• 15.797 nieuwsartikelen
  • 178.174 films
  • 12.221 series
  • 33.996 seizoenen
  • 647.352 acteurs
  • 199.058 gebruikers
  • 9.374.662 stemmen
Avatar
 
banner banner

Une Belle Course (2022)

Drama / Komedie | 91 minuten
3,49 73 stemmen

Genre: Drama / Komedie

Speelduur: 91 minuten

Alternatieve titel: Driving Madeleine

Oorsprong: Frankrijk

Geregisseerd door: Christian Carion

Met onder meer: Line Renaud, Dany Boon en Alice Isaaz

IMDb beoordeling: 7,2 (3.953)

Gesproken taal: Frans

Releasedatum: 27 april 2023

Plot Une Belle Course

Madeleine, die 92 jaar oud is, belt een taxi om naar het bejaardentehuis te gaan waar ze voortaan zal wonen. Ze vraagt Charles, de enigszins gedesillusioneerde taxichauffeur, om de plaatsen die belangrijk waren in haar leven, nog een laatste keer te bezoeken. Beetje bij beetje, terwijl ze zich een weg banen door de straten van Parijs, duikt er een buitengewoon verleden op dat Charles van streek maakt. Er zijn taxiritten die een leven kunnen veranderen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Madeleine, jeune

Mathieu jeune

Le Président du tribunal

Raymond Haguenot, dit Ray

Mathieu (adulte)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Jotil

Jotil (crew bioscoopreleases)

  • 2242 berichten
  • 426 stemmen

Vanaf 2023 in de bioscoop (Paradiso Entertainment)


avatar van Jotil

Jotil (crew bioscoopreleases)

  • 2242 berichten
  • 426 stemmen

Jotil schreef:

Vanaf 2023 in de bioscoop (Paradiso Entertainment)

EDIT: vanaf 23 februari 2023 in de bioscoop.


avatar van Jotil

Jotil (crew bioscoopreleases)

  • 2242 berichten
  • 426 stemmen

Jotil schreef:

(quote)

EDIT: vanaf 23 februari 2023 in de bioscoop.

EDIT: verplaatst naar 27 april 2023.


avatar van hamajava

hamajava

  • 135 berichten
  • 1618 stemmen

prachtig Frans pareltje,,,,,,,aanrader,,,,


avatar van Hannibal

Hannibal

  • 9358 berichten
  • 3273 stemmen

Mooie film. Line Renaud speelt de 92-jarige Madeleine. Ik dacht: Zo oud is ze vast niet echt, ze ziet er zo goed uit voor iemand van die leeftijd, blijkt ze in het echt nog ouder te zijn! Ze wordt dit dit jaar 95. Wow.

Het is mooi om te zien hoe zij en de taxichauffeur die qua leeftijd haar kleinzoon kon zijn en helemaal geen zin heeft in een gesprek, toch tot elkaar komen. Madeleine's levensverhaal komt voorbij, en die is tragisch. Het einde is wellicht voorspelbaar, maar dat is op zich niet zo erg. Dikke aanrader!


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23443 berichten
  • 76932 stemmen

De film heeft me echt geraakt wat een mooie film en een glansrol van Line Renaud als Madeleine ook de taxichauffeur Dany Boon was erg op zijn plaats op het einde moest ik nog een traantje weg pinken...


avatar van HK Senator

HK Senator

  • 666 berichten
  • 1559 stemmen

Charmante voorspelbare film. We zien een hoop mooie herkenbare plekken in toch wel één van de mooiste steden ter wereld.


avatar van Filmreiziger

Filmreiziger

  • 587 berichten
  • 511 stemmen

Een sterke film. Twee acteurs spelen de sterren van de hemel. Goed camerawerk, de mooie locaties in Parijs worden goed gebruikt en de karakterontwikkeling gebeurt mooi vloeiend en is geloofwaardig. Prachtig om te zien hoe de 95-jarige Line Renaud zo krachtig kan spelen op haar leeftijd. Ik mag hopen dat ik op de leeftijd nog zo levenslustig en 'jong' ben. Ook Dany Boon en de ander acteurs spelen sterk en overtuigd. Een film waarin je ziet hoe je in een tijdsbestek van enkele uren een band voor het leven kunt opbouwen. Ook het levensverhaal van Madeleine boeit. Je kunt het een trage film noemen, maar deze verveelt nooit. Een beetje in de stijl van het Oscar winnende Green Book (Film, 2018). Of deze film met een Oscar naar huis zal gaan weet ik niet, maar wat mij betreft mag Line Renaud het beelde voor beste actrice in ontvangst nemen. Sterke film. 4 sterren.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11397 berichten
  • 9906 stemmen

Charles [Dany Boon], een norse, 46-jarige taxichauffeur in financiële nood, accepteert een rit van de welgestelde, 92-jarige Madeleine [Line Renaud] van Bry-Sur-Marne naar de andere kant van Parijs. Om de een of andere reden vertelt ze over haar liefdesleven tijdens WOII en begint ze Charles uit te horen en te betuttelen. Sentimentele draak moet het zeker niet hebben van het dwaze, maar uiterst voorspelbare scenario dat vol zit met soms lachwekkende melodramatische clichés. Carions statische, fantasieloze regie helpt ook niet mee. Renaud en Boon doen in ieder geval wat ze kunnen en hebben een prettige chemie, maar je moet wel een hele romantische ziel zijn om hier volop van te kunnen genieten.


avatar van Martin Minderaa

Martin Minderaa

  • 319 berichten
  • 399 stemmen

Mooi werkje. Mooie sentimentele terugblik op het leven dat als een lichtflits voorbij gaat. Ook al word je 92.


avatar van Pollypeachum1

Pollypeachum1

  • 214 berichten
  • 765 stemmen

Een heel voorspelbaar einde, maar dat doet niets af aan het feit dat het een zeer onderhoudende film is. Beide hoofdrolspelers zijn zeer charmant en het werkt heel goed samen.

Een absolute aanrader


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8427 stemmen

Denk dat Line Renaud die rol graag zal gespeeld hebben, al is haar eigen leven toch wel even anders dan dat van Madeleine. Herinner me Line nog als jonge zangeres eind jaren 50...

Sentimenteel natuurlijk en misschien was er met dit gegeven iets meer uit te halen, maar het filmpje is sympathiek en het promoot vriendschap. Belangrijk.

Dany Boon had ik al lang niet meer gezien (van de Ch'tis, geloof ik) en ik moet toegeven dat hij zijn vak meer en meer is gaan beheersen.

Komt er in het verhaal een gruwelijke passage, de film toont aan dat de publieke opinie aan Madeleine's kant stond, m.a.w. dat vrouwen in die tijd hun mindere positie in de maatschappij grondig beu waren.

Op de romantische momenten in de film hoorde ik graag songs als "At Last" en "On the Sunny Side of the Street", maar wat is er toch van het Franse chanson geworden i?


avatar van schnoetsz

schnoetsz

  • 227 berichten
  • 1558 stemmen

Prachtig.


avatar van McKoenski

McKoenski

  • 114 berichten
  • 226 stemmen

Aan de acteurs ligt 't niet, maar er had naar mijn idee wel wat meer uitgehaald kunnen worden.

Een iets consistenter tempo/tijdsverloop door de dag, meer sfeervolle beelden van de stad en iets scherpere / meer diepgaande dialogen hadden mijns inziens de film wat beter tot z'n recht laten komen. Het einde is wat dramatisch en voorspelbaar maar zoals gezegd knap werk van de acteurs die met z'n 2-en de hele film dragen.


avatar van jorrit3

jorrit3

  • 89 berichten
  • 598 stemmen

Wat heerlijk toch in deze barre tijden een film met hoofdpersonen die louter het goede in zich hebben een zelfs nog in staat zijn de slechterik te bestrijden. Voor wie in de oneindige goedheid van met name schattige oude omaatjes gelooft een uitstekende keuze.

Ooit verzorgde ik eens een schattig oud opaatje van 103 die grote verhalen had over zijn tijd in Polen in de oorlog. Ze liepen met hem weg, de oud SS'er. Tja.

Kortom: deze film? Irritant en irreëel.


avatar van depri83

depri83

  • 6803 berichten
  • 1490 stemmen

Bijzonder sympathieke film, perfect voor een regenachtige kerstavond.


avatar van Nekstwan

Nekstwan

  • 90 berichten
  • 326 stemmen

Wat heb ik genoten van deze film. Met name het spel van Line Renaud was fantastisch. Ik was blijkbaar niet de enige die niet wist dat zij werkelijk zo oud was. Toen de film werd opgenomen was ze exact even oud als de Madeleine Keller die ze vertolkte. Een mooie vrouw van 92, een echte dame. Als je toch zo'n mens als oma zou hebben, dan zocht je haar toch zeker iedere dag op. De chemie tussen taxichauffeur Charles (gespeeld door Danny Boon) en Madeleine werkt voortreffelijk. Het decor wordt gevormd door de mooiste stad ter wereld, de muziek is uitstekend, kortom alle ingrediënten voor een hele hoge score. En zoals ik hierboven al las: ook ik voorzag exact het einde. Is die voorspelbaarheid storend? Nee hoor, het 'happy' end (met wat tranen) gaf mij juist een tevreden gevoel. Une belle course vind ik een absolute aanrader.


avatar van Brix

Brix

  • 19677 berichten
  • 5115 stemmen

Prachtig, ontroerend, en geweldig mooi gespeeld door Renaud en Boon.

Meer drama, maar daardoor ook nog sterker, dan ik verwacht had.

Klein puntje dat ik graag anders gezien had, of beter gezegd gehoord : de Engelstalige muziek.

Alleen in de scènes met de Amerikaanse soldaat wel toepasselijk, al had ik dan wel een oudere versie van die liedjes gekozen, om bij het tijdsbeeld te passen.

Maar verder alleen maar lof voor deze schitterende film.

Wie het droog kan houden aan het eind heeft een hart van steen.


avatar van Banjo

Banjo

  • 2033 berichten
  • 4290 stemmen

Oo nee dit is niks voor mij ik heb wat anders opgezet...


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

Was inderdaad vrij suffig. Had wel wat spannenders of uitdagenders verwacht bij deze score hier.


avatar van Ste*

Ste*

  • 2072 berichten
  • 1387 stemmen

Mooie film, met een simpel en misschien niet al te origineel concept, maar die toch heel de speelduur plezierig is om te kijken.
Niet in de laatste plaats doordat het zich afspeelt in Parijs natuurlijk.

Wat voor mij alleen niet zo had gehoeven waren de laatste 10 minuten met de dood van Madeleine, de brief en al het verdriet van Charles. De film was voor mij eigenlijk ook al prima geslaagd op het moment dat ze afscheid namen en hij wegreed. Goed, misschien was het dan wel een beetje erg kaal geweest, maar op een of andere manier wist het einde me niet echt emotioneel te raken. Vond het zelfs wat ongeloofwaardig dat iemand met (blijkbaar) zo’n rijk bewogen leven (want tot op late leeftijd nog activistisch), op het einde alleen een random taxichauffeur heeft om haar geld aan na te laten. Op dat moment wordt de film toch wat klef en melodramatisch terwijl het voor de rest van de speelduur juist best nuchter en down-to-earth was.

3,75*


avatar van AngelicV

AngelicV

  • 920 berichten
  • 1111 stemmen

Integere film waarin 2 mensenlevens elkaar ontmoeten in een taxi. De contrasten van de jaren 50 met het heden worden goed uitgelicht, waarbij uiteindelijk blijkt hoe bijzonder de dame, goede rol van Renauld en Isaaz, is. Boon speelt uitstekende rol van humeurig naar langzaam inzicht krijgend. Mooie blikken in het Parijs van 2021/22. Ook de muziek draagt de film. Het geheel kan je als mens even stil zetten om je eigen leven te overzien. 4,1*