• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.409 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.702 acteurs
  • 199.117 gebruikers
  • 9.378.495 stemmen
Avatar
 
banner banner

Suzy Q (1999)

Drama | 82 minuten
3,40 286 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 82 minuten

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Martin Koolhoven

Met onder meer: Carice van Houten, Jack Wouterse en Roeland Fernhout

IMDb beoordeling: 6,6 (702)

Gesproken taal: Nederlands en Engels

Releasedatum: 18 mei 1999

  • On Demand:

  • YouTube Bekijk via YouTube
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Suzy Q

Een weekend uit het leven van een familie aan het eind van de jaren 60. Na dit weekend zullen hun levens nooit meer hetzelfde zijn.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van RealMovieFan

RealMovieFan

  • 96 berichten
  • 19 stemmen

Gastel schreef:

(quote)

Is het ook mogelijk om iets van een stream als het ware 'op te nemen' op je computer?

Ja gebruik daarvoor het programma Streamdown van Cocsoft..werkt prima!


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7246 stemmen

Was van plan hem gister te gaan kijken maar ik was veels te moe dus ben maar gaan slapen maar vanavond ga ik hem zeker zien, ben heel erg benieuwd...


avatar van raymon

raymon

  • 926 berichten
  • 1534 stemmen

Top film!

Gweldige cast!

Carice van houten geloof je helemaal in der rol. Linda van Dyck speelt heel geloofwaardig. Jack Wouterse is helemaal in z'n element. Zielig, grappig en sympathiek te gelijk. Echt geweldig. De twee broers spelen hun rollen gewoon met veel overtuiging. Met als uitschieter natuurlijk Fernhout. Wat een goeie verwarde puber speelt hij!

Ook de camera, muziek en geluid is dik in orde. Mooi camera hoeken, goeie toepasselijke muziek. En het decor en verdere aankleding is gewoon dik in orde.

Deze film verdiend een dvd-release want deze film is gewoon van hoge kwalitiet. En ik denk dat deze film best zou verkopen. Kijk alleen maar naar Carice. Die naam verranderd tegenwoordig toch alles in goud! En terecht!

4****


avatar van kaztor

kaztor

  • 235 berichten
  • 146 stemmen

Wow... Bedankt voor die link!

Ik dacht 'm ooit eens jaren geleden gezien te hebben, maar dat was waarschijnlijk niet helemaal. Maarja, nu dus wel en ik vind het een behoorlijk intense film. Zeer goede acteerprestaties van alle acteurs en natuurlijk ook van m'n favoriet Carice, een actrice die eigenlijk beroemdheid verdiend van Famke Jansen-proporties.

Zal eens proberen deze op dvd te branden.


avatar van matthijs_013

matthijs_013

  • 3631 berichten
  • 5752 stemmen

Dat liedje op 6 minuten blijft geweldig. "I wanna take you home... Foxy Lady!"


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7246 stemmen

Zoals ik al eerder zei had ik de film al eens eerder gezien maar kon me er weinig tot haast niets meer van herrineren en net na maarliefs twee jaar zoeken dan eindelijk herzien en wat een aparte en tergelijke tijd ontzettend aangrijpende film was dit zeg, ik ben dol op Nederlandse films maar het meest houd ik toch van die kleine onafhankelijke producties waar deze film en goed voorbeeld van is, vrijwel de gehele cast is erg sterk maar vooral Carice van Houten springt eruit als dromerig tienermeisje, daarnaast bevat de film veel emotie, een aantal zeer sterke scenes, een vleugje cynisme, mooie personages, goede (bijpassende) muziek en een eigenaardig sfeertje, al deze punten zorgen ervoor dat Suzy Q tot een van de vele toppers uit de Nederlandse filmgeschiedenis behoort.

4 sterren


avatar van Gastel

Gastel

  • 380 berichten
  • 1556 stemmen

RealMovieFan schreef:

(quote)

Ja gebruik daarvoor het programma Streamdown van Cocsoft..werkt prima!

Bedankt! ik zal het morgen meteen proberen.


avatar van klute89

klute89

  • 3649 berichten
  • 0 stemmen

Een mooie en sfeervolle Nederlandse film, Carice van Houten speelt erg goed en ook de rest, maar die acteurs ken ik niet of nauwelijks om eerlijk te zijn

De muziek was prachtig en ook zeker de aankleding! Dit geld voor zowel de decors en uiteraard kleding zelf, knal kleuren alom.

Ik zou toch echt wel eens een keer in Amsterdam van de jaren 60 willen rondlopen, alleen al om eens die sfeer te proeven en op de dam te slapen

Suzy Q is zeker een ruime 3,5* waard


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7246 stemmen

Fijn dat het beviel.


avatar van klute89

klute89

  • 3649 berichten
  • 0 stemmen

niethie schreef:

Fijn dat het beviel.

Ja, ook zeker bedankt voor de tip!


avatar van Knisper

Knisper

  • 13038 berichten
  • 1279 stemmen

Ook ik heb maar eens van deze unieke kans gebruik gemaakt. Ik was al een tijdje benieuwd naar 'Suzy Q' door de mooie cast, de mooie poster en een toch wel veelbelovend plot.

De film verliep alleen toch wel wat anders dan gedacht. Ik had gedacht dat de jaren 60 meer centraal zou staan, in plaats van dat dit meer de achtergrond van de gebeurtenissen is. Ik had ook wat meer muziek verwacht, zodat de sfeer van die tijd nog pakkender zou zijn.

Maar dan ook even over de film zelf. Heel boeiend. De film zit vol met goede acteurs, die op die manier ook goed gestalte geven aan hun personages. Zo onstaat er een fijne wisselwerking waardoor de onderlinge relaties toch knap worden blootgelegd. Vooral de moeder die alles, en eigenlijk als enige, van de positieve kant probeert te bekijken, zorgt voor een extra dimensie.

Pas echt interessant wordt het als Suzy Mick Jagger en Marianne Faithfull ontmoet, een prachtige, haast onwerkelijke scene, waarna de kille waarheid extra hard overkomt in contrast met dat prachtige moment van Suzy (waar ook niemand geinteresseerd in lijkt).

Lang getwijfeld, maar toch maar het voordeel van de twijfel en een kleine 3,5*. Visueel ook in orde, mooie film van Koolhoven.


avatar van Meezik1979

Meezik1979

  • 25 berichten
  • 45 stemmen

Heb deze film nét gezien en heb 'm vijf sterren gegeven, dat is misschien wat veel maar ik ben zéér onder de indruk. Suzy Q is een film gevuld met allemaal topacteurs die stuk voor stuk uitstekend spelen Het gezin wat ze spelen is een zwartgallige en cynische variant op het ideale gezin, de naargeestigheid en onderlinge spanneningen zijn soms te snijden, zo dik. Meest nog was ik onder de indruk van de visuele kant van de film : wat een schitterend gebruik van kleuren !! Zondermeer een van de allerbeste Nederlandse films OOIT !! Zonde dat deze film niet op dvd verschijnt, ik had 'm graag in m'n collectie willen hebben


avatar van DeniseM

DeniseM

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

Ik heb alleen het begin van de film gezien en had een vraagje. Weet iemand hoe dat franstalige liedje aan het begin van de film heet? Ik kan dat nl. nergens vinden. Alvast bedankt voor de moeite!


avatar van Wouter

Wouter

  • 18720 berichten
  • 3085 stemmen

Brigitte Bardot - Ca pourrait changer


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8556 stemmen

Treffend nummer (muziekkeuze is sowieso erg sterk); http://www.youtube.com/watch?v=KXyZAL7Hmuc


avatar van Deewee

Deewee

  • 6 berichten
  • 0 stemmen

Echt een geweldige film! Absoluut (naar mijn mening) een van de beste films uit de Nederlandse filmgeschiedenis. Heel mooi geschreven en interessante personages. Ik denk dat ik dit nog wel een van de betere rollen van Carice van Houten (m'n favo actrice) vind. De muziekkeuze is trouwens ook echt gaaf! Met name dat openingsnummer van Brigitte Bardot, echt goed gekozen.

De plot doet me denken aan die van American Beauty; beetje dezelfde sfeer, humor. Maar deze film heeft toch een typisch Nederlands sfeertje, en is naar mijn mening een origineel kunstwerkje. Jammer dat Suzy Q nooit op dvd is/zal worden uitgebracht.

* 4,5


avatar van 0nno

0nno

  • 58 berichten
  • 401 stemmen

Kan ik deze film nog ergens bekijken?


avatar van Wouter

Wouter

  • 18720 berichten
  • 3085 stemmen

Suzy Q draait 11.45 in het LHC op maandag 28 september, Utrecht: Louis Hartlooper Complex - bit.ly


avatar van robertus65

robertus65

  • 1130 berichten
  • 0 stemmen

Vond het wel aardig, maar meer ook niet.

Leuke sfeer en typetjes zijn goed neergezet.


avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10038 stemmen

Vanavond om 21:00 op Cultura24.


avatar van Drazix

Drazix

  • 4 berichten
  • 2 stemmen

Ondanks dat hij officieel niet meer op uitzending gemist staat, heb ik toch nog een directe link weten te vinden:

http://cgi.omroep.nl/cgi-bi...

Link stamt nog uit 2008, hij zou toen slechts een paar weken te bekijken zijn, maar blijkbaar zijn ze hem vergeten te verwijderen


avatar van Kippie.

Kippie.

  • 426 berichten
  • 1018 stemmen

Goede film, de sfeer is goed overgebracht. Boeide genoeg om me 82 minuten bezig te houden. Wat heeft Carice hier trouwens een grappige 'r' uitspraak.


avatar van Thera.

Thera.

  • 63 berichten
  • 81 stemmen

Drazix, je bent een held! Dankzij jou heb ik deze onvindbare film toch kunnen kijken.

De film verraste me. Ik vond 'em erg goed. Waar het nog 'raar' light begon, neemt later een nare sfeer de film over. Een nare sfeer in het gezin. Zwarte humor, maar eigenlijk enorm tragisch. Heel fraai. Een eigenaardige sfeer hangt steeds boven de film. De manier van filmen (van bovenaf) maakt dat méér. Het blauwe hart op de jurk van Suzy verandert in het hotel in een rood hart. Wanneer ze weer buiten staat wordt het weer blauw. Goed gedaan. Leuk ook om Carice, Michiel en Roeland in het jong te zien acteren. Carice was nog echt een meisje (ze zou in deze film door kunnen gaan voor een veertienjarige, waar ze daadwerkelijk 22/23 was). Ook haar spraak was anders. Michiel was ook nog een echte jongen.


avatar van Trouble's

Trouble's

  • 21 berichten
  • 0 stemmen

Dank je Drazix, You'r the best!!

Net "Suzy Q" gekeken...Wauw!

Goede, pakkende, beklemmende film.

Waarom is/zal hij niet op dvd zijn/komen? Kan iemand mij dat uit leggen??

Er zijn zoveel waardeloze Nederlandse films die veelste vaak op tv komen, terwijl er dan een film als deze ligt te verteren....Onbegrijpelijk!!


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7246 stemmen

Probleempje met muziekrechten. Blijft jammer inderdaad!





avatar van Lv92

Lv92

  • 278 berichten
  • 0 stemmen

Goed nieuws!


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10276 berichten
  • 7284 stemmen

Curieuze Carice.

Een curieus multiproblemgezin in de jaren zestig wordt op gestileerde wijze in beeld gebracht door regisseur Koolhoven, doch e.e.a. doet evengoed onevenwichtig aan. Het verhaal omvat de dagelijkse ontsporingen van de familieleden - met een vermakelijke Jack Wouterse en een indrukwekkend debuterende Carice van Houten voorop - maar niet alles werkt even goed. Toch een bijzonder filmpje.

Redelijk.