80 Jaar, Reeds – Op de T bij Wim Schippers (2022)
Genre: Documentaire
Speelduur: 54 minuten
Oorsprong:
Nederland
Geregisseerd door: Ronald Snijders
Met onder meer: Wim T. Schippers
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot 80 Jaar, Reeds – Op de T bij Wim Schippers
Wim T. Schippers (1942) is een alleskunner: hij is schrijver, regisseur, acteur, radio-en tv maker en kunstenaar. Veel fragmenten uit zijn werk zijn legendarisch geworden. Denk bijvoorbeeld aan de spruitjes etende koningin Juliana, model Phil Bloom die bloot de krant leest op tv en daarmee de eerste naakte vrouw op televisie werd en het herdershondentoneelstuk Going to the Dogs. Hij geldt als een vernieuwer van de kunst, van de taal en van televisie. In deze documentaire leidt Ronald Snijders de kijker door een rijkelijk geïllustreerd overzicht van Schippers’ werk. Tevens brengt hij een bezoek aan Wim T. Schippers.
Externe links
Video's en trailers
Reviews & comments
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
Donderdag 30 juni om 22.20 uur te zien op NPO 2.
Ik ben ontzettend benieuwd. Een onnavolgbaar figuur die Wim T. Schippers.
Vroeger keek ik wel naar zijn series op tv, zoals Op Zoek naar Jolanda.
Ik heb ook zijn expositie bezocht met de toen spraakmakende pindakaasvloer.
Ik vind die Ronald Snijders wel een jeukfiguur. Hopelijk is hij niet te nadrukkelijk aanwezig in deze documentaire.
ZAP!
-
- 5462 berichten
- 3624 stemmen
...Ik vind die Ronald Snijders wel een jeukfiguur. Hopelijk is hij niet te nadrukkelijk aanwezig in deze documentaire.
Ik heb buiten (Bert &) Ernie nooit heel veel van Wim T. Schippers gezien of gehoord, maar wel 'dingetjes' hier en daar. Zo vond ik het erg grappig toen hij een flesje water in de zee leeg goot. We Zijn Weer Thuis (Serie, 1989 - 1994) heb ik wel van a tot z bekeken indertijd. Topserie.
Banjo
-
- 2032 berichten
- 4289 stemmen
Deze hele aparte kerel was uitgebreid op het journaal (omdat ze anders echt geen nieuws hadden!) maar wat een excentriekeling.. ik denk dat hij de camera haat maar in z'n achter hoofd weet dat hij het ook weer nodig heeft.
En toch wil ik dit de komende dagen even zien met kromme tenen dat wel
.
Rotterdam@1
-
- 882 berichten
- 426 stemmen
De spruitjes van Juliana herinneren wij ons nog prima. Met al die bruine kleren en kleuren uit die tijd/vijftig jaar geleden alweer...Reeds...
Sesamstraat en ook Sjef van Oekel waren prima, hilarisch soms. Hiervoor wél vier sterren.
De pindakaasvloer vonden we niks, omdat we als kind al leerden, dat je nooit voedsel moet verspillen als een groot deel van de wereld nog honger lijdt, van die generatie dus en Ronald Snijders vinden we nooit leuk, ook al wordt hij ook omschreven als een veelzijdig en briljant genie. Dat vinden WIJ nou absurdistisch....Smaken verschillen gelukkig.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
Vooropgesteld, de VPRO heeft Ronald Snijders gevraagd dit eerbetoon te maken. Dat hadden ze aan iemand anders moeten vragen. Ik heb namelijk een grote aversie tegen deze persoon. Hij is zo niet leuk, zo tenenkrommend niet grappig. Hoe hij bijvoorbeeld de woordgrapjes verwerkt in dit eerbetoon is bijzonder zwak en slecht getimed. Hij heeft deze 'ode' gemaakt alsof het een werkstuk is van groep 8 van de lagere school, waarbij hij waarschijnlijk te vaak Ivo Niehe heeft gekeken.
Ondanks Snijders is het wel een aardige terugblik met genoeg memorabele fragmenten. Vooral leuk om een jonge Schippers aan het werk te zien. Het werk van Schippers is bijzonder consistent en bevat gedurende zijn loopbaan steeds dezelfde mate van absurdisme en zinloosheid. Bij Barend Servet zijn ook wel grote sterren langs geweest in de studio, zoals Donna Summer. Jammer dat dat niet in dit eerbetoon zat. Moedig van de VPRO dat ze de makers van Hoepla een tweede kans gunden. De VPRO was toen nog echt een anarchistisch bolwerk.
We Zijn Weer Thuis heb ik vroeger wel gezien, dat vond ik een leuke serie. Ik kon me er vaag wat van herinneren. Er zijn helaas alleen wat korte fragmenten te zien. Zoals alles in dit eerbetoon maar heel kort wordt aangestipt.
Wim T. is na al die jaren nog steeds dezelfde kwajongen. Het is niet iemand die zich kwetsbaar zal opstellen en al te veel over zijn beweegredenen zal vertellen. Maar zijn antwoorden zijn altijd zeer geestig en bijdehand.
De laatste vraag leek ingestudeerd en de reactie van Schippers ook.
De filosoof
-
- 2451 berichten
- 1666 stemmen
Wim T. Schippers is een fenomeen en ik ben al m'n hele leven fan. Hij kan denk ik een dadaïst (fluxus) worden genoemd en ik ken niemand die zo alles kan ontregelen en dat ook nog op een aldoor intelligente en tegelijk vermakelijke wijze doet, resulterend in geniale onzin, vrolijke chaos en opzienbarende kunst/amusement. Hij shockeerde wel eens maar het ging hem niet om de provocatie als zodanig, maar om het doortrekken van logica en het maken wat hij wilde maken. De filosofie van z’n kunst lijkt de ontkenning van elke betekenis van z'n kunst (dus niet ‘wat stelt het voor?’ maar ‘het is me wat!’) en het geven van een monument aan het saaie en het banale, nu alles even belangrijk is (‘leegte is ook een vorm’).
Ik ben het eens met kappeuter dat Ronald Snijders een foute keuze was: die man is inderdaad zo niet grappig en zo slecht dat hij deze documentaire min of meer verpest. Wim T. Schippers zou dat zelf misschien grappig gevonden hebben, omdat struikelen en dingen mis laten gaan zijn handelsmerk is geworden, maar alleen als Wim T. Schippers het zou hebben gescript zou het leuk en boeiend zijn geworden en dat is duidelijk niet het geval.
Banjo
-
- 2032 berichten
- 4289 stemmen
Vooropgesteld, de VPRO heeft Ronald Snijders gevraagd dit eerbetoon te maken. Dat hadden ze aan iemand anders moeten vragen.
Ja er zat totaal geen chemie tussen die 2 en er werd te veel meegepraat en daardoor vonkte het niet. Ze hadden beter Rutger Castricum kunnen vragen..
ZAP!
-
- 5462 berichten
- 3624 stemmen
...Zo vond ik het erg grappig toen hij een flesje water in de zee leeg goot.
...waarbij hij waarschijnlijk te vaak Ivo Niehe heeft gekeken.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
Er zat een stukje dat puur als parodie op Ivo bedoeld was.
Ah ja, dat zal ook wel. Maar het hele interview was een slappe bedoening. Op die rare vraag op het einde na, die misschien volgens Schippers logica leuk was, maar bij zo'n Snijders dan volkomen stuntelig en raar en niet grappig over komt. Hij was steeds niet op z'n gemak.
Rotterdam@1
-
- 882 berichten
- 426 stemmen
De spruitjes van Juliana herinneren wij ons nog prima. Met al die bruine kleren en kleuren uit die tijd/vijftig jaar geleden alweer...Reeds...
Sesamstraat en ook Sjef van Oekel waren prima, hilarisch soms. Hiervoor wél vier sterren.
De pindakaasvloer vonden we niks, omdat we als kind al leerden, dat je nooit voedsel moet verspillen als een groot deel van de wereld nog honger lijdt, van die generatie dus en Ronald Snijders vinden we nooit leuk, ook al wordt hij ook omschreven als een veelzijdig en briljant genie. Dat vinden WIJ nou absurdistisch....Smaken verschillen gelukkig.
Meerdere keren zegt Schippers duidelijk dat hij een gestelde vraag saai vindt of niet passend.
Eigenlijk vind ik dat van de hele combinatie van deze twee mannen. Het werkte niet, zoveel is wel duidelijk.
De serie "we zijn weer thuis" nooit gezien! Dat moet in de jaren zijn geweest dat ik als arme student 's avonds werkte/geen tv had. Wellicht nog ergens inhalen.
mrklm
-
- 11397 berichten
- 9906 stemmen
Een conventioneel portret van de eigenzinnige kunstenaar Wim T. Schippers is eerlijk gezegd net zo ondenkbaar als een conventioneel interview met deze baanbrekende alleskunner die ondanks als zijn grensverleggende werk bij mensen van onder 50 vooral bekend is als de stem van Ernie uit Sesamstraat. Ronald Snijders is een groot bewonderaar die de televisiearchieven is ingedoken om flarden van interviews te tonen, evenals vluchtige momenten uit legendarische programma’s als Hoepla en De Fred Haché Show, maar ook van de niet met een bijvoeglijk naamwoord te duiden tentoonstelling ‘Spiegel der Kunsten’ en spraakmakende theatershows als ‘Stemmen’ en het wereldberoemde ‘Going to the Dogs’. Van een rode draad is (gelukkig) geen sprake en Snijders gebruikt een cameravoering die Schippers en zijn creatieve partners in de vroege jaren ’70 gebruikten. De spanning stijgt wanneer Snijders daadwerkelijk oog in oog komt te staan met zijn idool en het wil wat zeggen dat Schippers het vraaggesprek niet volledig ontregelt. Het respect is duidelijk wederzijds en dat geldt ook voor dit portret, waarmee Snijders slaagt in een voor velen onmogelijk geachte missie.
T.O.
-
- 2418 berichten
- 2794 stemmen
Ik vond de vorm wel aardig gekozen en bij vlagen werkt het ook best goed. Een beetje kort is het wel, maar dat past prima.
Mooi om te zien dat Schippers als 20-jarige al helemaal hetzelfde is in zijn doen en laten als later in zijn carrière.
Het laatste nieuws

AppleTV komt deze zomer met een nieuw seizoen van 'Ted Lasso'

Leo Woodall en Rachel Weisz in nieuwe Netflix Original: alles over 'Vladimir'

Thriller 'Enemy of the State' van Tony Scott is zaterdagavond te bekijken op televisie

'Bridgerton' is terug op Netflix: eerste deel van vierde seizoen nu te zien
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
