• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.079 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.066 acteurs
  • 199.011 gebruikers
  • 9.372.278 stemmen
Avatar
 
banner banner

Cyst (2020)

Horror / Sciencefiction | 69 minuten
2,02 22 stemmen

Genre: Horror / Sciencefiction

Speelduur: 69 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Tyler Russell

Met onder meer: George Hardy, Eva Habermann en Greg Sestero

IMDb beoordeling: 4,3 (1.181)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • meJane Bekijk via meJane
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play

Plot Cyst

Een enthousiaste plastische chirurg doet er alles aan om een unieke 'cysteverwijderingsmachine' te patenteren. Patricia, een verpleegster die haar laatste dag maakt in het betreffende ziekenhuis, ziet toe hoe deze machine een verwijderde tumor verandert in een met pus gevuld monster.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Rancid

Rancid

  • 599 berichten
  • 866 stemmen

Oh wauw, dit wordt vast genieten


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Geinig, maar meer geschikt als shortfilm. Nu is 69 minuten al aan de (zeer) korte kant voor een feature film, maar je merkt nog altijd dat er maar een handjevol ideeën waren die daadwerkelijk leuk zijn, de rest is filler en/of een herhaling van zetten. Het is überhaupt, buiten wat ranzig squirtende pusbulten en de human sized killer cyste, ook zelden grappig of gevat geschreven. Zeer flauwe overacting en een irritante ''lollige'' soundtrack; het is een bekende mix die mij steeds iets meer tegen gaat staan. Niettemin een paar zeer geslaagde momenten die zeker een kijkbeurt rechtvaardigen, met iets meer dan een uur is het ook geen groot offer, maar had makkelijk meer ingezeten.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9961 berichten
  • 4649 stemmen

Stelt niet veel voor, om maar niet te zeggen niks. Deze horrorkomedie stond op het programma van het laatste BIFFF festival en klonk door zijn pulpy inhoud nog aanlokkelijk. Nee dus : het is amateurisme op alle vlak en de keuze om komisch proberen te doen was een verkeerde. Met zo'n onderwerp verwachtte ik eerder een echte ranzige horrorfilm. Van de special FX keek ik ook niet bepaald op. Voor de korte speelduur zaten er veel vevelende momenten in.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11364 berichten
  • 6689 stemmen

Ach.

Cyst is een goedkoop gemaakte film die als ultiem voordeel heeft dat het door iemand gemaakt is die wel een bepaalde voorliefde heeft voor het horrorgenre. Waarschijnlijk heeft deze regisseur Russell zijn inspiratie opgedaan uit de tijden waarin men nog met praktische effecten werkte, want daar bestaat deze film voornamelijk uit.

Dat pakt ook een aantal keer erg leuk uit, ondanks dat er duidelijk nog niet de meest competente mensen achter dit gebeuren stonden. Hier en daar ziet het er wat simpel uit (wat uit een kaal ontworpen wond persen bijvoorbeeld) maar richting de finale pakt de film ook daadwerkelijk uit. Daar komt de echte liefde en passie er ook uit. Probleem is dat Russell daar niet zo veel omheen verpakt.

Acteerwerk is aan de matige kant en het verhaal is een rommeltje. Spanning of sfeer zit er niet echt in want met de locatie zelf wordt weinig gedaan. Geen gespeel met verlichting en er wordt weinig aangevangen met de cinematografie. Concept is ook redelijk basiswerk, maar omdat Russell daar uiteindelijk nog best ver in gaat wordt dit mooi gerechtvaardigd.

Het is een erg simpele vorm van filmmaken door enkel en alleen echt in te zetten op een enkel vlak. Verloop is gelukkig wel veel op vermaak gericht dus saai wordt de film nergens en voelt met enkel 69 minuten op de klok ook zeker niet lang aan. Verder heeft het niet zoveel om het lijf. Een naam als Kostanski had dit waarschijnlijk tot een veel beter einde gebracht. Met meer middelen en een breder script zie ik Russell nog wel leuke films maken, maar Cyst is niet bepaald de allerbeste start.


avatar van AmazingPP

AmazingPP

  • 2524 berichten
  • 1859 stemmen

Whaaahaaahaaahaaaa, wat een gedrocht van een film. Vreselijke acteerprestaties, vreselijke special effects, het enige is de soundtrack die me deed denken aan de soundtrack van Re-Animator.

Maaaaar..... Het is wel met veel liefde gemaakt. En dat maakt de film een soort charmant op één of andere manier.

2*


avatar van joolstein

joolstein

  • 10829 berichten
  • 8915 stemmen

Het kan niet anders zijn dan dat deze film ook hulde wil brengen aan de jaren 50/60 B-films. Imitatie en géén parodie. Eentje in het gekke scientist of dokter of professor-genre. Het is begin jaren zestig en een arts Dr. Guy (George Hardy, Yup uit Troll 2) die cysten verwijdert, wil een patent op zijn uitvinding de ‘Get Gone’-apparaat Zijn verpleegster Patricia (de Duitse Eva Habermann, werkte al vaker samen met Hardy in o.a. Trolls World, en uit Sky Sharks) weet uit ervaring dat het ding gevaarlijk is en niet klaar en wil stoppen met voor hem te werken als de machine gebruikt. Tja uiteraard gaat dat mis...! Er bestaat denk ik ook maar weinig twijfel over wat voor soort film dit is? Cysten worden beloofd, en cysten zijn wat het levert! En ja ze worden uitgeknepen dus er zijn liters pus! Heerlijk en liefdevol maar met een te krap budget. Hierdoor zijn er ook een paar stukken die meer opvulsel zijn, dan echt interessant. En nu snap ik dat een film over een uit-de-kluitgewassen puist niet serieus te nemen is (doet het ook gelukkig niet) Humor en Looney Tunes-achtige geweld gebruiken om het gemakkelijker te verteren doet afbreuk aan de doeltreffendheid van de gore en dat is jammer! Toch was dit een leuke en solide B-of trash-film!


avatar van UmbraVitae

UmbraVitae

  • 4318 berichten
  • 4024 stemmen

Dit was wel dramatisch slecht, echt nul puntjes positief. Ik had een foute slechte film verwacht, maar zo fout en slecht, dat ie toch weer egens best vermakelijk wordt, tja dat was bij deze dus totaal niet het geval. Ik irriteerde me mateloos aan de 'cast'. Dit was horror-comedy op z'n zwakst. Totale afrader


avatar van Noodless

Noodless

  • 10042 berichten
  • 6178 stemmen

Amateuristische horrorprent met een leuk gegeven, maar helaas weet de film ondanks het gek uitziende monster niet te boeien. Het acteerwerk is echt zwak, geen interessante personages en het verhaal biedt niet het nodige entertainment wat je zou verwachten bij dit soort B-films. 2/10


avatar van JollyMira

JollyMira

  • 216 berichten
  • 560 stemmen

Tja,wat zal ik zeggen.Het begon lekker met de pus,maar ging al snel bergafwaarts. Ik irriteerde me groen en geel aan die gestoorde dokter,die ook erg slecht acteerde.

Nee,niet mijn cup of tea


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11519 berichten
  • 2861 stemmen

Zo slecht was dit allemaal niet man. Toch ben ik het wel eens met wat Jeroen al zegt helemaal op het begin, leuke film maar had meer gepast als 'short' dan een daadwerkelijke film. Daarvoor haalt de film in mijn ogen gewoon te weinig uit de kast. Goed wat verwacht je anders van een film van dit kaliber? De film laat inderdaad vooral op begin zien wat men ook verwacht van de film, uitgedrukte cysten zijn dan ook gewoon het gene wat je wil zien. Ik weet niet of men die filmpjes op social media kent? Daar waar ze ook puisten etc. uitdrukken, soms best satisfying in mijn ogen, dus een film als Cyst kon ik wel waarderen.

Op zich best nog wel grappig hoe het wordt weergegeven, waar die zuster Patricia eerder onder gespoten wordt wat lijkt op sperma, dan dat het ook maar iets weg heeft van pus, vooral die tweede cyste van die vrouw was overdreven maar wel echt heel mooi. Wanneer Dr. Guy bezig gaat met zijn experimenten wordt de film wel goorder, of beter meer gorey, alleen slaat het allemaal niet makkelijk aan. Wat er dan weer voor zorgt dat de film eigenlijk na een half uur ook wel gezien is, die Cyst-monster op het eind deed me allemaal maar vrij weinig, en kon nou ook niet echt de film weer leuk maken.

Dus best een geslaagd hobbyproject als je het mij vraagt, daarvoor wist deze film echt wel te vermaken. Ik was dan overigens ook wel weer erg blij dat het maar bij een uurtje bleef, want echt veel langer had ik met deze film ook niet volgehouden ben ik bang.


avatar van ZZ TOP

ZZ TOP

  • 507 berichten
  • 2187 stemmen

Helemaal niet zo heel slecht. Goedkope film die wel zijn charme heeft. Met liefde gemaakt en bij vlagen ook best leuk en vermakelijk. Het plot is erg rommelig en oogt allemaal een beetje saai. Het acteerwerk is wel heel dramatisch en de special effects vallen ook tegen.

Met wat meer middelen en een beter script had er zeker wat meer ingezeten.

2.0*