• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.366 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.102 gebruikers
  • 9.377.700 stemmen
Avatar
 
banner banner

Lucie Aubrac (1997)

Drama | 115 minuten
3,07 7 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 115 minuten

Oorsprong: Frankrijk

Geregisseerd door: Claude Berri

Met onder meer: Carole Bouquet, Daniel Auteuil en Patrice Chéreau

IMDb beoordeling: 6,6 (1.560)

Gesproken taal: Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Lucie Aubrac

Raymond Samuel en zijn vrouw Lucie zijn actief in het verzet tegen de nazi's. Wanneer Raymond wordt gearresteerd, tracht de zwangere Lucie met gevaar voor eigen leven haar echtgenoot uit handen van nazi-beul Klaus Barbie te redden.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Lucie Aubrac

Raymond Aubrac

Serge Ravanel

Charles-Henri

Le colonel allemand

Le lieutenant Schlöndorff

Le colonel Lacaze

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9970 berichten
  • 4657 stemmen

Sterk verzetsdrama gebaseerd op echt gebeurde feiten over een vrouw die haar gevangen genomen man, een belangrijk verzetsfiguur, uit de handen van de nazi wil bevrijden. Alweer een sterk geregisseerde film van Claude Berri, echte naam Langmann, die zelf joodse ouders had en tijdens zijn bestaan bijdroeg aan een fonds voor overlevenden. Het is dit engagement dat hem inspireerde. Dit even vermelden want Raymond, hier door Auteuil gespeeld is niet bij toeval joods. Berri kiest hier om echter zijn vrouw te huldigen in zijn titel, die vanuit diepe trouw aan man en vaderland handelt. Een romantisch accent ontbreekt dan ook zeker niet. Maar het is opnieuw Berri´s bekwaamheid om mooi afgewerkte scènes te brengen dat opvalt. Ex Bondgirl Bouquets stralende schoonheid is ook een plus.