• 13.937 nieuwsartikelen
  • 171.941 films
  • 11.464 series
  • 32.529 seizoenen
  • 635.190 acteurs
  • 197.285 gebruikers
  • 9.235.497 stemmen
Avatar
 
banner banner

Ambulance (2022)

Actie / Thriller | 136 minuten
2,90 537 stemmen

Genre: Actie / Thriller

Speelduur: 136 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Michael Bay

Met onder meer: Jake Gyllenhaal, Yahya Abdul-Mateen II en Eiza González

IMDb beoordeling: 6,1 (108.076)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 24 maart 2022

Plot Ambulance

"It was supposed to be a simple heist."

Een man heeft dringend geld nodig voor de operatie van zijn vrouw, maar kan dat niet betalen. Hierop vraagt hij hulp aan zijn broer van wie hij vervreemd is geraakt. Deze stelt voor om samen een bank te overvallen. De overval loopt echter uit de hand en de twee stelen een ambulance om aan de politie te ontkomen.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Cam Thompson

Captain Monroe

FBI Agent Anson Clark

Officer Zach

Lieutenant Dhazghig

Officer Mark

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Boneka

Boneka

  • 2579 berichten
  • 1348 stemmen

Michael Bay had in het verleden een paar lekkere vette knallers, maar ook films waar ik niks mee had. The Rock was natuurlijk eentje waar hij veel succes mee had. Ook Bad Boys II vond ik zeer vermakelijk. Deel I een stuk minder om over Armageddon maar te zwijgen. Wat vond ik dat een zwakke film zeg pfff. Maar goed zo tussendoor zitten er wel een paar goede tussen zoals ook 13 hours.

Ambulance begint de eerste 10 minuten goed en zowaar serieus. Daarna is er van enig geloofwaardigheid niets meer te bespeuren. Waarom is mij een raadsel. Het lijkt niemand wat uit te maken om ongemaskerd een bank te gaan beroven. Ze kijken doodleuk in de camera's maar knipogen nog net niet. Tja en dan die helikopters die doodleuk tussen alle levensgevaarlijke draden vliegen kan natuurlijk niet. Natuurlijk is het verhaal goedkoop en dun en hebben we al eens eerder gezien. Wat ook jammer is is de belachelijke speelduur van 2.16. Je zit daarvan ruim 2 uur naar een ambulance te kijken die achtervolgd wordt door een legertje politieagenten. Nee deze film duurt echt veel en veel en veel en veel te lang, gaaaaaaaaaaaaap.

Maar goed de actie is wel vermakelijk en ziet er goed uit. Niet verassend wel leuk. Beeld en geluid op deze 4K is prima verzorgd. Was ook al zo bij de laatste Bad Boys. Soundtrack prima. Allemaal niks mis mee. Maar ja omdat de voorspelbaarheid zo groot is kun je tussendoor van alles en nog wat doen, zonder ook maar een detail te missen.

Okay voor de actie beeld en geluid een krappe 3 sterren. Leuk vermaak al duurt ie echt veel te lang.

Film 3.0

Beeld (4K) 5.0

Geluid 5.0


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10233 berichten
  • 7134 stemmen

Onwaarschijnlijk onevenwichtig.

Michael Bay rijmt op ADHD. En dat is niet voor niets, zou je kunnen stellen in een flauwe bui. Want wat de hyperactieve regisseur allemaal in zijn film weet te stoppen en het tempo waarin een en ander gebeurt, doet enigszins vermoeien of zelfs volledig afleiden. Kortom, het is soms allemaal te veel van het goed (of slechte).

Ondanks dat enige zelfbevlekking hem niet vreemd is en hij trots The Rock nog even noemt middels zijn acteurs, wordt het niveau van de comeback van Sean Connery nergens gehaald. Waar 13 Hours en 6 Underground nog sterk waren in drama en humor maar bovenal actie, is het in Ambulance vooral de combi die een en ander nekt.

Waar een en ander best vermakelijk begint, loopt het verderop in de film al meer spaak als humor en drama elkander onevenwichtig beginnen af te wisselen. De concentratieboog bij de kijker moet dan inmiddels ook op knappen staan, want de filmmaker gaat maar door en door. Er zijn echter te vaak momenten dat het zo onwaarschijnlijk wordt dat je het gevoel hebt naar The A-Team zit te kijken. Helaas ook met bijbehorend niveau.

De dubbele moraal is werkelijk tenenkrommend, hoe goedbedoeld ook. Gyllenhaal is degene die een en ander draagt maar tegelijkertijd bijna doet instorten met zijn labiele character. Je hebt soms het vermoeden dat er wat af geïmproviseerd wordt omdat de eigenlijke hoofdrol is weggelegd voor alle bommen en granaten. Toegeven, Bay weet hoe je het in beeld brengt. De inhoud lijkt echter vergeten.

**½

Met dank aan Universal voor het recensie-exemplaar.


avatar van Peter Pan

Peter Pan

  • 258 berichten
  • 614 stemmen

Wederom een "nieuwe" film die gewoon weer bar slecht is!

Onsamenhangende scènes, ineens zijn dingen gebeurd, als of je iets gemist hebt.
Matig acteerwerk, ook van Gyllenhaal, die ik toch hoog heb zitten.
Heel slecht camera werk, van boven naar beneden, links, rechts alsof de cameraman mee rende met de actie.
Actie, ja dat was er volop, maar wel met zoveel rare keuzes die gemaakt werden, waarbij de politie in hun dikke auto's geen moment grip kregen op de ambulance om maar te zwijgen over het constant stoppen, uitstappen en overleggen van de FBI, om daarna toch direct weer aansluiting te hebben bij de achtervolging .

Het verhaal klonk goed, de trailer was veel belovend, maar uiteindelijk erg slecht.

1*


avatar van ibendb

ibendb

  • 4662 berichten
  • 2924 stemmen

Een Michael Bay-film die wél kijkbaar is? Wauw.

Onverwachts erg hard van genoten.

Jake Gyllenhaal, Yahya Abdul Mateen ll en Eiza Gonzalez waren geweldig samen.

Spektakel is er voldoende. Tweede akte kakt wat in, maar maakt het goed met een goed en zelfs emotioneel (?) derde deel.

Het script is snel, scherp en soms best komisch. Jammer genoeg wordt de toon daarom te snel gewisseld. Drama blijft net niet lang genoeg nazinderen en grappen komen zo wat misplaatst over.

Bay heeft nieuw speelgoed en dat mogen we ondervinden. De droneshots leiden wat af, maar zorgen wel voor het extra rollercoaster-effect.

Extra kudo’s voor de representation van een same-sex koppel zonder er een hele heisa rond de maken bij promotiemateriaal. Werd potverdikke tijd dat we niet als cash-ins worden gezien. Maar dat is een ander topic.

Voor AmbuLAnce graag een goede 3,5*


avatar van pjmj

pjmj

  • 296 berichten
  • 279 stemmen

Wat vond ik deze film een ramp om naar te kijken! Het dodelijk vermoeiende, veel te snelle camerawerk en de ultra korte shots die elkaar in razend opvolgden, zorgden ervoor dat ik me zo goed als nergens eens even kon verdiepen in karakters of eens even kon kijken naar de plaatsen en omgevingen waarin de scenes zich afspeelden. Het uiteindelijke gevolg was dat ik deze film daardoor extreem oppervlakkig vond. Ik zal deze film niet gauw nog eens afspelen. Het is wat mij betreft een heus broddelwerk.


avatar van K. V.

K. V.

  • 4266 berichten
  • 3698 stemmen

Dit actiespektakel eens bekeken en spektakel hebben we wel gekregen. Het verhaal stelde niet zo veel voor, gelukkig zat het tempo wel hoog, er waren geen dooie momenten.

Er zaten nog wat verwijzingen naar andere film van Bay, was nog wel leuk.

Het is zeker geen waw film, maar ondanks de lange speelduur heb ik me geen moment verveeld. Een prima no brainer film voor een luie filmavond.


avatar van rondh

rondh

  • 572 berichten
  • 2258 stemmen

Ik geef deze film een voldoende, maar wel een krappe.

Begin was hoopvol, wel zenuwachtig camerawerk. En dat heel extreem...

De schietscene in het begin vergeleek ik met de schietscene uit heat. Dat vind ik persoonlijk 1 van de beste schietscenes in films. En de overval vergeleek ik met de overval uit Thr dark knight. Ook 1 van mijn favoriete scènes... Jammer genoeg bleef het voor een groot gedeelte daarbij. Het camerawerk bleef zenuwachtig. Erg irritant, en het verhaal was flinterdun.. Te veel spektakel. Overdreven actiescenes en dat bleef mekaar maar opvolgen. De film had veel korter gekund. Iedere keer dezelfde soort scènes.. Toch een kleine voldoende vanwege de beginscene


avatar van Rubie2208

Rubie2208

  • 326 berichten
  • 311 stemmen

Tja , een film zoals vele anderen .

Enorm veel spektakel , actie en geschiet . Acteer werk was oké , maar daar houdt het verder wel bij op vond ik . Verhaal is erg dun en er zitten hier en daar wat ongeloofwaardigheden in . Geen maskers als overvallers? Niet echt een doordacht plan veder , en het vele stoppen van de achtervolging , om vervolgens weer door te gaan .

Verder begeeft het grootste gedeelte van de film zich af in de ambulanche . Niet hoogstaand allemaal , maar wel een leuke wegkijk film met veel actie, waarbij je niet te veel moet nadenken .


avatar van Corran

Corran

  • 357 berichten
  • 388 stemmen

Heerlijk dom script. Op een bepaald moment stelt één agent zichzelf voor aan een andere door te zeggen "Dzaghig. It's pronounced Zaga". Alsof ze niet wisten hoe ze 't moesten uitspreken nadat ze 't net zelf had uitgesproken.

Werkt op papier, gewoon niet verder bij nadenken.


avatar van DiDa

DiDa

  • 3624 berichten
  • 2717 stemmen

Ik hou altijd wel van een portie Bayhem, maar zo goed als The Rock wil het nooit meer worden. Ik hou van Bay's camerawerk. Hij heeft altijd mooie wijde 'glijdende' shots. Zo ook in Ambulance, alleen is het grote mankement hier de editing. Iedere 3 seconden is er wel een cut en dat maakt deze film na een tijdje vermoeiend en soms wat vervelend. Maar ik vond het verder wel een vette dik aangezette Hollywood film. De cast is prima en ook de spanning is prima. Hier en daar soms wat rare dialogen die als humoristisch door moeten gaan....

Ja, toch blij om weer eens een pure actiefilm te zien van Bay (met die Transformers was ik wel klaar).


avatar van Rodger

Rodger

  • 1770 berichten
  • 1732 stemmen

Bam.. en de actie begint.. van het begin tot het einde .. beetje erg over de top .. en de film duurt wat te lang..

2.5 **


avatar van Banjo

Banjo

  • 2004 berichten
  • 4211 stemmen

Wat een verschrikkelijke chaotische film flitst van het ene moment naar het andere Marvel is er niks bij...


avatar van john mcclane 2

john mcclane 2

  • 3400 berichten
  • 6512 stemmen

Het begin van Bay’s carrière was indrukwekkend en het vooruitzicht van meer films van de man rooskleurig.

Maar inmiddels is het een van de meest gehate regisseur van de afgelopen 15 jaar .Volkomen terecht .

Toch waren de eerste berichten over Ambulance behoorlijk positief, tegen beter weten in six underground opgezet . Maar nu zou hij zich zelf echt weer herstelt hebben .

NOT !

Wat een bout film weer . Niet spannend want :who cares ? Alle personages zijn leeg en niet interessant.

De film trucjes kennen we nu wel . Het is minder ietsje hysterisch als de vorige films ,maar nog steeds crap .

Hij weet het eindelijk binnen drie uur te houden , alsnog anderhalf uur te lang .

Ik snap niet dat mensen hier nog voor naar de bios gaan . Ik ben blij dat ik de wat mildere recensies heb genegeerd en niet ben gegaan .

Ook die verwijzingen naar zijn eigen werk ( in dit geval bad boys ) is weer zo suf .

De humor of beter gezegd de pogingen hier en daar , geef maar op . Met de ballen in Transformers heeft hij alle krediet verspeeld .

De ambulance medewerker ( een nieuwe Megan fox zucht ) gaat natuurlijk ook niet werken .

Nee, gewoon nee ! 1,5*


avatar van Mr. Chiel

Mr. Chiel

  • 1246 berichten
  • 3660 stemmen

Lekker veel actie, goede effecten, prima geacteerd, nodige humor, begin te langzaam en saai. Eigenlijk wat ik wel verwacht een gehoopt had. MOOI!


avatar van Basto

Basto

  • 11241 berichten
  • 7191 stemmen

Speed 3: Bayhem on the Ambulance

Op zich een leuk idee en een prima regisseur voor dit soort actie. De actie is ook dik in orde, maar helaas duurt de film ook veel te lang. 100 minuten is echt prima voor dit soort domme intense actiefilms. Dat de personages niet boeien helpt ook niet mee. Jammer wat met een wat strengere editor had het best wat kunnen zijn.

3*


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3676 stemmen

Mijn nummer 2 van 2022! Bay zijn beste sinds Pain and Gain.

Hier nog geen reactie gezet. Maar ik zie dat Bay weereens niet begrepen wordt door het saaie moviemeter publiek. Ongeloofwaardig, videoclip, zenuwwerkende droneshots! Ha! Bay gebruikt drones als actie camera’s! Eindelijk iemand die er iets visueels mee doet! Elke filmmaker denkt eindelijk zijn establishing shot te maken van een stad of landschap. Maar Bay haalt er visuele flair uit! Elke fucking actiefilm tegenwoordig is een of andere steady cam en cgi. Bay maakt voor 40 miljoen een film die LA laat zien zoals alleen T2 en Heat dat deden!

Weet je wat het is. Ik snap de lengte kritiek nog wel maar je hebt hier met een unieke actie filmmaker te maken. Dan is te lang geen minpunt. Dan is te lang nog meer genieten!

Hoewel ik Transformers 3 goed vond ben ik erg blij dat Bay hiermee komt en weg is bij de Transformers meuk. Hij is zo een frisse wind in het Amerikaanse actie landschap dat ik hoop ondanks deze een beetje flopte, hij meer hiervan mag maken. Het is telkens weer wachten op een heerlijk shot, een intense montage en vuurgevecht.

4 hele dikke sterren!

Wat heeft mm nog meer 2,95 gegeven wat stiekem gewoon een meesterwerk is! Vervloek al die opa’s die bij twee snelle lassen en een camera die meerdere bewegingen maakt in 1 shot al niet aankunnen!


avatar van Fisico

Fisico (moderator films)

  • 10017 berichten
  • 5398 stemmen

Ik dacht een zuivere remake te zien zullen krijgen van het Deense Ambulancen (Film, 2005), maar ik kwam bedrogen uit. Ik had het moeten weten van een Michael Bay natuurlijk, maar ik ontdekte maar vrij laat dat hij aan de regieknoppen zat. De Deense versie kent een soortgelijk plot, maar heeft een meer humoristische luchtige insteek. De overvallers zijn ook dommer en bijgevolg ook sympathieker.

Deze Amerikaanse film is een volbloed actiefilm met veel geweld en ontploffingen. Het geweld speelt zich ook niet louter af in de ambulance of met enkel die twee boeven. Dank alvast om bij het saaie MM-publiek te horen. Ik hoop me hiervoor niet te moeten verontschuldigen ...

Een who cares gevoel bekroop me wel. Er wordt getracht om van een Will Sharp een sympathiek personage te maken, maar overtuigen deed het niet. Het voelde wat geforceerd en clichématig aan, net als de rol van de ambulancier-verpleegkundige die als een ware morele heldin het allemaal maar behapt. Met de laatste 10 minuten dan als dieptepunt.

Matig acteerwerk ook. En eveneens van een Gyllenhaal die ook ik erg hoog heb zitten. Veel actie dat wel, in overdreven mate zelfs, dat het doel zichzelf voorbij schiet.


avatar van xxERWINxx

xxERWINxx

  • 1785 berichten
  • 933 stemmen

Vandaag bekeken, had me er meer bij voorgesteld, vond het een vrij matige film.

De bankoverval in het begin oogde vrij rommelig en simpel, soms kon ik niet goed zien wie nou bij wie hoorde, ook bij de schietpartijen met de politie was het vrij onduidelijk, voorspelbaar dat ze daarna een ambulance stelen om onopvallend weg te komen met daarin een gewonde agent en een ambulance medewerker) , daarna zien we een vrij rommelige actiefilm in een ambulance die scheurt over de snelwegen, ze stoppen soms, gaan weer door en tussendoor zie je nog wat shots van andere hulptroepen, veel Drone shots ook wat erg opviel in deze film.

Veel actie en kogels, weinig gewonden! Ook weinig explosies...

Heb deze met moeite uitgekeken aangezien ik wel wou weten hoe dit afliep en tegen het einde aan ook nog wel spannend, maar de film duurde veels te lang en had het op een gegeven moment wel gezien.
Erg rommelig en van de hak op de tak scenes en je leeft ook niet mee met de 2 hoofdpersonen, ze waren erg dom bezig en waren nogal soft.


avatar van Partyboooi

Partyboooi

  • 715 berichten
  • 1310 stemmen

Mijn hemel wat een slechte film....Michael Bay, dan weet je dat er veel onnodige shots in zitten, maar dit slaat alles. Chaotisch camerawerk, vervelende shots vanaf de grond (typisch Bay) en storyline wat all over the place is.

Film begint nog aardig, Heat-achtige overval en daarna gaat het mis. Idee is aardig, uitwerking vooral irritant.

2* voor de moeite


avatar van Civillian Supreme

Civillian Supreme

  • 109 berichten
  • 43 stemmen

Kom op zeg, wat is er toch met Michael Bay aan de hand?!

Ten tijde van Bad Boys ,The Rock en Armageddon was ik echt zwaar fan van deze regisseur. Toen ik hoorde dat hij een Transformers film ging maken was dat voor mij een dream come true. Sowieso als superfan van TF maar dan ook nog met de meest geschikte persoon voor zo'n type film.

Dat viel mij toch behoorlijk tegen, met name omdat bleek dat hem die hele TF wereld niks kon schelen en dat kon je terugzien op het scherm. Maar dat heb ik ergens anders al toegelicht.

13 hours was voor zijn doen nog aardig ingetogen en een prima te volgen film maar wat hij de laatste jaren allemaal aan het doen is? Hij is helemaal van het padje af. Je ziet dat hij nog steeds mooie shots kan maken maar het is nu alleen nog maar een aaneenschakeling van een continu bewegende camera, erg chaotisch en voelt aan als een lange trailer.

Acteurs komen daardoor ook heel vreemd over, het klopt gewoon niet. Underground had hetzelfde euvel, was ook verschrikkelijk maar het is nog erger geworden.

Toch tijd dat hij een lesje krijgt in less is more. Als hij eens wat meer rustmomenten pakt in zijn films komen de actiescenes 10x beter over. Alles moet bij hem ook echt op hyperstand. Zelfs als iemand gewoon een krantje zou zitten lezen zou hij die camera er 8x omheen draaien en de camera door de krant heen laten gaan.

Als ik Gyllenhaal was had ik ook echt nooit meer met hem samengewerkt, Bay weet zelfs hem er slecht uit te laten zien qua acteerwerk. Vreemde dialogen, rare hak op de tak reacties etc. Niks over van een normaal zeer sterke acteur.


avatar van Civillian Supreme

Civillian Supreme

  • 109 berichten
  • 43 stemmen

Macmanus schreef:

Mijn nummer 2 van 2022! Bay zijn beste sinds Pain and Gain.

Hier nog geen reactie gezet. Maar ik zie dat Bay weereens niet begrepen wordt door het saaie moviemeter publiek. Ongeloofwaardig, videoclip, zenuwwerkende droneshots! Ha! Bay gebruikt drones als actie camera’s! Eindelijk iemand die er iets visueels mee doet! Elke filmmaker denkt eindelijk zijn establishing shot te maken van een stad of landschap. Maar Bay haalt er visuele flair uit! Elke fucking actiefilm tegenwoordig is een of andere steady cam en cgi. Bay maakt voor 40 miljoen een film die LA laat zien zoals alleen T2 en Heat dat deden!

Weet je wat het is. Ik snap de lengte kritiek nog wel maar je hebt hier met een unieke actie filmmaker te maken. Dan is te lang geen minpunt. Dan is te lang nog meer genieten!

Hoewel ik Transformers 3 goed vond ben ik erg blij dat Bay hiermee komt en weg is bij de Transformers meuk. Hij is zo een frisse wind in het Amerikaanse actie landschap dat ik hoop ondanks deze een beetje flopte, hij meer hiervan mag maken. Het is telkens weer wachten op een heerlijk shot, een intense montage en vuurgevecht.

4 hele dikke sterren!

Wat heeft mm nog meer 2,95 gegeven wat stiekem gewoon een meesterwerk is! Vervloek al die opa’s die bij twee snelle lassen en een camera die meerdere bewegingen maakt in 1 shot al niet aankunnen!

Tja, er is ook nog zoiets als een middenweg he?


avatar van AmazingPP

AmazingPP

  • 2506 berichten
  • 1847 stemmen

Tsja.. Wat moet je nu zeggen over deze film? Het is actie vanaf de eerste minuut tot een paar minuten voor het einde. Personages worden niet uitgediept en al snel vraag je jezelf af naar wie je nu weer zit te kijken, totdat de ambulance gaat rijden, daarna wordt het qua personages wat beter. Het script rammelt aan alle kanten en is voorspelbaar, het camerawerk is chaotisch, maar er zitten mooie shots tussen en het acteerwerk is redelijk. Het beeld en het geluid is op de 4K uitgave dik in orde. Heb ik genoten van deze film?? Niet echt. Heb ik slechtere films gezien in dit genre?? Absoluut. Twee en halve ster.


avatar van DragQueen

DragQueen

  • 3219 berichten
  • 3949 stemmen

De geloofwaardigheid is ver te zoeken, maar Michael Bay levert hier toch wel een vermakelijk filmpje mee af naar mijn mening. Het is een achtbaanrit van begin tot eind, boordevol met flitsend in beeld gebrachte actie. De cast, met o.a. Gyllenhaal in de gelederen, een van mijn meest favoriete acteurs, doet het verder naar behoren.

3 Sterren.


avatar van wouds601

wouds601

  • 142 berichten
  • 996 stemmen

Ben zeker niet vies van een goede actiefilm maar de combinatie met komedie/humor valt me persoonlijk altijd heel slecht. Enkele uitzonderingen zoals Bad Boys of Beverly Hills cop daargelaten. Het pakte me in Ambulance totaal niet en ergerde me groen en geel aan die flauwe grappen tussendoor terwijl je zogenaamd voor je leven vecht. De actie wordt verder wel goed in beeld gebracht. Wat mij betreft een krappe onvoldoende. 2,0*


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11300 berichten
  • 2760 stemmen

wouds601 schreef:

Ben zeker niet vies van een goede actiefilm maar de combinatie met komedie/humor valt me persoonlijk altijd heel slecht. Enkele uitzonderingen zoals Bad Boys of Beverly Hills cop daargelaten. Het pakte me in Ambulance totaal niet en ergerde me groen en geel aan die flauwe grappen tussendoor terwijl je zogenaamd voor je leven vecht. De actie wordt verder wel goed in beeld gebracht. Wat mij betreft een krappe onvoldoende. 2,0*

Komedie en humor is volgens mij hetzelfde begrip.


avatar van Graaf Machine

Graaf Machine

  • 9382 berichten
  • 1256 stemmen

Kondoro schreef:

(quote)

Komedie en humor is volgens mij hetzelfde begrip.

ja, dat viel me ook meteen op. Wouds zal waarschijnlijk de combinatie actie/humor bedoelt hebben.

Is voor mij ook altijd lastig. Sowieso is een combinatie met humor lastig om het gecombineerde genre uit te laten komen. Science Fiction/humor werkt ook niet echt, en horror/humor is zelfs zelden geslaagd.


avatar van wouds601

wouds601

  • 142 berichten
  • 996 stemmen

Kondoro schreef:

(quote)

Komedie en humor is volgens mij hetzelfde begrip.

Ja, ik bedoelde actie/komedie idd.....


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8451 berichten
  • 3835 stemmen

Michael Bay maakt gewoon hele behoorlijke actiefilms. Zolang je maar accepteert dat alle geloofwaardigheid overboord wordt gegooid en je meer lens flares krijgt te zien dan je lief is. Maar bij 'Ambulance' (2022) voelde ik opnieuw hetzelfde enthousiasme als bij de allereerste 'Transformers' (2007). Groots en meeslepend, maar op een bijna komische manier neemt het een stompzinnig uitgangspunt bloedserieus. En toch neemt de film je mee in die fictieve autoachtervolging door de straten van Los Angeles, alsof de hele stad bezig is met deze twee criminelen en een gegijzelde paramedicus die een zwaargewonde agent probeert te redden. Elke scène gebeurt er wel iets op het scherm. Auto's ontploffen of raken van de weg. Helikopters cirkelen boven racende politiewagens. Zelfs straatgangs gaan zich mengen in de chaos. Heerlijk ongecompliceerde onzin.


avatar van UltraMovieKiller

UltraMovieKiller

  • 92 berichten
  • 1689 stemmen

Vermakelijke actiefilm maar zeker geen hoogvlieger. Gewoon een leuk tussendoortje voor op een werkdag. Acteerwerk van de hoofdrolspelers is prima. Humor is soms wat flauw. Heb mij wel echt geërgerd aan die werknemer met die muts met een smiley erop, wat een irritant figuur! Die hadden ze er beter uit kunnen laten.


avatar van The main man!!

The main man!!

  • 302 berichten
  • 209 stemmen

Wat een ongelooflijke zielige,nepfilm was dat. Ze hadden al 100 keer kunnen worden uitgeschakeld.

1 ster.


avatar van cantforgetyou

cantforgetyou

  • 1850 berichten
  • 1608 stemmen

Ik ga me toch eens wat meer verdiepen in Michael Bay. Is hij werkelijk zo Amerikaans ingesteld? Wat een vreselijke humor. Wat een vreselijke domme dialogen. Wat een vreselijke nepdrama. Wat een vreselijke macho cultuur wordt er neergezet. Wat een vreselijke domme nep romantische scenes en ga zo maar door.....

Doet Michael Bay dit er om? Of meent hij dit serieus?

Het is net zoals bij zijn andere films, zoals Transformers. Zo over de top. Dat het eigenlijk gewoon niet leuk meer is. Daarnaast duurt de film véél te lang. Had een uur uitgeknipt kunnen worden.

Pluspunten zijn:

Eiza Gonzales. Prachtige meid met ballen. Ze spatte van het doek!

Keir O'Donnell. Een FBI agent die een vriend heeft, maar niet als een mietje wordt neergezet.