• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.079 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.093 acteurs
  • 199.014 gebruikers
  • 9.372.320 stemmen
Avatar
 
banner banner

Battle Cry (1955)

Drama / Oorlog | 149 minuten
2,91 45 stemmen

Genre: Drama / Oorlog

Speelduur: 149 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Raoul Walsh

Met onder meer: Van Heflin, Aldo Ray en Tab Hunter

IMDb beoordeling: 6,4 (2.811)

Gesproken taal: Engels, Japans en Spaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Battle Cry

"The men who fought. The women who waited. And the stolen moments they shared."

Een brave kerel die graag op zijn gitaar tokkelt, een rechttoe rechtaan Amerikaan, een Navajo indiaan, een boekenwurm, een houthakker, een jongen uit de sloppenwijken. In een trainingskamp voor mariniers zijn ze allemaal gelijk voor de wet en worden ze opgeleid voor geharde soldaten. Bereid om gevolg te geven aan de Battle Cry, de strijdkreet van hun land.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Major Sam Huxley

Andy Hookens

Mrs. Pat Rogers

Major General Snipes

Pvt Dan 'Danny' Forrester

Mrs Elaine Yarborough

Pvt Speedy

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van michel 35

michel 35

  • 24 berichten
  • 143 stemmen

een hele goeie oorlogs film met ook een dramatische kant


avatar van armand 1

armand 1

  • 178 berichten
  • 5376 stemmen

meer een dril en liefde film zeer weinig actie


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Actiescènes werden afgewisseld met een dosis romantiek in deze te lang durende, sappig vertelde, melodramatische, stereotype en toch ook bij tijd en wijle saaie, episodeachtige Amerikaans patriottische (van jongen tot echte man) soapoorlogsfilm. De cast vond ik trouwens goed spelen.


avatar van eempag

eempag

  • 441 berichten
  • 379 stemmen

Eigenlijk moet je zulke ouwe meuk ook helemaal niet kijken want dat kan ook nooit goed zijn.

Matig en over sentimenteel geacteerd in de jaren 50 stijl.

Oorlog komt ook alleen maar zijdelings in beeld en dat geldt ook voor de finale veldslag van het 6th regiment die in het boek beschreven wordt en echt heeft plaatsgevonden.

Ik heb hem toch maar gekeken vanwege dat boek. Gezworen kameraden van Leon Uris, het epos van de Amerikaanse mariniers, zoals op de cover staat.

Een boek dat ik voor het eerst in mijn jeugd gelezen heb en daarna nog een paar keer.

Geweldig boek.

En ja ach, als je dan de film battle cry kunt downloaden en kijken, waarom dan niet?

Nou misschien omdat buiten dat de film het natuurlijk niet moet hebben van de special effects, deze film ook eigenlijk gewoon zoetsappig is en bepaald geen Epos.

Toch nog 2,5 ster vanwege het goede boek.


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3910 berichten
  • 2923 stemmen

Jeugdsentiment van de bovenste plank betreffende het boek, Leon Uris zet een aansprekender verhaal en een stuk handzamer boek neer dan de 1000 pagina's van James Jones zijn From here to eternity, een verhaal waar overigens helemaal geen oorlog in voor komt.

De film kenmerkt zich zonder meer door heel dicht bij het boek te blijven, de hele lijn der gebeurtenissen en vooral de nadruk op het privéleven is zoals in het boek omschreven. Echter, waar het boek na de helft iets meer omslaat naar de oorlog doet de film dat bepaalt niet. Het eindeloos inschepen weer debarkeren, onderweg zijn en maar afwachten is wel een feit, en hoewel in het boek eveneens maar sporadisch zien ze toch nog aardig wat actie vooral tijdens de tweede en laatste operatie. Vooral van Guadalcanal en Tarawa laat men bitter weinig zien, sterker nog, de dood van Hodgekiss klopt niet de omschrijving van de verteller qua grote van Tarawa raakt ook kant nog wal. De uiteindelijk slag om Saipan wordt eveneens anders dan in het boek in beeld gebracht om nog maar te zwijgen over de vreemde voertuigen die de Mariniers gebruiken tijdens de landing en de strijd en de Jappen zelf Sherman's hebben.

Goed, als de film wel ergens in slaagt is het een beeld creëren van het vluchtige leven van een soldaat in oorlogstijd. Trainen, de bloemetjes buiten zetten zolang het kan, een relatie hier of daar, het schip in, wel of geen actie, het schip weer uit, trainen en dan uiteindelijk deelname aan een operatie. Ik was in eerste instantie verheugd hoe het eerste uur het boek werd gevolgd, wetende wat er qua relatie besognes nog ging komen maar wat ik vooral nog aan oorlog verwachte werd helaas niet bepaald ingelost en verzand de film toch teveel in GTST taferelen. Desalniettemin voor het jeugdsentiment erg leuk eindelijk eens gezien te hebben en vanwege de herinneringen een positief uitvallend cijfer.


avatar van clubsport

clubsport

  • 3817 berichten
  • 6943 stemmen

Meer drama dan aktie maar goed , het is allemaal wel degelijk in beeld gebracht , en aan het einde toch nog wat oorlogsaktie al is dat wel erg laat in de film .