en zoals Stenie ook aangeeft zien wij deze verschrikkelijke gebeurtenissen alleen via de media en vaak is dat toch een verdraaid beeld van wat er werkelijk gebeurd is.

Goed verhaal, maar toch vond ik de film op een gegeven moment erg saai en langdradig worden.

3.0*


avatar van Erwinner

Erwinner

  • 33715 berichten
  • 3079 stemmen

Redelijk rustige vertelstructuur, meer ingetogen dan ik had verwacht.

Een sterke cast met een voorspelbaar plot, alleen doet het plot er niet zo toe in deze film van Uwe Boll. De voorgeschiedenis is waar het om draait.

De zwevende camera move's worden zeer fijn toegepast en de soundtrack doet rustig op de achtergrond mee waaruit je kan opmaken

dat er met veel hoop aan dit filmpje gewerkt is. Alles dus dik in orde, al had het wat mij betreft nog wel iets heftiger mogen eindigen.

3.5*


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12276 berichten
  • 5517 stemmen

Het "gebeuren" duurt maar een paar minuten en vond ik ook wat tegenvallen maar het hele gebeuren ernaartoe was gewoon geweldig. Wat een geflipte leerlingen (wel zeer leuk gespeeld) zaten er op die school maar wat hebben een aantal een heerlijk personage om te zien. Zo vond ik die gast met zijn fluwelen trainingspak en zijn verhalen (met als hoogtepunt het verkrachtingsverhaal) het einde. Ook hoe hij eruit zag in zijn fluwelen trainingspak en hoe hij praatte Hetzelfde geldt voor die sportgast die het met vrijwel iedereen op de school heeft gedaan Ook vond ik het wel heerlijk om mister "Rampage (2009)" Brendan Fletcher weer terug te zien. Ook hij speelde goed en liep er zeer apart bij. Wel jammer dat hij op het einde inbond. Het hele gebeuren naar het "gebeuren" toe was gewoon smullen geblazen en werd fraai inbeeld gebracht. Ondanks dat het "gebeuren" er aan zat te komen zat er toch nog wel een verrassende wending in. Al met al gewoon een heerlijk "Uwe Boll" filmpje waar ik ook regelmatig om heb moeten lachen.


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

2003 is een jaar waar een duidelijke kanteling plaatsvond voor Uwe Boll. Zowel Heart of America (illustratief voor een behoorlijk goede, enthousiasme filmmaker) als House of the Dead kwamen uit dezelfde mouw geschud. Pas in 2008/2009 kwam er weer een vleugje van deze klasse terug en dat resulteert sindsdien in een reeks films die prima representatief zijn voor zijn échte kwaliteit. Een verschrikkelijk slimme regisseur, die de 'haat' terecht voor lief nam om ondertussen grote stappen te maken. Grappige parallel is Brendan Fletcher die zowel hier als in Rampage opdook (en binnenkort uiteraard Rampage 2).

Heart of America is geduldig in z'n scenario en vlot in z'n stijl. De intro alleen al staat bol van de fraaie overgangen en crane-shots, leuk om te zien in z'n early days . Na zo'n 8 jaar herzien en blij verrast dat m'n positieve herinneringen terecht zijn.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11421 berichten
  • 6719 stemmen

Wederom een goede Boll.

Ik blijf het echt zeggen, ik vind het een enorm ondergewaardeerde regisseur die echt zeker wel weet wat hij met film aanmoet. De uitglijders van Boll moet ik nog zien, maar tot nu toe was er slecht 1 filmpje bij dat ik daadwerkelijk een ramp vond.

Het is alleen wel een filmpje dat je waarschijnlijk niet direct uit de regiestoel van Boll zou verwachten. Het voelt wel wat standaard aan qua opzet maar qua uitvoering is het meer dan keurig. Gewoon een vlot, interessant high-school filmpje dat met een grove twist eindigt.

Acteerwerk is redelijk. Iedereen speelt wel een redelijk typetje maar dat hoort er dan ook wel bij bij dit soort filmpjes. Maar geen overdreven geile tieners hier, iedereen is gelukkig redelijk humaan en daardoor vliegt het verhaal nooit echt uit de bocht.

Het verhaal is toch wel interessant en duurt met 87 minuten ook niet te lang. Elk verhaal krijgt hier wel voldoende uitwerking en voor Boll zijn doen is de regie soms ook iets energieker. Vooral wanneer enkele truckjes ook nog even mogen komen kijken. Scenes met de emo op het dak bijvoorbeeld

Voor de rest eindigt het dan ook gewoon naar behoren. Het had wel met iets meer impact gebracht mogen worden aangezien er veel opbouw is. Maar het is wel redelijk rauw gebracht en dat heeft Boll altijd wel een beetje onder de knie.

Wederom weer een aardig, vlot en vermakelijk filmpje van Boll. Het blijft een naam die me altijd wel intrigeert met zijn projecten. Binnenkort ook nog eens andere films van hem zien.