• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.047 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 198.999 gebruikers
  • 9.371.710 stemmen
Avatar
 
banner banner

Gogo (2020)

Documentaire / Drama | 87 minuten
2,67 3 stemmen

Genre: Documentaire / Drama

Speelduur: 87 minuten

Oorsprong: Frankrijk

Geregisseerd door: Pascal Plisson

Met onder meer: Priscilha Sitienei

IMDb beoordeling: 7,0 (63)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 16 december 2021

Plot Gogo

Priscilha Sitienei is een vrouw van 94 jaar. Ze is een geliefde grootmoeder en woont in een klein Keniaans dorpje. Toen ze jong was kon ze geen onderwijs volgen. Nu, op haar leeftijd, voltooit ze het laatste jaar van de lagere school.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Jotil

Jotil (crew bioscoopreleases)

  • 2234 berichten
  • 426 stemmen

Vanaf 16 december 2021 in de bioscoop (Paradiso Entertainment)


avatar van mrklm

mrklm

  • 11374 berichten
  • 9897 stemmen

De Keniaanse Priscilha Sitienei is de 90 ruim gepasseerd en kan heel slecht zien, maar wil desondanks een voorbeeld stellen voor haar kleinkinderen en voor meisjes over de hele wereld door een poging te doen eindelijk haar schooldiploma te halen. We volgen Priscilha, bijgenaamd Gogo, op haar eerste schooldag en zien hoe zij het respect van haar klasgenootjes krijgt, maar ook hoe en waarom ze worstelt met lezen en rekenen. Er is ook een meerdaagse excursie naar een reservaat en een ontmoeting met de plaatselijke Masai. Goedbedoelde documentaire is te nadrukkelijk geregisseerd (het uitbundige afscheid bij het vertrek voor het schoolreisje is veel te mooi om waar te zijn) en daardoor boet dit aan overtuigingskracht in.


avatar van El ralpho

El ralpho

  • 1481 berichten
  • 1092 stemmen

Onderwijs zal je rijkdom worden

Een beetje belerend voelt deze documentaire wel, maar de 94 jarige Priscilha Sitienei heeft zeker een punt. Het volgen van onderwijs kan je enorm veel rijkdom brengen. De bewustwording die zij wil creëren door zelf achter de schoolbanken te kruipen heeft dan ook zeker effect, juist omdat zij dit op deze leeftijd doet. Hetzelfde effect had alleen ook bereikt kunnen worden met een korte speelduur. 30 a 40 minuten was genoeg geweest.

Ook vond ik het vreemd dat de hoogbejaarde vrouw niet over een langere tijdsperiode gevolgd werd. Ik was benieuwd of haar oogoperatie eraan bijgedragen had dat zij haar diploma nu wel kon behalen. Wat mij betreft een gemiste kans van de makers en jammer dat praktisch de hele productie betrekking had op de periode die hiervoor lag.

Als conclusie kan ik trekken dat ik dit alsnog wel een ruime zes waard vind, want hoe vaak maak je nu kennis met een leerling van 94 jaar? En daarnaast heb ik genoten van een aantal prachtige beelden van de Keniaanse natuur.

3,0*