• 17.575 nieuwsartikelen
  • 183.194 films
  • 12.648 series
  • 34.998 seizoenen
  • 658.354 acteurs
  • 200.712 gebruikers
  • 9.488.403 stemmen
Avatar
 
banner banner

Otec (2025)

Drama | 103 minuten
3,18 11 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 103 minuten

Alternatieve titel: Father

Oorsprong: Slowakije / Tsjechië / Polen

Geregisseerd door: Tereza Nvotová

Met onder meer: Milan Ondrík, Dominika Morávková-Zeleníková en Anna Geislerová

IMDb beoordeling: 7,3 (1.401)

Gesproken taal: Slowaaks

Releasedatum: 6 augustus 2026

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

  • Bioscoop Vanaf maandag 7 september in 10 bioscopen

Plot Otec

Michal is een toegewijde vader die op een dag een tragische vergissing begaat. Als gevolg hiervan staat zijn huwelijk op losse schroeven en raakt hij geïsoleerd van zijn vrienden en familie. Met een mogelijke gevangenisstraf boven het hoofd en zijn eigen schuldgevoel dat hem zwaar op de borst weegt, poogt hij de band met zijn vrouw te herstellen.

logo tmdbFilm still

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mrklm

mrklm

  • 12546 berichten
  • 10557 stemmen

Op een snikhete dag in juli vraagt Zuzka [Dominika Morávková] of Micha [Milan Ondrik] hun 2-jarige dochter naar de dagopvang kan brengen voor hij naar het werk gaat. Het belooft qua werk sowieso een stressvolle dag te worden, maar de dag wordt wreed onderbroken door een tragedie waarvoor Micha gerechtelijk wordt vervolgd. Nvotová neemt de tijd om de dagelijkse gang van zaken en de onderlinge verstandhouding in het gezin voor de tragedie te schetsen. Wat volgt is een aaneenschakeling van scènes waarin Micha en Zuzka hun emoties de vrije loop laten. Nvotová gebruikt geluid en dynamisch camerawerk om die emoties te versterken. Knap gedaan allemaal, maar ook gekunsteld en niet erg geloofwaardig. Vanwege het gebrek aan een verhaallijn had Nvotová dit beter terug kunnen brengen tot hooguit 30 minuten.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22678 berichten
  • 5291 stemmen

Zeer sterk. Een gegeven dat ook een waargebeurd verhaal van de week had kunnen zijn in de stijl van 90's RTL4 wordt door een aantal keuzes een fraaie film.
Tereza Nvotová laat allereerst scenes uitspelen en bouwt daarmee een zekere spanning op. Camerawerk (met mooie lange dwarse scenes een veel aandacht voor de omgeving van de hoofdpersoon). En vooral ook zowel de beeld- as geluidsmontage zijn erg goed. De film heeft een hele fraaie flow. Milan Ondrik speelt een geweldige rol als Michael en durft van uitbundig naar subtiel te gaan en daar vraagt de film ook om. En zo wordt een uitgangspunt waar je makkelijk de mist mee in kunt gaan toch een boeiende film. Dat compenseert de momenten waarop de film soms inhoudelijk imperfect is ruimschoots (rondom de rechtszaak met name


avatar van Graaf Machine

Graaf Machine

  • 10328 berichten
  • 1573 stemmen

Sterke film, vooral door het spel van de hoofdrolspeler. Ook zijn tegenspeelster zette een goede rol neer. Toch is het vooral het camerawerk dat bij tijd en wijle bijzonder was. De scene net na de verschrikkelijk gebeurtenis, als de camera langzaam door het huis gaat, is prachtig. Het geluid hierbij versterkt het nog eens.
Wat Starbright Boy hierboven zegt: de rechtbankscene was niet het hoogtepunt.

Het einde vond ik wat raar. Waarom zou Michal opeens dood neervallen (zo zag ik het tenminste).