• 15.758 nieuwsartikelen
  • 178.094 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.093 acteurs
  • 199.019 gebruikers
  • 9.372.674 stemmen
Avatar
 
banner banner

Tight Spot (1955)

Drama / Film noir | 97 minuten
3,40 26 stemmen

Genre: Drama / Film noir

Speelduur: 97 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Phil Karlson

Met onder meer: Ginger Rogers, Brian Keith en Edward G. Robinson

IMDb beoordeling: 6,6 (2.841)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Tight Spot

"SHE: "Is that blood?" HE: "I took two bullets through the chest, ma'am. Just routine.""

Sherry Conley, een cynische vrouw met een ongelukkige familieachtergrond, wordt uit de gevangenis gehaald om te getuigen tegen de plaatselijke schurk.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Sherry Conley

Vince Striker

Prison Girl

Benjamin Costain

Mrs. Willoughby

Marvin Rickles

Fred Packer

Mississippi Mac

Clara Moran

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Dogie Hogan

Dogie Hogan

  • 13381 berichten
  • 788 stemmen

#Wow! DVD-release (R2) wordt verwacht op 18 sept. a.s.

Link: http://tinyurl.com/n34cy


avatar van Dutchfan

Dutchfan

  • 1576 berichten
  • 754 stemmen

Soms zie je een film,waar je nog nooit van gehoord hebt,maar die je aangenaam verrast:"Tight spot" is zo'n film.

Spannende film over een vrouw die moet getuigen tegen een maffiabaas.

Zij wordt ondergebracht op een geheime lokatie,[een hotel],waar de film zich grotendeels afspeelt.

Al gauw komt de maffia erachter waar ze zit,en probeert haar uit de weg te ruimen.

Het slot is verrassend.

Er wordt heel erg goed geacteerd: Edward G.Robinson [Fantastisch!],Ginger Rogers en Brian Keith zijn briljant.

Topper!


avatar van clubsport

clubsport

  • 3817 berichten
  • 6943 stemmen

Kan me hier volledig bij aansluiten met de toevoeging dat Lorne Green ook prima op dreef is als de maffiabaas

Eigenlijk kende ik hem hoofdzakelijk uit Galactica en was ik ook vaag bekend met zijn rol in Bonanza maar in de rol als schurk had ik hem nog nooit gezien en ook zo jong nog .


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5071 stemmen

In deze jaren, ik heb het al eerder genoemd, begon de Amerikaanse justitie georganiseerde misdaad op ongewone wijze te bestrijden en dat inspireerde het toneelstuk waarop deze film gebaseerd is. De film is nog steeds voor een groot deel op een locatie spelend, maar er zijn wat touches die er een film van te maken.

En na de teleurstellende Karlson eerder deze maand, blijkt dit de beste die ik tot nu toe van hem zag (het zijn er maar drie). Robinson en Green zijn prima maar de sterren van deze film zijn Rogers die haar rol niet subtiel maar wel lekker tegen haar karakter speelt en volgens mij daar juist zin in had en Keith die een intens corrupte agent speelt. Zowel Robinson als Rogers waren enigszins op hun retour in deze tijd.

Veel leuke details zoals een herhalende anti TV-grap met een geweldig slechte inzamelshow op de televisie die letterlijk dagen duurt.

De film is vaak lollig en zit vol scherpe dialogen maar is vooral spannend. Het is ook een goed geschreven film die met niet al te veel middelen tot een knappe evenwichtige film gemaakt. Je moet wel tegen een wat praterige film kunnen.


avatar van cinemanukerke

cinemanukerke

  • 1823 berichten
  • 1037 stemmen

Graag gezien. Het is de actrice Ginger Rogers die de show steelt. Een rol dat mooi evolueert van harde tante naar verliefd ding dat op het einde doet wat ze moet doen. Rogers is ontegensprekelijk het hoofdpersonage, is ook als eerste op de aftiteling en haar personage is de motor van het verhaal. Het is haar dilemma die we volgen. De 2 mannelijke rollen zijn ook sterk. Edward G Robinson als de advokaat die kost wat kost zijn zaak wil winnen door Rogers te laten getuigen. Brian Keith als de agent die Rogers moet beschermen en - misschien wat voorspelbaar - langzaam gevoelens krijgt voor Rogers. Maar het is Rogers dat het initiatief neemt, het is Rogers dat handelt. De mannen zijn een vogel voor de kat.

Tight spot is vooral een acteurs film, vind ik. Misschien niet verwonderlijk want het is gebaseerd op een toneelstuk. Fast talking dialogen en verduiveld knappe one liners. Maar de fotografie is contrastrijk in de beste noir traditie (de blu ray van Indicator is meer dan goede transfer) en er is actie en suspense (bv wanneer een moordenaar de badkamer binnendringt).

Tight spot is een prima misdaadverhaal en is trouwens ook een film die je gerust kan herbekijken omdat de het dilemma van een bepaald personage dan veel duidelijker wordt nadat je de verrassende ontknoping kent.