• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.925 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.972 gebruikers
  • 9.370.316 stemmen
Avatar
 
banner banner

L'Île Rouge (2023)

Drama | 117 minuten
2,00 3 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 117 minuten

Alternatieve titel: Red Island

Oorsprong: Frankrijk / België

Geregisseerd door: Robin Campillo

Met onder meer: Quim Gutiérrez, Nadia Tereszkiewicz en Sophie Guillemin

IMDb beoordeling: 5,9 (780)

Gesproken taal: Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot L'Île Rouge

In de jaren 70 in Madagascar is het Franse koloniale rijk stilaan aan zijn einde toe. Nog enkele militairen wonen met hun gezinnen in de Franse legerbasissen. De jongen Thomas spiegelt zich aan de heldin Fantômette uit de gelijknamige verhalenreeks en observeert zijn omgeving met een nieuwsgierige blik. Zijn zorgeloze bestaan maakt ook plaats voor een andere werkelijkheid.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Paalhaas

Paalhaas

  • 1582 berichten
  • 2569 stemmen

Dit is visueel een hele verzorgde film maar het script is nogal...onverzorgd. Eerst wordt er totaal plotloos anderhalf uur lang gefocust op een Franse expat-gemeenschap op Madagascar, waarbij ik al vrij snel als hamvraag in mijn hoofd kreeg: "Waar gaat deze film nou in godsnaam naar toe?". Pas in de laatste 10 minuten gaat het dan ineens over hoe de locals de Fransen weg willen hebben maar de uitwerking is karig in het kwadraat. Er wordt ook een onverklaarbare hoeveelheid tijd (ik schat ca. 20 minuten) besteed aan de avonturen van een stripfiguur uit een boek dat een kind in de eerste scène aan het lezen is. De link met de rest van de film is mij een absoluut raadsel. Volgens mij had de regisseur gewoon een leuk idee dat hij op nogal krampachtige wijze in deze film heeft proberen te verwerken.

Het is zo'n typische plotloze arthousefilm zonder spanningsboog, een slice of life zonder punch. Het was niet strontvervelend, maar ik voel me wel bekocht als ineens de titels over het scherm lopen en ik nauwelijks het idee heb iets te hebben beleefd.