Genre: Komedie / Horror
Speelduur: 90 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Tyler MacIntyre
Met onder meer: Jane Widdop, Joel McHale en Justin Long
IMDb beoordeling:
5,2 (9.617)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 21 december 2023
On Demand:
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot It's a Wonderful Knife
"Every time a bell rings an angel gets to KILL!"
Het is een jaar geleden sinds Winnie Carruthers haar stad Angel Falls op kerstavond heeft gered van een psychotische moordenaar. Haar leven is er niet beter op geworden. Wanneer Winnie wenst dat ze nooit geboren was, belandt ze in een parallelle nachtmerrie en ontdekt ze dat Angel Falls zonder haar veel erger zou zijn. Nu de moordenaar weer terug is, moet Winnie samenwerken met het buitenbeentje van de stad om de dader te identificeren en terug te keren naar haar eigen werkelijkheid.
Externe links
Acteurs en actrices
Winnie Carruthers
Bernie Simon
David Carruthers
Gale Prescott
Henry Waters
Roger Evans
Jimmy Carruthers
Cara Evans
Karen Simmons
Judy Carruthers
Reviews & comments
Jotil (crew bioscoopreleases)
-
- 2234 berichten
- 426 stemmen
Vanaf 6 december 2023 in de bioscoop (Just Entertainment)
Jotil (crew bioscoopreleases)
-
- 2234 berichten
- 426 stemmen
Vanaf 6 december 2023 in de bioscoop (Just Entertainment)
EDIT: vanaf 21 december 2023 in de bioscoop
Kondoro
-
- 11521 berichten
- 2862 stemmen
Scream meets Christmas. Trailer ziet er best vermakelijk uit, ook tof dat deze film een bioscooprelease krijgt.
Verhuiskaartje
-
- 137 berichten
- 114 stemmen
Scream/scary movie Christmas edition.
Prima te kijken. Niet hoogstaand.
ibendb
-
- 5037 berichten
- 3219 stemmen
Justin Long is wel leuk, maar de rest is een nogal saai.
De film ziet er behoorlijk lelijk uit en ik begrijp sommige keuzes die zijn gemaakt niet. Zoals, hoe kun je een feestelijke horror komedie maken en geen enkel aspect ervan laten werken. Het zet zich nooit ergens volledig voor in en is zo verdomd voorspelbaar.
De kills waren nietszeggend, de grappen waren nietszeggend, de kerstsfeer was nietszeggend. De algehele boodschap van de film was gewoon nietszeggend.
Het enige waar ik wat warmer van werd was het romantische subplot en het einde.
2*
joolstein
-
- 10831 berichten
- 8921 stemmen
Pft...en jawel daar is, na Happy Death Day (2017, Groundhog Day), Totally Killer (2023, Back to the Future) Freaky ((2020, Freaky Friday) de volgende! Ditmaal krijg de beroemde kerstfilm een tiener- slasher-bewerking. Geschreven door ene Michael Kennedy die met Freaky, en het binnenkort te verschijnen Time Cut, blijkbaar niets anders doet? Een psychotische moordenaar, een wens van het meisje Winnie Carruthers tijdens het aurora borealis. Wens wordt ingewilligd en na tien minuten zit je in een parallel universum met de voor ons nu bekende in het wit geklede seriemoordenaar (waarvan ik denk dat het als kerstengel moest doorgaan) en een relatie die tegen het einde van de film nog een verfrissende wending nam. De toegevoegde bij-personages zorgen voor grappige momenten, wat voor mij niet werkte. De film is ook overwegend licht kijkvoer, want Tja... het moest natuurlijk allemaal wel passen in de Lifetime/Hallmark-cheesiness, er is dus lang niet genoeg bloederige uitbetaling. Op één bepaalde moord met over-size snoepgoed misschien na. Er kan altijd nog wel een kersthorrorfilm bij, zijn er nooit genoeg van, helaas nam deze te vaak de verkeerde elementen waardoor het maar een gemengd resultaat opleverde!
Collins
-
- 7294 berichten
- 4311 stemmen
Gezien de titulaire overeenkomsten is het wel duidelijk aan welke film deze film zijn grondbeginselen heeft ontleend. De manier waarop die grondbeginselen worden ingezet zijn wel van een totaal andere orde. It’s a Wonderful Knife is een film die luchtig speelt met het 'wat-als'-thema dat in It's a Wonderful Life (1946) (de kerstfilm bij uitstek) heerlijk sentimenteel wordt benut. It’s a Wonderful Knife is daarenboven ook nog eens een slasher en dat kan van It’s a Wonderful Life bepaald niet gezegd worden.
Een slasher dus. Maar geen serieuze slasher. De moorden worden hier met een grote dosis humor omringd. Mysterie en spanning zijn in deze film ver te zoeken. De identiteit van de dader wordt al vroeg in de film prijsgegeven. De moordscènes zijn tamelijk clean en bezorgen de kijker weinig schrik. Dat de film daardoor mysterie en spanning ontbeert, betekent overigens niet dat de film niet vermakelijk is. Zo zijn de personages vermakelijke karikaturen, genereert de setting een akelig sfeertje en wekt het verhaaltje hier en daar enige nieuwsgierigheid op. Heel goed is het niet. Heel vervelend ook niet.
UmbraVitae
-
- 4319 berichten
- 4025 stemmen
Haha heb me hier nog echt mee vermaakt, zeker voor een horror-comedy, niet het beste genre voor mij. Vond de genre-mix gewoon goed. Haha en zowaar Dimitri Vegas in een bijrol
Kondoro
-
- 11521 berichten
- 2862 stemmen
"I'm the best, so fuck the rest.”
Jeetje, wat een ongelooflijk saaie poep film was dit man. Ik werd er al voor gewaarschuwd op Letterboxd dat dit niet een goeie kerst-slasher was, en dat zei iemand die relatief veel van dit soort films kijkt. Het was gewoon een heel erg sfeerloze bedoeling, daarnaast wist het verhaal je niet te interesseren al vond ik het concept wel leuk. En dat is misschien wel wat ik het stomste vind, het concept klinkt best leuk in mijn oren en ik ben normaliter wel echt te porren voor dit soort horrorfilms, alleen de uitwerking is niet waanzinnig.
De killer vond ik in dit verhaal misschien wel het beste van de hele film, althans de aankleding er van. Ik las dat de film veel hint naar ‘It's a Wonderful Life’, die heb ik persoonlijk niet gezien en dat was ik ook echt niet van plan. De killer zal wel iets te makken hebben met die film? Enfin, ik vond de killer leuk en die paar kills die de film kent was ook best vermakelijk.
Want laten we eerlijk zijn, de film heeft gewoon niet veel te bieden. Verhaaltechnisch is het gewoon echt saai, er zit weinig inhoudt in en het is dus ook niet aantrekkelijk de film te volgen. Het script van de film is overigens ook niet boeiend, en het wordt al helemaal irritant met dat woke sausje die er overheen is gesmeerd. Irritant man, ik zie het helaas steeds vaker in hedendaagse horrorfilms en ik vind het dus niet altijd even erg, gelukkig dat het niet overdreven aanwezig was maar, het moest blijkbaar wel weer.
Enfin, de film zelf is gewoon niet interessant, wat ik al zo vaak zeg. De actrices doen het allemaal ook niet heel boeiend, en eigenlijk kent geen één personage een interessante input in deze film, en dat maakt het allemaal maar een dode bedoeling. Lekker overslaan zou ik zeggen, zeker de fans kunnen hier echt helemaal niks mee.
Chelsea94
-
- 739 berichten
- 820 stemmen
Zeker geen topper maar ook zeker niet slecht. Leuke semi-horror met kerstelementen die doen denken aan een zoetsappige kerstfilm. Verhaal is vrij dun maar wel leuk gebracht. Het is een luchtige kerst/horror die nergens eng is, nergens laat schrikken, maar wel leuk is om naar te kijken. Kerst meets Scream.
Ook grappig om Dimitri Vegas afgeslacht te zien worden.
"I'm the best, so fuck the rest.”
Jeetje, wat een ongelooflijk saaie poep film was dit man. Ik werd er al voor gewaarschuwd op Letterboxd dat dit niet een goeie kerst-slasher was, en dat zei iemand die relatief veel van dit soort films kijkt..
Dit zal dan echt heel persoonlijk zijn geweest van die persoon. Ik kijk werkelijk elke slasher die er maar is, hoe bedenkelijk het niveau ook, zoals de gemiddeld film op Fear. Deze film is toch echt niet van zo een laag niveau als mening andere slasher.
Kondoro
-
- 11521 berichten
- 2862 stemmen
Dit zal dan echt heel persoonlijk zijn geweest van die persoon. Ik kijk werkelijk elke slasher die er maar is, hoe bedenkelijk het niveau ook, zoals de gemiddeld film op Fear. Deze film is toch echt niet van zo een laag niveau als mening andere slasher.
Ik kijk genoeg horrorfilms, en ben het helaas met hem eens. Ik kon er gewoon helemaal niks mee, en heb van net zo'n niveau of zelfs lager al veel betere films gezien.
Shadowed
-
- 11364 berichten
- 6689 stemmen
Regisseur Tyler MacIntyre komt wederom met een interessant concept en vervolgens matige uitwerking aangezet. De combinatie tussen kerstsprookje en slasherfilm heb ik persoonlijk nog niet eerder gezien, dus op dat vlak heeft MacIntyre meteen een voordeel. Spijtig genoeg is de uitwerking min of meer compleet ontdaan van enige magie, want de fantasiebeelden blijven beperkt en hetzelfde geldt voor de uiteindelijk originele ideeën. Het acteerwerk is gelukkig best aardig, met een degelijke hoofdrol van Jane Widdop en sterke rol zelfs van Justin Long. It's a Wonderful Knife wordt voorzien van een aandoenlijk tempo en vooral opvallend veel horror, waarbij enige inleiding kort wordt gehouden en de moorden elkaar in rap tempo opvolgen. Het bloed spat rijkelijk in het rond, maar de creativiteit rond de kills is teleurstellend. Persoonlijk had ik de benadering ook wat mysterieuzer in elkaar gestoken, want na 10 minuten wordt de identiteit van de moordenaar al bekendgemaakt. Dankzij het basisconcept is de film nergens voorspelbaar te noemen, maar MacIntyre zal er misschien profijt bij hebben door zijn geluk eens met een puur genrewerkje uit te oefenen.
Mr. Rock
-
- 195 berichten
- 475 stemmen
Best een vermakelijke kerstslasher. Niet te serieus nemen allemaal en dan kijkt ie prima weg.
Geslaagde humor zit er niet echt in en de kills zijn niet spectaculair. Maar het concept en de uitwerking daarvan zijn best grappig om te volgen. Tempo ligt hoog genoeg om niet te gaan vervelen de speelduur is ook prima.
Grootste minpunt is het einde. Erg voorspelbaar natuurlijk en ook iets te happy end wat mij betreft. Het was sterker geweest als Winnie na de terugkeer naar haar echte leven te laat zou zijn om Bernie van zelfmoord te redden, in plaats van dat ze nog lang en gelukkig leven.
Noodless
-
- 10042 berichten
- 6178 stemmen
Leuke kerstslasher met een goede opbouw waarbij de regisseur kiest voor niet het ontrafelen van de identiteit van de dader, maar meer de focus legt om het stadje Angel Falls te redden van de killer in het wit. Jane Widdop speelt het hoofdpersonage Winnie en doet dat prima. Het tempo ligt vrij hoog en er zitten redelijk wat kills in de film. Niet dat het eng wordt, maar er zitten toch genoeg bloederige momenten in de film en het verhaal blijft leuk tot het einde dankzij de luchtigheid die de regisseur in het verhaal weet mee te brengen. De uitwerking naar het einde toe met betrekking tot een nieuwe relatie kon ik wel smaken. Bevredigend slot. 6,5/10
Spartaan1986
-
- 3612 berichten
- 2168 stemmen
Jammer van het hoge woke gehalte in de film, ook het slot vond ik wat te zoetsappig. Verder best vermakelijk door de bloedige kills en de subtiele humor. Acteerwerk oke en de uitwerking van het verhaal was best origineel.
2,5*
Het laatste nieuws

Team van HBO Max blijft ook na overname Netflix gewoon bestaan

Misdaadserie 'Memory of a Killer' trekt de aandacht: 'Keerpunt voor Dempsey'

Kijkcijferhits op Netflix: deze tien films worden nu goed bekeken

Nu op Netflix: documentaireserie over Take That vanaf vandaag beschikbaar
Bekijk ook

Freelance
Actie / Komedie, 2023
29 reacties

The Devil on Trial
Documentaire / Misdaad, 2023
12 reacties
Gerelateerde tags
holiday slasher
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.


