• 17.257 nieuwsartikelen
  • 182.325 films
  • 12.566 series
  • 34.773 seizoenen
  • 656.033 acteurs
  • 200.431 gebruikers
  • 9.464.918 stemmen
Avatar
 
banner banner

M3GAN (2022)

Sciencefiction / Horror | 102 minuten
2,97 601 stemmen

Genre: Sciencefiction / Horror

Speelduur: 102 minuten

Alternatieve titels: MEGAN / M3gan / MEgan

Oorsprong: Verenigde Staten / Nieuw-Zeeland

Geregisseerd door: Gerard Johnstone

Met onder meer: Allison Williams, Violet McGraw en Ronny Chieng

IMDb beoordeling: 6,3 (183.412)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 5 januari 2023

Plot M3GAN

"She's more than a toy. She's family."

M3GAN is een pop ontwikkeld met behulp van kunstmatige intelligentie. Ze is hierdoor in staat om zich emotioneel te binden aan haar 'eigenaar': een weeskindje. De programmering van de pop slaat echter op hol, waardoor ze zich overbezorgd gaat gedragen naar het weeskindje. Met alle gevolgen van dien.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Bert van Dijk

Bert van Dijk

  • 77 berichten
  • 80 stemmen

Matig, begint aardig, maar ontspoort volledig. Het concept van op hol geslagen poppen ben ik wel klaar mee. Maar dit concept wordt natuurlijk verder uitgemolken. Dus er zal wel een deel twee etc. etc op volgen.


avatar van slam1975

slam1975

  • 290 berichten
  • 305 stemmen

Soort robocop met cucky.

Toch wel vermakelijk, het meisje/pop zag er goed uit.

Maar echt horror vond ik het niet.

Wel leuk concept hoe gevaarlijk ai kan zijn. Die kant gaan we wel op natuurlijk.


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8842 berichten
  • 4026 stemmen

M3GAN is zelf een wandelende meme. Alles wat ze zegt en doet in 'M3GAN' (2022) is hilarisch en over-the-top. Al is de toon serieuzer dan je verwacht door de duistere verhaallijn waarin Cady (Violet McGraw) de androïde krijgt van tante Gemma (Allison Williams) om over de dood heen te komen van haar ouders. En dat terwijl de single tante met tech-ambities eigenlijk geen verantwoordelijkheid kan dragen over een kind, zeker wanneer de kinderbescherming in haar nek begint te hijgen. Maar uiteindelijk kijk je een film als 'M3GAN' (2022) voor de creatieve kills en niet voor het drama. Op dat vlak stelt het een beetje teleur met een voorspelbaar Frankenstein-motiefje en M3GAN heeft uiteindelijk ook geen killcount om jaloers op te zijn. Het voelt extra teleurstellend als de film opbouwt naar een grote escalatie, maar dan verplaatst het poppengeweld zich opeens naar een heel andere locatie. Met hetzelfde slotgevecht dat je inmiddels wel kent uit tig soortgelijke genrefilms.


avatar van DVD-T

DVD-T

  • 15565 berichten
  • 3149 stemmen

Ai, Dit is slecht. Had ik vanuit de stal van Blumhouse en met Wan als schrijver en producer niet verwacht. Eigenlijk is dit gewoon "RoboDoll" geworden. Ik weet dat je dit soort films niet serieus moet nemen. Een uitgekauwd plot over wat er mis kan gaan als je A.I. zijn gang laat gaan en wat een mix is geworden van oa. Child's Play, RoboCop en Terminator.

Een saai standaard verhaaltje middelmatige regie en camerawerk een lelijk design van de pop. Wel goede effecten. Er is gewoon te veel om het niet leuk te vinden.


avatar van AngelicV

AngelicV

  • 1076 berichten
  • 1258 stemmen

Herkenbaar verhaal, doch met de groeiende K.I is dit een doordenkertje. Hoeveel digitaal lproduct laat je los op een kind tot 18 jaar?


avatar van remorz

remorz

  • 2511 berichten
  • 2779 stemmen

Voor mijn gevoel ben ik zowat de laatste die deze film nog niet gezien had en ik moet zeggen: ik heb me er prima mee vermaakt. De gewelddadige pop als gevolg van uit de hand gelopen AI is natuurlijk done to death, no pun intended. Heb ook niet het idee dat de film heel veel meer pretendeert te zijn dan wat we al kennen van Chucky en Black Mirror.

M3gans zelflerend vermogen is nodig aan herkalibrering toe als blijkt dat ze de buurhond en een klasgenoot van Cady pijn heeft gedaan. Tante, voogd en programmeur Gemma zal dat over het hoofd gezien hebben, wat niet verwonderlijk is omdat ze de AI-robot in een weekendje afgeraffeld heeft, meer om als vervangende opvoeder voor Cady te laten fungeren dan iets anders.

Als het gemakzucht waarmee Gemma haar verantwoordelijkheid als voogd ontduikt over lijkt te slaan op Cady, die haar verdriet om het verlies van haar ouders uit de weg gaat vanwege M3gan, is het morele cirkeltje gemaakt en dient M3gan gestopt te worden voor ze teveel schade aanricht. En met schade bedoelen we PG-13 schade, uiteraard. Je zou kunnen zeggen dat het jammer is dat een film als dit er qua geweld of gore of zelfs maar spanning nergens een schepje bovenop durft te doen; ik vond best wel wat meerwaarde in de humor. Om de pop onverwacht een kitscherig Frozen-achtig slaapliedje te horen inzetten of een dodelijk dansje te laten opvoeren dat Saturday Night Fever in de blender gooit met Kill Bill’s Gogo Yubari, is wat mij betreft een effectieve aanslag op de lachspieren. Ook daar zet het niks wérkelijk absurds in werking, maar het geeft wel aan dat het zichzelf ook niet serieus neemt.

Een beetje gelikt, weinig innovatief en terughoudend grafisch maar daar tegenover best wel rake opvoedkundige observaties, wat effectieve momenten van dreiging en voorzien van genoeg bombast en zelf-relativerende humor om er een wat campy feel aan te geven. Leuk 3*


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31394 berichten
  • 5577 stemmen

Een mix van oude clichés en gekende paden, maar wel met een update en een black mirror saus erover. We hebben het al een keer gezien en op zich zijn er weinig verrassingen, maar toch is het een aangename film. Dat komt waarschijnlijk door M3GAN, gespeeld door Amie Donald. Ze steelt de show en zorgt dat haar karakter toch genoeg opvalt tussen soortgenoten als Chucky, Robocop en Terminator. Mss wel doordat het met AI al dichter bij lijkt te komen en bvb Robocop als Terminator eerder veel te verre toekomst lijkt. Ik ben benieuwd naar de sequel.


avatar van Vikanohara

Vikanohara

  • 557 berichten
  • 953 stemmen

Weer zo'n film die wat ondergewaardeerd wordt doordat de verwachte horror onvoldoende ingevuld wordt, lijkt me. Ik ben zelf zonder verwachtingen erin gegaan, en dus stoorde me dit niet. Het blijft sowieso horror voor me, aangezien dat genre heus niet altijd gruwelijkheden expliciet dient te tonen om als horror bestempeld te worden. Je hebt gewoon een verschil in suspense en gore, en nog wel wat schakeringen.

Wat ik wél vind... De film is 16+ en toch is hij op de één of andere manier wat Disney-achtig braaf gehouden. Wat dan niet past bij de 16+. Maak hem dan op z'n minst 12+. Al keek ik hem gewoon met m'n nog jongere zoontjes.

Hoofdrolspeelster Cody was ook wat dubbel voor me. De ene keer een doodbraaf kind, de andere keer schopt ze tijdens het rijden naar de bestuurster. Zeker met hoe het dan haar eigen ouders vergaan is, vond ik dat niet al te karakteristiek. En uiteindelijk switcht ze ook wel vrij vlot van het opkomen voor M3GAN naar het vernietigen ervan.. Maar goed, dat zijn minimale puntjes.

Ik zou er een 3-tje voor veil hebben, ware het niet dat de aankleding van M3GAN geweldig knap vorm gegeven werd. Daarvoor toch een halfje extra.