• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.323 films
  • 12.224 series
  • 34.004 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.092 gebruikers
  • 9.377.091 stemmen
Avatar
 
banner banner

Passport to Pimlico (1949)

Komedie | 84 minuten
3,08 48 stemmen

Genre: Komedie

Speelduur: 84 minuten

Alternatieve titel: Luchtbrug naar Pimlico

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Henry Cornelius

Met onder meer: Stanley Holloway, Betty Warren en Margaret Rutherford

IMDb beoordeling: 7,1 (5.861)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk via Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Passport to Pimlico

"French Goings-On in the Heart of London."

Als de inwoners van Pimlico, een deelgemeente van Londen, een oud verdrag ontdekken waarin staat dat hun gebied historisch toebehoort aan de hertog van Bourgondië, roepen ze de onafhankelijkheid uit. Ze stellen zelfs douaneposten op voor passagiers die reizen vanaf het station van Pimlico naar de metro in Londen. In het begin zijn ze opgetogen niet meer van de Engelse regering afhankelijk te zijn, maar als ze te kampen krijgen met voedsel- en watertekorten gaat Engeland er met de minuut rooskleuriger uitzien.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Arthur Pemberton

Professor Hatton-Jones

Duke of Burgundy

Frank Huggins

Connie Pemberton

Shirley Pemberton

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Mug

Mug

  • 13981 berichten
  • 5969 stemmen

Alleraardigste produktie uit de Ealing Studios. Het eerste uur verstild glimlach-plezier maakt plaats voor heerlijke lachbuitjes in de laatste 20 minuten, waar alles compleet over-the-top gaat, incl. melkvliegtuigen en varkens aan parachutes.

Een film die een moderne adaptatie / remake wel waard is, Passport to Pimlico is wel een zeer brave komedie, dat kan extravaganter en vooral bijtender. Prima vertier: 3,5*


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6017 berichten
  • 2447 stemmen

Gedateerd, uiteraard... maar let eens op hoe efficiënt de karakters worden neergezet, hoe warmbloedig-levend het portret van een kleine wijkgemeenschap is en hoe gemakkelijk het is om met de innemende personages mee te leven. Dat zijn kwaliteiten van de scenarioschrijver (Ealings usual suspect T.E.B. "Tibby" Clarke) èn van de film waar niet te licht over mag worden gedacht.

En de Dutch Connection : Clarke kwam op het idee voor deze film toen hij een kranteartikeltje las waarin verhaald werd hoe het Canadese parlement tijdens de ballingschip van het Nederlands koninklijk huis in Canada een wet had aangenomen waarin de kamer waarin Juliana van Beatrix zou bevallen tijdelijk Hollands grondgebied zou worden om een "constitutional crisis" te voorkomen omdat volgens de Nederlandse wet een Nederlandse erfgenaam op Nederlands grondgebied moet worden geboren. (Beetje raar dat Clarke daarvoor een Nederlands voorbeeld nodig had, want ik hoorde vroeger altijd dat Engelse upper-class-dames die in het buitenland moesten bevallen daarvoor altijd een Engels schip opzochten omdat dat ook altijd Engels grondgebied is.)

 


avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10038 stemmen

Een film die maar matig weet te boeien en buiten een enkel amusant lachje niet meer teweegbrengt. Het mag gezegd worden het concept is uitermate goed, maar de uitwerking is behoorlijk oubollig. Dit viel mij tevens al op bij meerdere Ealings Studios producties als Genevieve. Waar geregeld dit soort films wat stroef op gang komen, uitmondend in een complete chaos, viel dat hier enorm tegen. Er is wel chaos, maar leuk was het niet. Gelukkig viel er genoeg te genieten van een zichtbaar met plezier spelende cast,

Passport to Pimlico wordt beschouwd als een van de klassieke komedies van Ealings. Dat de film duidelijk die specfiieke stempel heeft valt niet te ontkennen, maar ervaring leert dat de kwaliteit zeer wisselvallig is.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13169 berichten
  • 11078 stemmen

Goeie film waarin een wijk in Londen plots een onafhankelijke staat wordt als een oud verdrag wordt gevonden. Een origineel gegeven dat hier vermakelijk is uitgewerkt en genoeg leuke scenes oplevert. De bewoners van de wijk worden goed neergezet en de film duurt zeker niet te lang.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8286 berichten
  • 8432 stemmen

" I don't want to set the world on Fire", klonk het in het liedje, maar dat deden die "Bourgondiërs" toch bijna.

Wat slapjes in het begin, maar na wat wenning aan de stijl en het karikaturale van de personages, best grappig, met allusies op allerlei toestandjes uit die tijd.


avatar van T.O.

T.O.

  • 2418 berichten
  • 2795 stemmen

Weer een typische Ealing comedy. Minder braaf dan de gemiddelde Amerikaanse evenknie en vooral conceptueel heel goed bedacht en uitgeschreven. Dat de karakters en dramatische wendingen ondergeschikt zijn aan dat concept, hoort er ook een beetje bij.